Bahçeli’den ekonomi yorumu: Oyun büyük, oyun vahşi, oyun düşmanca

Bahçeli’den ekonomi yorumu: Oyun büyük, oyun vahşi, oyun düşmanca

57
0
PAYLAŞ

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli, ekonomideki son gelişmeleri değerlendiren yazılı bir açıklama yaptı.

Bahçeli Ekonomi Yorumu: Oyun büyük, oyun vahşi, oyun düşman

Bahçeli Ekonomi Yorumu: Oyun büyük, oyun vahşi, oyun düşman

Bahçeli Ekonomi Yorumu: Oyun büyük, oyun vahşi, oyun düşman

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ekonomideki son gelişmeleri değerlendirdi. Türkiye ekonomisinin şiddetli bir kuşatma altında olduğunu söyleyen Bahçeli, “Önümüzdeki tablonun ekonomik bir temeli yok” dedi.

Bahçeli Ekonomi Yorumu: Oyun büyük, oyun vahşi, oyun düşman

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli, ekonomideki son gelişmeleri değerlendiren yazılı bir açıklama yaptı.

MHP lideri Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

“Bugün CHP genel başkanı Kayseri’de yine su kaynattı, yine kemerini kırdı ve utanmadan 2022 bütçesinin fakirden alıp zengine kaynak aktaran bir hane olacağını mırıldandı. Bu kişi, herhangi bir politikacının girebileceği en kötü duruma hiçbir irade, istek, haysiyet ve merhamet göstermeden girmiştir.

Türk ekonomisi şu anda ağır bir kuşatma altında. Karşımızdaki tablonun ekonomik bir temeli yok. Güncel gelişmeleri akılcı mülahazalarla açıklamak mümkün olmayacaktır. Ama yalan ve ikiyüzlülüğün şefi Kılıçdaroğlu’na göre sandık geldiğinde döviz de dibe batıyor. Ayrıca, fiyatlardaki artış, ekonominin teorik kalıplarıyla çelişmektedir.

DÜŞMAN SENARYOSU

Döviz kuru yükseldikçe borsanın düşmesi ve piyasalardaki anormal oynaklığın bir kısır döngü içinde artması, Türk milleti ve Türkiye’nin düşmanca bir senaryo ile karşı karşıya olduğunun açık bir göstergesidir. Geçmişte yaşadığımız gibi yeni bir operasyon sahneleniyor.

Depo işçileri, karaborsacılar, oportünistler, ekonomik ablukalar, azılı iç ve dış ihanet failleri devreye girdi, millete ve devlete ardı ardına saldırılar planladı. Oyun büyük, oyun vahşi, oyun düşmanca. Türkiye spekülatif saldırıların hedefidir.

“ANNESİ TARAFINDAN DOĞDUĞUNU İADE ETMELİ…”

Fiyat artışlarına dahil olanlar, vatandaşlarımızın ekmeğine, sofrasına, parasına cüzdanlarına doğrudan veya dolaylı olarak bulaşanlar, annelerinden doğduklarına pişman olmalıdır. Kısa vadeli fiyat değişiklikleri, günde birkaç kez yapılan fiyat etiketlerindeki değişiklikler en ince ayrıntısına kadar ele alınmalı ve bu ciddi sorun giderilmelidir.
Fiyat artışı döviz kuru arasındaki ilişkiyle değil, yurda ve millete yönelik ekonomik saldırıyla ilgilidir.

Türkiye döviz piyasasıyla kim oynuyor? Fırsatçılar kim? Yağmacıların karargahı ve uyruğu nedir? FETÖ ve emperyalist komplo ile bağlantıları araştırılırken, fiyat ve stok yığınlarının bir an önce deşifre edilmesi gerekiyor.

Çünkü konu ulusal güvenlik sorunu haline geldi. Dolar değerindeki kötü adamların hilelerine düşkün bir hindi asla olmayacak. Dik duruşumuzu kimse bozamayacak.

“TÜSİAD’IN AÇIKLAMASI BİR SORUNDUR”

TÜSİAD ve işbirlikçi politikacılar itiraz etse bile Yeni Ekonomi programı başarılı olacaktır. TÜSİAD’ın sorunlu açıklaması, Kılıçdaroğlu’nun TÜSİAD’dan vefatı, erken seçim dayatması, fiyat ve kur artışının siyasallaştırılması ve sömürü hattının kurulması, kararlılıkla mücadele edilmesi gereken, sessizliği olan iğrenç bir durumdur. fahiş sonuçlara yol açar.

Üstelik tüm yaşamları boyunca eleştiride bulunan, sadece iftira bilen ama mevcut sorunlara tek bir çözüm bulamayan müflis sol ve Marksist iktisatçılar, ahlaksızca felaket davullarını çalıyorlar. Aynı zamanda CHP patronu ellerini ovuşturuyor, dili zehirli, siyaseti aşağılayıcı.

EKONOMİK PROGRAM MESAJI

Bir yandan ‘Milliyetçiyiz’ diyorlar, bir yandan da Türk Lirası’nın değerini posta pulu haline getirdiler. Türk Lirası cinsinden ulusal itibarımız, ekonomik bağımsızlığımızın temelidir. Kayseri’de milliyetçi konuşmalar yapan Kılıçdaroğlu’nun tek umudu ekonomik katiller, terör örgütleri, zalimlerin komploları, hainlerin eylemleri, Türkiye düşmanlarının projeleri.

Olsa olsa milliyetçi olamaz, emperyalizmin muhbiri baskının muhbiri olacaktır.
Türk milleti bu krizi atlatacaktır. Devletimize ve hükümetimize güvenimiz tamdır. Özellikle ekonomide uygulanan model ve programın her türlü iç ve dış provokasyonu etkisiz hale getireceğine, denge ve disiplinle Türkiye’yi daha güçlü ve gelişmiş bir refah düzeyine getireceğine inandığımızı paylaşıyorum.”

Devlet Bahçeli: Türkiye ekonomisinde olağanüstü bir şey yok İlgini çekebilir Devlet Bahçeli: Türkiye ekonomisinde olağanüstü bir şey yok

Günün trend videosu

Daha fazla göster

CHP Devlet Bahçeli Dolar Ekonomi Erken seçim faizi FETÖ Kayseri MHP Oyun Saldırı Seçim Terör Türkiye TÜSİAD
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK