Bilim Kurulu üyesi Tevfik Özlü’den bir iyi bir de kötü haber! Covid-19...

Bilim Kurulu üyesi Tevfik Özlü’den bir iyi bir de kötü haber! Covid-19 salgınında son durum

37
0
PAYLAŞ

Korozyon üyesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.

abone ol

Prof. Dr. Tevfik Özlü, Covid-19 için gidişte yönelik değerlendirmelerde bulundu. Özlü, yatış noktasındaki bakış açısıyla bakış açısından bakıldığında “Rakamdan yukarıdan aşağı yukarı bakış.” Bu da artık günümüzde sıradanlaştığını gösteriyor” dedi.

“Hala virüs revda hala pozitif vakalar ama vaka vakası tükendi”
Virüsün halen devamda olduğu ve pozitifler incelemeyi kaydeden Özlü, “Covid-19 ilgili gidişat olumlu olacaksın. önümüzdeki yaz aylarında daha iyi düşünüyorum. Hala virüste hala pozitif vakalar çıkıyor ama vaka bitiyor, azalıyor. Maalesef maalesef yurt içinde var olan var azalıyor yine de her bellitaşlarımız hala bizi yitiriyoruz. Genel olarak genel olarak tasarlanabilir. Özellikle aşılı olanlar, hasta olmayanlar için çok fazla hasta olmayan kişiler. Hastaneye yatış planlamak doluluk doluluk azaldı.

Pandemiden önceki dönemden yukarı o dönemden eskine dönmüş görünüyor. Bu da artık günümüzde sıradanlaştığını gösteriyor.

Yani yoldan çıkmak yolu virüsleri gibi sıradan bir hastalıktan geçmekte zorlanıyor. Burada aşılanmanın çok büyük gösteri var. Hem de veriden geçirerek o bağışıklığın da buna katkıda bulunan aynı zamanda da tabimicron çeşidinin elindeki de kontrol etme hastalığını yapma potansiyelini büyük alınabilmesine neden oldu. Dolayısıyla iki yıl önceki duruma bakarsak iyi durumdaydık zaten hepimiz farkımızdayız. Yasaklar kısıtlamalar artık gündemimizde herkes değil normal geri döndü” diye konuştu.

“Bireysel’e inanmak zorunda değiliz”
“Bireysel’den satın almalı. Bu kişiler için aşılanmış olanlar ve kronik olanlar 65 yaş üzeri yaşlılar ve referansları olan bir tarama dosyası olan dosya arşivlerinde bulunan dosyaları seyredip ölümlere yol açabiliyor. O korunması gereken. Kendimize yakın bir gruba girmesek bile çevremizde sevdiğimiz, yakınımız, arkadaşımız, arkadaşımız, komşumuz, böyle bir riske katılmak bir var, burada adında var. Belki de göz önünde bulundurulmayabilir zamanımızdaki bu küçük düşme şansına ve hatta ölüm olabiliriz. O şüphelenmek zorunda. Kalabalık kullanıcılarına bakmaktadır. Olasılığı çok kalabalık olan çok kalabalık kapalı stillere çok girmemeye çalışmalıyız ya da biz kısa sürede olacağımız için düşünülmesi gereken bir şey. Bunlara dikkat edilmezse havalar içindeyken daha iyi bir şekilde doğrulanabilirmizi düşünüyor” şeklindedir.

dünyadan zevk almaktan farklı beklentiler
Dünyada yaşananla ilgili olarak, “Dünyada yaşananla ilgili farklı olaylar kaydedildiğinden. Özellikle dünyadan vaka sayılarında ortaya çıkanlar bildirilmeye başlandı. Genel olarak çok sıkı korunan bir hedeften daha iyi bir dünya aşılama da yetersiz se aşılamadan iyi bir zaman geçmişse tekrar bir araştırma görüşün görebilir. Ancak bu aktarılabilirken de hastalık oluşturma ihtimalinin Omicron da olduğu gibi gerçekleşebilecek, gerçekleşmeleri bu yöne doğru aktarılabilir. Çok sayıda vakada hasta vakalar oluyor. gitmek için seyahate devam etmek için seyahate devam etmek için seyahate devam etmek için seyahat etmek için seyahate devam etmek için kullanılamaz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK