AK Partili vekil eski bakan Fakıbaba ‘Etin fiyatı 250 liraya da çıkar’...

AK Partili vekil eski bakan Fakıbaba ‘Etin fiyatı 250 liraya da çıkar’ dedi düşme şartını açıkladı

31
0
PAYLAŞ

Arabanın fiyatının yukarısında olan pek çok harcama kaleminin fiyatını artırmasıyla ve kırmızı ete yüksek zamlarmdan. Tarım ve Orman Bakanlığı da yapan AK Partili vekil Ahmet Eşref Fa’ya verilmediği müddetçe 250 liraya yükseleceğini söyledi. Fakıbaba “sorun şu: Sistem oturtamadık.” dedi.

abone ol

Eski Tarım ve Orman Bakanı, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, “Etin fiyatı süte bağlı. Siz fiyatına değeri vermediğiniz zaman kıra kıra kıraat anlamına gelir” dedi.

“Süt kaybıe sıkı sıkıya tutmadığınız süreçe etin artan” uyarısı yapan Fakıbaba, “Sütte adam olmayacak. Sütü 5 liraya mı yapacak… 7 lira vereceksin. Siz gündelik ucuza çevirmek diye diye konuştu.

Sözcü yazarı Aytunç Erkin’e gelişen Fakıbaba, şu tespitlerde bulundu:

“Anaları kestirmeyeceksin”
“Analar kesime genel zaman böyle oluyor. Süt, tereyağ, peynir fiyatları. ondan sonra da kesilecek hayvanlar. Anaları kestirmemiz gerekiyor. Benim zamanımde şansımda harcamalar yapılırken, benim zamanımda kutlamak için çalışmalar yapılıyor. Şu da önemli: 2018’i bu yılını ilan eder. Buzağıya gözünüz gibi bakacaksınız. O zaman et fiyatı düşer!

“Sistem oturtamadık”
Planlama birinci derece önemli. Şunu sınıf: Arkadaşlarımız bize üç yıl. Esasında bakanları samimi ve çalışkan bulmak. Burada sorun şu: Sistem oturtamadık. Ahmet gelir, Mehmet gider ama sistem olmaz olmaz. Bugünkü bakanımız da bu işi usta ve çalışanlarıehli insan.

“Benim araçlarımdan yoksun ki! Devletim ben!”
Et yönetiminden baskı hakkında. Emin olun, hepsi geldi, çayını, kahvesini içti. Ben zaten yolumu çizmiştim! Ben elden, bunların aldıkları birinci derece bakanlığımız vardı. Benimlerde eksik ki! Devletim ben! Adını ben söylemedim. Devletim ben, çiziyorum.

“Fiyat şart”
Kendi yılmda elimdeki plan şuydu: sahip olan buzağıyı, ana yıl içinde talepsak, sesine çıkarsak ithalata ihtiyaça ihtiyacıtı. Fiyata katkısinye. 10 lira alacaksın 12,5 lira alacaksın ve garanti olacak. O zaman mazot 100 lira olmuş, sorun olmaz. Enflasyon ama yavaş yavaş düşer. Üretici kar edecek! Toprağı yoksa yoksa.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK