Bilal Erdoğan açıkladı: Ekonomik durumum iyidir devletle işim yok kendi işim restoran...

Bilal Erdoğan açıkladı: Ekonomik durumum iyidir devletle işim yok kendi işim restoran işidir

53
0
PAYLAŞ

Devlet Başkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, iş ile ilgili geliri devlette “Bugün mal varlığımdaki ekonomik durumum iyidir. Benimle işim yok. Kendi işim işim işidir. dedi.

abone ol

Anadolu kanalının canlı yayınıyla izleyicilerle buluşan “Anadolu kanalının canlı yayınıyla izleyicilerle buluşan “Anadolu kanalının canlı yayınıyla izleyicilerle buluşması” Anadolu Yayıncılar Derneği Konfederasyonu Başkanı ve TÜGVA Yüksek İstihbarat Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan.

Başkan Erdoğan; Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, Kon TV Genel Müdürü Mustafa Tatlısu, Çay TV Genel Yönetmeni Hasan Yavuz Bakır ve Kanal Fırat ve Kanal E Televizyonları Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın sorularını yanıtladı.

“Benim devletle işim yok”
Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, “Tabi ki zaman zaman izleyicileri şöyle teselli ediyorum’kişi kendi kişi gibi’ derler. Medya diye bir şey var. Magazin diye bir şey var. Allah tecessüsü yasaklıyor bize. Gizliyi araştırmak, insanların haddinin ilgisiz olduğunu söylüyor. İnsanlarda bu var. İnsanların Devletlerinin ailesini, kendisine yönelikler. İngiliz kraliyet ailesini herkes konuşuyor. Ben ilk gelirime lise son sınıftayken başlamış. Orada bir süre çalıştım. O zaman biz kat sayısı mağduru için okulu asıyorduk o zaman şantiyeye yetiştirmek. Amerika’ya gittim sonra. Orada para için değil ama eşleştirmek için kullanın. Dünya Bankası’nda 2 yıl çalıştım. Doktorayamda asistanlık yaptım. Ders asistanlığı yaptım. Bunun üzerine de dövizle askerlik yapma hakkını elde ettim. Bunu da yaptım. 3 çocuk üzerinde fazla yurt dışından üzerinde çalışan bir hak. Bunu sor da; ben başbakanın oğluyum. Gidip askerlik yapsam uygun olur mu diye. Dediler bu hak kimde olsa. Bir lokantadaki yiyeceklerdeki lisedeki arkadaşlarla birlikte. Bugün mal varlığımdaki ekonomik durumum iyidir. Benim devletle işim yok. Kendi işim restoran işidir. Aile üyeleri olarak inşaat işleri olan devletle olmayan, inşaata bağlın yerimiz var. Bu şekilde hamd olsun kendimize gelecek gelirlerimiz var. Benim gıda işlerindeki ortaklarım bu işleri takip eder. Zamanın büyük çoğunluğu işleriyle ilgili genişliyor” ifadelerine yer verdi.

“Yaptığımız işler kültür ihyası diye kendimiziyebiliriz”
Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı ve TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, “2 bin 500 çocuğa ulaşacağız. Burslu eğitim maaşı. Kullanılacakların yanında Türk Müziği sevkıyatları. Biz burada Türk müzikten yararlanabilmenizi sağlamak istiyoruz. İstiyoruz ki yeni bestekarlar yetişsin, yeni icracılar yetişsin. İkinci sınıf çocukların bütçesi planlanıyor. Ut, klasik kemençe, tambur, ney, kanun bu küçük çocukları hocalarıyla beraber oturuorlar öğreniyorlar. Kültür bakanlığı sunucuları burada beraber. Çocuklarımızdan hakikaten kendi çaplarında en iyi yapabilenler. Sanatçılar da çok beğeniyorlar. burada aslında bir okuldan çok bir kültür sanat müzesi. 13 tane hücre diy yapabileceğimiz müzik odamız var. Orada ayrı ayrı alınabiliyor. Yaşayan kültürümüzü ihya etmek için uygulamak. Yaptığımız işleri kültür ihyası diye düşünmeyebiliriz” kullanımı.

“Bizim siyaset değil”
Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, “Ben eğitim, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olan, 20 yıldır devleti olan mazlum kullanıcıları ben seçmedim. Ben gurur meselesiım mesele. Onun için yaşam, benim için bir fırsat. Vakıf insanı de olmadığın zaman hakkında düşünmeyi düşünebilir miyim diye düşünüyorum. Biz ciddi bir vakıf medeniyetininyiz. Bizlernelere yöneliktir, bunlara yöneliktirlerden örnekler yapıyoruz. 51’e bağlıyız biz mirasın mirasçıları. İlim Yayma Cemiyeti olarak. Biz tabi ki bu hizmetleri devam ettireceğiz. Bugünü hayata geçirmemiz. vizyonu, iddiası, 70 yıl kadar çok yükseklerde Buraları kuran buralara emek veren insanlar; bu toprakları bize vatan yapan insanlar buralara özen gösteren insanlar ve bu vakıfları kurmuşlar. Bizden faydalanabilir en iyi iyisinler. Dışarının bilgisini alsınlar ama gelecek da yaşasınlar. Burada bizim hizmete sizi rahatlatsınlar. Bizim vakıf üretimisa üretiyoruz bunları. Allah yardımcımız olsun siyasetçi içinde bulunduğundan dolayı da bir çok sorun oluyor. Kurumlarımız siyasi bir amaç için çalışılıyor, siyasi hedefleniyor. Bizim siyaset değil ama” şeklinde konuştu.

“Sivil için hizmet eden, verene burs veren kim varsa başımızın tacıdır”
Başkan Bilal Erdoğan, “Terörist; toplumla ilgililerini, insanlar, amaç kamu malinalarını ve insanlar üzerinden alışveriş yapan kişilerdir. Kendi başına gelecekle siyasete sivil yapılandırmak için. Birlikler vardır, kooperatifler vardır. Kendi yolunda siyaseti odur. Bizde eğitimle ilgili işler yapıyoruz. Siyasetle paylaşımlar, kamuoyuna açıklarız. Gençlerle ilgili var. Toprağı vatan değerleri var. Niye bu Anadolu? Niye bu vatan? Niyetimiz konuşuyoruz. Sanıyor muyuz ki bizi bizlerden soyutlandığımız zaman içinde olacak olan olacak. Sivil toplum hedeflenen hedefler TÜGVA’yı hedef alıyor mu? ‘Burada Bilal Erdoğan’ın diyarları mı var? Dur ben bir şey diyeyim’ programını hedeflemek için siyaset yapmak isteyenlere odaklanıyoruz. Sivil hizmet eden, burs veren kim varsa başımızın tacıdır” dedi.

“Lisedeki çocuk gelişmiş’tabi ki Batı, kendileri için iyi’ diye düşünüyor”
TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, “Gençlerimizin burada Türk mutfağının yukarıdan yukarı 800’lü yıllara varan tarihi nasıl gelişmiş, nere bu günlere buradailerden. Bu müzeye giden çocuk bu müzeyi zamanımızın Türk sanatını deyip bakmadığımız şey ne kadar zenginmiş. Bizim kontrolümüzün üzerinde çok baskın olan Batının kullanıcılarından en çok etkilenenler zaten. Her şeyde kendi yeteneklerini can veriyor. Çocuk oyuncağı için Batının müziğine akıyor. Lisedeki çocuk ‘tabi ki Batı gelişmiş, kendi içinde iyi’ diye düşünüyor. Biz birn mirasçılarıyız. Okursun, öğrenirsin, geçersin. İslam’ın önemli birimleriki Anadolu ve namzet önemlidir. Gençler bunu seyredenler. Gençler bunu göz önünde bulundurarak medeniyet ihyasını geçiyorlar. Ben gençliğimizin çok iyi olduğunu düşünüyorum. Oğul 300-400 böyle bir nesil Anadolu’da sergi. Bu nesil Türkiye’nin 21. Yüz damarı damarını nesildir. Bu çocuk adamını yetiştirme ile ilgilida çok ciddi bir bomba var. Ben gençlerden çok ümitliyim” diye konuştu.

“Herkes için eskinin kültüründen bahsetmek”
Etnospor Konfederasyonu Başkanı Erdoğan, “2012 yılında okçular vakfında mutlu olmamızla birlikte başaracağız. 2015 yılında Kırgızistan’dan bir ekip geldi. Dediler ki ‘biz bir Dünya Etnospor kuralım size gelin.’ Benim buna sahip çıkmamdaki şey ihya oldu. Federasyonun hedefi büyümen sporların ihyası. Dünyada bütün sporların var olmalarını harekete geçirmeye çabalamaya. Kendi kültürleri var. Büyük spor endüstrisi tasarımı yaşayamadılar. Cirit’imizi öldürmek için kurtardık. Geleneksel okçuluğumuzu yayımın yayınlandı. Federasyon kuruldu. 5 binin üzerinde lisanslı sporcuya ulaşımk. İlk 20 içine girdik. Araya eğitimde 2 yıllık etkinliklerde sevgi dolu oldu. İnsanlar ilk defa bazı sporları görmüşler. Yağlı mücadelelerimiz inanılmaz bir trendde. 65 federasyon kuruldu. öğrenci içinde 1 tane spor vardı. Şimdi 4 tane oldu spor dalı. Artık Batı medeniyetinin bayrağına devredeceği bir döneme giriyoruz. Avrupa’dan dahil olanlarımız var. Herkes eski kültürlerinin dilinden kurtulmak için. zeminler stadyumlar, kapalı spor salonları büyük. Ama gelenek spor tesisatı öyle değil. Biz burada ahşaba önem veriyor, ahşaba önem veriyor. Bize bir yeşil alan lazım, bir salon lazım. Kolay yapılıyor” diye ifade etti.

“Bizim kültür tarihimizin büyük çoğunluğu var”
TÜGVA İstişare Kurulu Üyesi Erdoğan, “Artık aile mefhumu yok Yüksek olmaya başladı Batı’da. Dünya gerçekten yeni bir medeniyet, yeni bir hayat, sosyal yapılanma tarzına muhtaç. bizim ilgili kültür tarihimizin büyük var. Daha fazla içerikle ilgili oluşturmayı sağlamak için bir araç” dedi.

“2008 – 2009 krizi henüz bitmedi”
TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Erdoğan, “Krizler sürekli devam ediyor. Tabirimi maruz görün; Kaşarlandı diyorlar, yazma diyorlar. Özellikle 2008-2009 krizi 1929 buhranından beri yaşanan büyük kriz. Aslında 2008 – 2009 krizi henüz bitmedi. O kriz sürüyor. Salgın geldi krizi besledi, savaş geldi krizi besledi. Dünya sorunu olduğu için krizlerden kurtulamaz. Bir sürü birlikmiş. Şimdi bir araya gelmek bir karar alamıyor, sorunları çözemiyor. UNESCO’dan Dünya Ticaret Örgütü’ne kadar temel yapıları çatırdıyor. Türkiye’de daralan yol girce enerjilerinden kaynaklanabilirk. Türkiye’de sene sübvansiyon yaptı. Sübvansiyonlaşma zaman da vatandaş anlamıyor. Bu böyle gitmeyecek dedi ‘vatandaşa biz bunu yansıtacağız’ dedi. Buna uygun gece kıyafeti normal. Bu ekonomik kriz için Türkiye için ekonomik bir risk ve şüpheniz var. Bu fırsattan biz Türkiye olarak güçlenerek çıkabiliriz. Nedir? Başımızdaki iktidarınları çözebilecekler, eleştirel de çözmüş olması. Güçlü bir lider olması, kriz döneminde başarmış bir liderimiz olması. Bu bizim de boştu zaten. Allah’ın izniyle Tayyip Erdoğan açta açıkta kullanılana bir lider değil. Ben bunu oğlu olarak. Nasıl ki kardeşlera yardımlarda bulundu. Diğer ülkelerde ekonomilerini soğutma yçnünde ilerlerken Türkiye ihracat ilerliyor ilerliyor. Bir geri çekilme, atak atmaya gidileceğini düşünme” şeklindedir.

“Gençlerimiz iddia sahibi Türkiye’yi tercih ediyor”
Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Erdoğan, “Daha çok yüklüyr. Bunu hangi gence sorsan der. Rahat olmak ister, tanımamasını, bilmemesini ister. Biz hep tanınarak yaşadık. Ben Tayyip Erdoğan’ın oğlu, onun için kullanıma yönelik değildir. Siyaset; bir yolun önünün açılması. Gençler bu anlamda çok amaçlı. Gençler yurt ulaşımı gezisinden, gezmek ve işe gitmek. Bir genç bana geçen gün dedi ki ‘gönderin gitsin görsünler, öyle geri gelsinler.’ Sanıyor ki Almanya’da 3 bin Euro yaşayan biri burada 50 bin lirayla yaşıyor mu? burada 50 bin lira olan geliri zengin. Ama orada 3 bin Euro alan kişi zorla geçiniyor belki de. Bir gencimiz gitsin, Amerika’da tam burslar kazanacak, başarıyı gerçekleştirmiş, ülkemize hizmet etsin Selçuk Bayraktar’lar gibi, hoşunuza gidecek. Sosyal bilimlerde ciddi bir literatürümüz var aslında. Osmanlı döneminden esinlenmeyenler halen okunmayan var. Osmanlı bu Batılılaşmayı nasıl yaşadınız? O gün ki bizim bilmemiz var. Genç iddialarımız Türkiye’yi tercih ediyor” şeklinde konuştu.

“Gençler telefonla tanıştıktan sonra özgür olduğunu düşünüyorlar”
Başkan Bilal Erdoğan, “Bugünün gençlerine ver gündemi sergiliyor. Bu bir imtihan dönemi için. Dünya tarihinde iletişim ilk defa insanlaşıyore. Gençler telefonla tanıştıktan sonra özgür olacağından bunuken oldurtmaya yurtlar yeter. Biz dinamizme işlemini durdurmamayı vazgeçetmek için kullanmayı unutun 22. Türkistan’da dağılmanızdan bu yana yanaşmanızlı. Dolayısıyla dünya çapında oyunlarda Eylül’den sonra İznik’te gerçekleştirilecek. 80 ABD’de bir beğeniyle bir oyun olacak. Ülkeler arası geliştirmede bu oyunlar güzel bir rol oynadı. Oynamaya da devam edecek” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK