12’nci kattan attığı esnaf tekerlekli sandalyeye mahkum o ise özgürce geziyor

12’nci kattan attığı esnaf tekerlekli sandalyeye mahkum o ise özgürce geziyor

74
0
PAYLAŞ

İstanbul 23. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Çağdaş Boyalı, Şikayetçi İlyas Demirci ve avukatı katıldı. Şikayetçinin avukatı Demirci, duruşmaya sesli ve görüntülü bilgi sistemi (SEGBİS) aracılığıyla bağlandı.

12. kattan aşağı attığı dükkâncı, özgürce hareket ederken tekerlekli sandalyeye kelepçelendi.

12. kattan aşağı attığı dükkâncı, özgürce hareket ederken tekerlekli sandalyeye kelepçelendi.

12. kattan aşağı attığı dükkâncı, özgürce hareket ederken tekerlekli sandalyeye kelepçelendi.

Şişli’de bir alışveriş merkezinde tartıştığı tüccar İlyas Demirci’yi 12. kattan 11. kata atan Çağdaş Boyalı, duruşmada ağlayarak “Beni tutuklamayın” dedi. Olayın ardından tekerlekli sandalyeye kelepçelenen Demirci, sanığın tutuklanmadığı yönünde yanıt verdi.

12. kattan aşağı attığı dükkâncı, özgürce hareket ederken tekerlekli sandalyeye kelepçelendi.

İstanbul 23. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Çağdaş Boyalı, Şikayetçi İlyas Demirci ve avukatı katıldı. Başvurucunun avukatı Demirci, sesli ve görüntülü bilgi sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya bağlandı.

“Nasıl olduğunu hatırlamıyorum”

Sanık Çağdaş Boyalı, “Olay günü babamın kredi kartı borcunu ödemek için Perpa Ticaret Merkezi’ne gittim. Sonra üst kattaki banyoya gittim. Orada tanımadığım bir beyefendi gördüm. Yanıma geldi, ‘Ne yapıyorsun?’ dedi ve pohpohlayıcı sözler söyledi. yolumu değiştirdim Sonra beni yanına çağırdı ve tekrar acıma sözleri söyledi. Göğsümü tuttu ve sıkmaya başladı. Kendimi elinden kurtarmaya çalışırken sırtıma vurdu. Bir süre sonra geri geldim. ‘Neden bana vurdun?’ Diye sordum. Üzerime düştü. Kulağıma çarptı. O anda ne olduğunu anlamadım, adam yerde yatıyordu. Nasıl olduğunu hatırlamıyorum” dedi.

“10 DAKİKA KATTA BENİMLE EĞLENİN”

Sanık hakkında şikayetçi olduğunu söyleyen İlyas Demirci, “Perpa Ticaret Merkezi’nin 13. katında işim vardı. Bu kişinin dışında onun gibi birkaç vahşi insan daha vardı. Onları görmekten çekindim. Banyoya indim. Tuvaletten çıktığımda gördüm. ‘Burada ne yapıyorsun?’ diye sordum ve birkaç kez vurdum. Sonra bana vurmaya başladı. Bana 10 dakika boyunca yere vurdu. Sonra beni yere attı. Kulağım delindi, kulağımı diktiler. İşitme kaybı meydana geldi. Sağ kulağım artık duymuyor. Bacağımdan kalçama kadar 16 çekül vardı. Vücudumda 40 kırık ve 100’ün üzerinde dikiş var. Sanık burada yatıyor. Tanımıyorum onu. Tutuklanmasını talep ediyorum” dedi.

BELİRTİLEN TANIKLAR

Duruşmada tanık olarak dinlenen Necati Furkan Acar, “İlyas Demirci, ‘Bana ne soruyorsun? aranan. Yarasa gibi genç arkadaşının sırtına vurdu. Aralarında tartışma çıktı. Genç arkadaş bana baktı, müdahale etmedim. Oradan ayrıldılar. Çağdaş Boyalı daha sonra gelip İlyas Demirci’yi tanıyıp tanımadığımızı sordu. Yandaki ofiste çalışan biri Demirci’nin nereye gittiğini anlattı. Bir süre sonra onu takip ettim. O zaman Lord’un düştüğünü gördüm. Düşmeden önce aralarında ne olduğunu görmedim. Demirci 12. kattan 11. kata düştü. Genç arkadaşa bunu neden yaptığını sorduğumda ‘Düştü’ dedi.

SAVCI TUTUKLAMA İSTEDİ

Sanık, suçunun mahiyeti ve mahiyeti ile kaçma şüphesi ile tutuklanması çağrısında bulunarak, suçun “cinayete teşebbüs” sayılması gerektiğini belirterek, davanın ceza mahkemesine intikal ettirilmesini istedi. yetkisiz.

Gözyaşları dökerek “Yalvarırım tutuklamayın” dedi.

Sanık Çağdaş Boyalı, talebi duyunca gözyaşlarını tutamadı ve “Babam kanser hastası. Beni tutuklamaman için yalvarıyorum. Lütfen yapma. Üzgünüz. Beni öldürsen iyi olur” dedi. Şikâyetçi İlyas Demirci’nin eşi ise sanığa “7,5 aydır ölüyüz, öldük ve yeniden dirildik” şeklinde yanıt verdi.

RANDEVU REDDEDİLDİ

Mahkeme, delillerin dosyada toplandığı gerekçesiyle tutuklama talebini reddederek, seyahat yasağı şeklinde yargı denetimine devam edilmesine karar verdi. Heyet, görevsizlik talebinin bir sonraki duruşmada görüşülmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

“Maalesef 7,5 aydır yataktayım, kalkamadım bile”

Duruşmanın ardından adliyeden tekerlekli sandalyeyle çıkan İlyas Demirci, güvenlik görevlilerinin yardımıyla merdivenlerden indirildi. Demirci yaptığı basın açıklamasında olayın 7,5 ay önce meydana geldiğini söyledi.

Demirci, “Perpa Ticaret Merkezi’nde tuvalete gittiğimde bir katil tarafından takip edildim ve 12. kattan atıldım. Maalesef 7,5 aydır yataktayım, kalkamadım bile. Biz de bugün adaletin bir aile olarak yerini bulacağını umarak yargıda bulunduk. Ancak bu katil tutuklanmadı. Duruşma önümüzdeki ayın 21’inde gerçekleşti. Savcı tutuklanmasını talep etti, ancak hakim bayanın tutuklanmamasını istedi. Bu onların takdirinde ama biz vatandaşlar olarak adaletin bir an önce tecelli etmesini istedik, maalesef bugün olmadı. Hakim beni yatağa mahkum etti, yatalaktım. Ona da özgürlüğünü verdi” dedi.

“ŞİMDİ GİTME ŞANSIM YOK”

İlyas Demirci, olaydan sonra hastanelerde yoğun kemik tedavisi gördüğünü, ayaklarındaki uyuşma nedeniyle tedavi gördüğünü ve yürüyemediğini ifade etti. Şimdi 62 yaşındayım, iyileşmek biraz zor. Doktorum bana çok üzücü bir haber verdi. Ayağımda 2 inçten fazla kısalma var. Artık koşamam. Tek umudumuz adaletin bir an önce tecelli etmesidir” dedi.

Bir yıl çalışamayacağını söyleyen Demirci, sağlık giderlerinin yüksek olduğunu, arabalarını sattıklarını, borçları toplayarak ve geçimini sağlayarak kendi kendine tedavi olmaya çalıştığını söyledi.

Sanığın tutuklanmasını istediğini vurgulayan Demirci, “Beni yakalayıp yere atarsa ​​yarın başkası atabilir, belki sizin de başınıza gelebilir. En azından bu tür insanları yetiştirmek söz konusu olduğunda. Bana yaptı, belki de başkasına yapmamalı.”

İDDİADAN

22 Şubat 2021’de, tartıştığı Çağdaş Boyalı’lı usta İlyas Demirci 12. kattan çıkarıldı.

Taraflar arasında yaşananlar güvenlik kamerasına yansıdı. Çarpan İlyas Demirci’nin talebiyle gözaltına alınan Çağdaş Boyalı, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İddianamede Çağdaş Boyalı’ya “sonuçları nedeniyle ağır yaralama” suçundan 1 yıl 6 ay 4 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

MÜŞTERİ HAKKINDA AYRI BİR ARAŞTIRMA YAPILIR

Öte yandan şüpheli Çağdaş Boyalı da, kendisini dövdüğünü iddia ederek başvuran İlyas Demirci hakkında suç duyurusunda bulundu. Şüpheliye vurduğu kameralara yansıyan İlyas Demirci hakkında ayrı soruşturma açıldı. Ancak İlyas Demirci hakkındaki dava, bu suçun pazarlık konusu olduğu gerekçesiyle tahkim kuruluna intikal etti. (DHA)

Bahsettiği dükkânı 12. kattan tekmeledi İlgini çekebilir Bahsettiği dükkânı 12. kattan tekmeledi

(DHA)

(Fotoğraf)

DHA-Genel – Türkiye-İstanbul / Merkez – İSTANBUL, (DHA)
2021-09-28 13:38:16

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK