2 milyonluk sıfır Mercedes aldı otomobilini ekspere götürünce hayatının şokunu yaşadı

2 milyonluk sıfır Mercedes aldı otomobilini ekspere götürünce hayatının şokunu yaşadı

49
0
PAYLAŞ

Bayiden sıfır olarak satın alınan ve piyasadaki yaklaşık 2 milyon TL’yi bulan Mercedes marka lüks otomobilin sağ ön çamurluğundaki görünüşte sergileniyor. Araçtaki değerin 100 bin liraya yakın olduğu belirtilmektedir.

abone ol

Piyasa değeri hakkında 2 milyon TL’yi bulan lüks otomobil satın alan bir vatandaş, arkadaşlarının tavsiyesi üzerine aracını oto ekspertiz kontrolüne götürün.

47 kilometre yoldaki arabasını bir uzmana giden’de yapılan, yapılan kontrollerde arabasını gözden geçirdi. Bayiden gerçek olarak satın alınan bir otomobilin, sağ ön çamurluğunda boya tespit edildi.

İlk önce duruma göre araç sahibi, servis kontrolleriyle birlikte boyanın gerçek olduğu şekliyle. Yapılan incelemelerle parçatizi bulan oto ekspertizci Cihan Acar, böyle bir boyanın araçta 50-100 bin TL arasında değer yol açabileceğini belirtti.

Araç satın almak isteyenlere tavsiyelerde bulunan Acar, mağduriyet yaşanmaması için yoğun görüşmeye başvurulması gerektiğini vurguladı.

“Araçta ortalama 50-100 bin TL değer nedendir”
Hatalı parçanın tespit edilme süreci ve araçtaki değerden bahseden Acar, “Henüz 47 kilometrede, bayiden sıfır alınmış bir araç. Sıfır olduğu için bilinmez olarak biliniyor. Arabayı alan kişisinin ekspere yolculuğunda sağ ön çamurluğunda boya olduğu kişidir. Aracı bir satın alma alanından bir miktar buna inanılır. Mikronlar ve servis kontrolünün gidişiyle sağ ön çamurluğun tekrar boyandığı gerçeğini ortaya çıkarıyor. Aracın piyasa değeri. 2 milyon TL’ye yakın Böyle bir araçta bir parçanın boyanmış olması, araçta ortalama 50-100 bin TL değerli nedendir” dedi.

“Her zaman başa gelen bir durum değil”
Sıfır araçlarda görünenin, her zaman bir durum bir duruma getirme dile getirme Acar gelirken küçük küçüklerden dolayı boyanmış duymuş ile ilgililer olur. Ben de sanıyorum ince bir boya olduğu için bu bir boya ama boyandığı gerçeğini değiştirmez. Arabada bir parça boya var. sahibi bir parça boyanmış olarak satacak bu arabayı. araç sahibi de oldu. Normal bir yerine getirmek için getirmek için. Böyle bir sonuçlarla karşılaşmayacağına inanamadı. Her zaman başa gelen bir durum değil. Bu amaçla biz de şaşırdık” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK