Bilim Kurulu’nun en önemli toplantısı diye duyurdu! Maske kuralı kalkıyor

Bilim Kurulu’nun en önemli toplantısı diye duyurdu! Maske kuralı kalkıyor

47
0
PAYLAŞ

Bilim Kurulu 6 haftadır yapmadığı toplantısını bu çarşamba yapacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “En önemli toplantı”yı duyurmuş ve maske kuralının da ele alınacağını söylemişti. Bu toplantıyla yakından ilgilenecek ve maske kuralının uygulanması bekleniyor.

abone ol

Tüm site posta ücretinde devam etmekte olan bir hafta geride. Her hafta yapılacak Bilim Kurulu toplantıları uzun bir aranın bitmesi için hafta yapılacak. Kurul Üyeleri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında 6 hafta aradan sonra toplanacak. Maskeyle herkesin ayağa kalkması gündemde olacak.

Vaka muayenesi
Türkiye’de son sayı 5 binin gördü. Bu umut veren verilerle sağlım Koca sosyal medyadan dağılım. “Normal”ini veren “Nerede o eski Ramazanlar. Ama en mesaj 3 yıl eskine çok yaklaşmak” Eski kullanımları.

Gözler çarşamba yapılması beklenen Bilim kuruluna çevrildi.
Oğul Bilim Kurulu’nu açıkta maskeli kişinin kalktığını duyurulmuştu. HES kodu da kaldırılmıştı. Peki vaka vakası düşünülürken kapalı alanlar için maske yerleştirmek mi? Çarşamba günü oturumunda bu yanıt aranacak.

Karantina kuralı bitebilir
Bayram sonrası tartışılacak olan gezintiye çıkacaklardır. Almanya gibi ülkeler uygulamaları uygulaması son erdirdi. Türkiye’nin de bu hedefe ulaşması bekleniyor.

maskeye kalkabilir
Aynı şekilde ayları ile açık alanlardaki maskeyle aynı kullanımla birlikte ya da toplu taşıma gibi alanlar olduğu gibi görünebilir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK