Bursa’da suya zam

Bursa’da suya zam

69
0
PAYLAŞ

Bursa’da 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere su zammı tarifesi sabitlendi.

bursa'da suya zam

bursa’da suya zam

bursa’da suya zam

Bursa’da 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere su zammı tarifesi sabitlendi. Yeni BUSKİ tarifesine göre apartmanlarda metreküp su fiyatı 4,98 TL, atık su maliyeti ise 1,24 TL olarak belirlendi. Yani toplam içme suyu maliyeti 6,22 TL.

bursa'da suya zam

Bursa’da 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere su zammı tarifesi sabitlendi.

KÜP SAYAÇ FİYATI 6.22 TL

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’li iştiraki BUSKİ, Ocak 2022’den itibaren konutların metreküp su fiyatını 4,98 TL, kanalizasyon maliyetlerini ise 1,24 TL olarak belirlerken; İçme suyu maliyeti faturalarda 6,22 TL olarak gösteriliyor.

DİĞER BÜYÜK İLLERLE KARŞILAŞTIRMA

1 Ocak’tan itibaren geçerli olan tarifelere göre metreküp su fiyatı Antalya’da 8,82 TL, zmir’de 7,56 TL, İstanbul’da 6,55 TL, Ankara’da 6,35 TL ve Bursa’da 6,22 TL’dir.

Bursa’da metreküp su fiyatı 4,81, kanalizasyon maliyeti 1,2 TL.

EN UYGUN SU OLDUĞUNU BİLİYOR

AKP’li Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yeni su tarifesini sosyal medyadan duyurdu: “Bir de bitirmek istediğimiz konular var. Türkiye’nin en büyük 5 şehrinde en ucuz su fiyatı Bursa’da! ”Paylaşımıyla duyuruldu.

“DİĞER İLLERDEN PAHALI”

Bursalılar en pahalı suyun Bursa olduğunu belirterek tepkilerini şöyle dile getirdi:

* Su şişeleme tesislerinin tamamına yakınının Bursa’da olduğu göz önüne alındığında kuyulardan içemediğimiz sulardan bahsetmemiz gerekiyor…”

* Onayınıza bağlı olarak; Bursa, Ankara ve İstanbul’a göre 3 metreküp daha az suya mal oluyor ve 2. etap hesabında diğer illere göre daha pahalı. Ama siz daha iyi bilirsiniz, böyle bir vatandaş aldatması siyasetinize giriyorsa ne diyebiliriz(!)”

* En pahalı ulaşım Bursa’da, ikinci etap su daha pahalı Bursa’da, ne olacak? Kuyu suyu beyaz içilmez, ne olacak Sayın Başkan! Muhalefeti eksik bilgilerle manipüle etmeye ve ardından ekonomiyi manipüle etmeye çağırıyorlar.

AKP Genel Başkanı'ndan şaşırtan açıklama: Döviz düşerse batarız. İlgini çekebilir AKP Genel Başkanı’ndan şaşırtan açıklama: Döviz düşerse batarız.

Günün trend videosu

Daha fazla göster

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK