Boşanma davası, avukat ve doktor kardeşleri karşı karşıya getirdi

Boşanma davası, avukat ve doktor kardeşleri karşı karşıya getirdi

96
0
PAYLAŞ

Diyarbakır Kadın Hastalıkları Hastanesi’nde görev yapan embriyoloji uzmanı Metin Er, 2013 yılında evlendiği polis memuru FE’den ağır tahammülsüzlük nedeniyle boşandı.

Boşanma davası avukat ve doktor kardeşleri birbirine düşürdü

Boşanma davası avukat ve doktor kardeşleri birbirine düşürdü

Boşanma davası avukat ve doktor kardeşleri birbirine düşürdü

Diyarbakır’da görev yapan Doktor Metin Er, boşanma avukatı olan kardeşi Musa Er ile 40.000 liraya 40.000 liraya anlaştıklarını, 10.000 lirayı peşin ödediğini, ancak kardeşinin davaya uymadığı için her ikisinin de davayı kaybettiğini söyledi. ve kendisine bir icra memuru gönderilerek 38 bin liranın maaşından kesildiğini söyledi.

Boşanma davası avukat ve doktor kardeşleri birbirine düşürdü

Diyarbakır Kadın Hastalıkları Hastanesi’nde görev yapan embriyoloji uzmanı Metin Er, 2013 yılında evlendiği polis memuru FE’den ağır tahammülsüzlük nedeniyle boşandı.

Diyarbakır Aile Mahkemesi’ne boşanma davası açan, babasının ve kız kardeşinin ısrarı üzerine İstanbul’da avukatlık yapan ağabeyi Musa Er’e 40.000 liraya dosyalarını verdi. 10 bin lira peşin ödediği avukat arkadaşının dosyayı takip etmediği için davayı kaybettiğini ve davadan çekildiğini ifade etti.

“HUKUK ÜCRETİNİ EKLEYEREK ER YÖNETİCİ”

Hem maddi hem de manevi olarak mağdur olduğunu iddia eden Dr. Metin He, yaşadığı süreci şöyle anlattı:

* Haziran 2020’de boşanma davası açtım, babam ve ablam bana ‘Davayı başkasına vereceğine kardeşine devretsen daha iyi olur’ dediler. Biraz araştırma yaptım ve İstanbul’daki avukatlık ücretlerinin 15-20.000 lira arasında olduğunu öğrendim. Ben de kardeşime, eğer doğru yaparsa ona iki ya da üç katını verebileceğimi söyledim. 40.000 lirada anlaştık.

* Temmuz ayında vekalet verdim ve aradan iki ay geçmesine rağmen hiçbir şekilde bilgilendirilmedim ve dava süreci hakkında bilgi alamadım. Mahkemeden gazetelerde çıkmadı.

* Ben de birkaç bağımsız avukata davamın nasıl gittiğini sormak istedim. Avukatlar bana hukuk adına hiçbir şey yapılmadığı için sürecin iyi gitmediğini söylediler. Süreç böyle gidince kardeşimi kovmak zorunda kaldım. Eylül 2020’de serbest bırakıldım.

* Sonra başka bir avukatla anlaştık, süreç böyle devam etti. Bu arada kardeşimle anlaşınca hesabına 10 bin lira yatırdım, görüşmemizden sonra 30 bin lirası kaldı. Nisan 2021’de maaşım kesildi.

* Kayyuma maaşımın neden düşürüldüğünü sordum, ağabeyimin bana bir icra memuru gönderdiğini ve çekilme sebebinin bu olduğunu söylediler.

*Kardeşim kalan kısım için 30.000 lira, yasal ve dosya masrafı adı altında 8.000 lira ücret istedi. Hakkımda toplam 38 bin lira idam edildi. Maaşımdan kesintiler yapılıyor ve bu kesintiler daha da ileri gidiyor.

ADALET MAHKEMESİNDE DELİL OLMADIĞI İÇİN REDDEDİLDİ

Haziran 2021’de davaya bakıldığını ve mahkemenin delil sunulmadığı gerekçesiyle davayı reddettiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı;

“Dava 2021 yılının son gününde görüldü ve hakim delil sunulmadığı gerekçesiyle davayı reddetti. Gerekçe bölümünde hakim, “Zamanında sunulmayan delilin hukuki geçerliliği yoktur” dedi. Belli ki burada bir avukat hatası vardı ve ben avukat hatasının kurbanı oldum. Hem fiziksel hem de duygusal olarak acı çekiyorum. Konuyu araştırdığımda avukatlar dava reddedildiği için 3 yıla kadar yeni dava açamayacağımı söylediler. Maddi ve manevi olarak yorulmuştum. Ağabeyim hiçbir şekilde davayı incelemedi, delil sunmadı, kanunen yapması gerekeni yapmadı” dedi.

“UYGULAMADAN SONRA MARKAMA ULAŞIYORUM”

İdam edildikten sonra kardeşine ulaşamadığını belirterek, “Avukat olan kardeşim katılmadığı bir dava için bana talimat gönderdi ayrıca ben de gereğini yapmadığı için davayı kaybettim” dedi. hukuken yapması gerekiyordu şimdi 3 yıl beklemek zorundayım umarım kimsenin başına gelmez adalet yerini bulsun infaza itiraz edemedim ev adresim samsun’da olduğu için tebligat gitti Orada ve belgeyi hiç duymadım.Yönetici geldikten sonra kardeşimi aradım ulaşamadım.Sonra ablamı ve babamı aradım ulaşsınlar diye.Ama aradan 8 ay geçti ve bir gelişme yok,verdim. O noktada umutlanıyoruz” dedi.

“YASAL OLAYLARA KATILIYORUM”

Avukat Musa Ağabeyi Metin’in iddialarını yalanlayarak;

* 1 Şubat 2019’da eşine boşanma davası açtı ve yine bu davadan vazgeçti. Haziran 2020’de ikinci kez boşanma davası açtı.

* Bu davada çalışmak için bir avukat olarak benimle anlaşmak istediğinde, önceki davadan feragat ettiği için önce davasını kabul etmedim. Başkalarına yalvararak davasını görmemi istedi.

* Günün sonunda onunla Diyarbakır’daki boşanma davasını ve eşiyle olan ceza davalarını görebilmem için 40.000 TL’ye anlaştık. Ücretimi taksitler halinde ödeyecekti. Davayla ilgili gerekli işlemleri yaptım ve dilekçeleri yazdım. Ancak 2,5 ay sonra beni sebepsiz yere kovdu ve başka bir avukatla anlaştı, mahkeme yılı 1 Eylül 2020’de duruşma başlamadan hemen önce başladı.

* Davanın sonraki aşamasıyla hiçbir ilgim yok. Ödenmesi kararlaştırılan avukatlık ücretini ödemediği için ödeme emri gönderilerek maaşı tahsil edildi. Borçlu olmadığına dair herhangi bir itirazı veya şikayeti yoktu.

* Bu yalan haber kişilik haklarıma saldırı olduğu için hakkında yasal işlem başlatacağım. verilmiş

Avukat, dolandırıcının lüks villada yakalandığından şüpheleniyor İlgini çekebilir Avukat, dolandırıcının lüks villada yakalandığından şüpheleniyor

Günün trend videosu

Daha fazla göster

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK