Çalıntı bisiklet arayan polislerin 11 yaşındaki çocuğa müdahalesine soruşturma

Çalıntı bisiklet arayan polislerin 11 yaşındaki çocuğa müdahalesine soruşturma

105
0
PAYLAŞ

Olay dün Karabük’ün Safranbolu ilçesi Atatürk Mahallesi Kaya Erdem Sokak’ta meydana geldi. Bisiklet hırsızlığı ihbarı alan sivil giyimli polis ekipleri, motosikletli Miraç Akgün’ü sokakta durdurdu.

Çalıntı bisikleti arayan 11 yaşındaki çocuğa polisin müdahalesiyle ilgili soruşturma

Çalıntı bisikleti arayan 11 yaşındaki çocuğa polisin müdahalesiyle ilgili soruşturma

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde çalıntı bisiklet ihbarı üzerine polis ekipleri, sokakta gördükleri bisikletin üzerinde oturan 11 yaşındaki Miraç Akgün’ü durdurdu. Bisikleti almaya çalışan polis, isteksiz çocuğu yere bıraktı. Bu sırada çocuğun “yardım edin” çığlıkları çevredekilerin cep telefonu kameralarına yansıdı. Çocuğun babası polise bisikletin kendilerine ait olduğunu söylerken, valilik olayla ilgili soruşturma başlattı.

Olay dün Karabük’ün Safranbolu ilçesi Atatürk Mahallesi Kaya Erdem Sokak’ta meydana geldi. Bisiklet hırsızlığı ihbarı alan sivil giyimli polis ekipleri, motosikletli Miraç Akgün’ü sokakta durdurdu.

Bisikleti kimlik kontrolü yapmadan yanlarına almaya çalışan ekipler, çocuğun direnişine karşı bisikleti yere bırakarak müdahale etti. Çocuğun “Yardım edin” diye bağırdığı o anlar çevredekilerin cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde yerde yatan çocuk, “Abi, bisiklet benim. “Vallahi bu benim bisikletim” dediği anlar oluyor.

Çığlık atarak kaçmaya çalıştı

Olayı duyduğunu ve karakola gittiğini söyleyen baba Ferhat Akgün, şunları söyledi:

– Oğlum sinemaya gitti. Oradan döndüğünde olay yerinin yakınındaki tarihi villada bulunan annesi bir minibüsle yolu trafiğe kapattı. Kendini tanıtmadan araçtan inen kişi, oğlumun kolunu tutarken ‘Bunu nereden çaldın, kimden çaldın, nasıl çaldın’ gibi sorular sormaya başladı. Oğlum onu ​​kaçıracaklarını düşündü. Bağırarak kaçmaya çalıştı.

– İkinci zabit oğlumu aracın sürücü koltuğundan alıp yere yatırdı. Çocuğumu bisiklet rayına sürüklediler. Kıyafetleri kapalı. “Babam memur, itfaiyeci. “Telefon, sorun” demelerine rağmen dövüldüler. Bir vatandaş araya girerek çocuğu yanlarından aldı. Sonra beni oğlumun telefonundan aradılar. Telefonda bana ‘Bu bisikleti nereden aldın, çaldın mı?’ diye sordu. Oğluma bisikleti aldığımı söylediğim gibi sorular sordular. Çocuğu kovalamamalarını söyleyince, ‘Polise gelin, orada buluşuruz’ dedi.

HER TARAFTA SİYAH

– Çocuğu ailesi olmadan tutukladınız. Bu yüzden karakola gittim. Uzakta olsam da onlardan güvendeydim. Çocuğu gezintiye çıkardılar. Oraya vardıklarında onlar da yukarı çıkmaya çalıştılar. Bunu haklı çıkarmak için bana çalıntı bisiklet raporunu gösterdiler. Bildirimde “sarı ve falanca markalı bisiklet, 18 ila 25 yaşları arasındaki kişi” yazıyor. Bisikletimiz mavi ve siyah renktedir. Rengi yok, markası yok, açıklaması yok. “Neden oğluma bunu yaptın? Bak, ben de itfaiyeciyim. “Polis eğitiminde çocuk psikolojisi kursu yaptığınızı biliyorum” dediğimde “Biz öyle bir şey yapmadık” dedim. Özür dilemeyeceğiz.” Çocuğun her yeri yaralanmış.

YAYINDA SİSTEM YOK KARARI İLE 3 SAAT BEKLİYORSUNUZ

– Oğlumu böyle görünce “Yüzüne tüküren insanlarsınız. ‘Seni şikayet edeceğim’ dedim. “Sistem yok” bahanesiyle beni 3 saat karakolda beklettiler. O sırada karakol kameralarından sözümü aldılar. Benim için tutuklama emri var, zaten karakoldayım. Ben de polise ihbar ettim” dedi.

VALİ GÜREL: ÇOK MUTLUYUM

Karabük Valisi Fuat Gürel, “Fotoğrafları görünce çok üzüldüm. Bir bisiklet çalındı. Polis ekibi abartmış ve bisiklet zannetmiş. Konuyla ilgili soruşturma açıyoruz” dedi.

Günün trend videosu

Daha fazla göster

Anne Atatürk Baba Bisiklet Cep Telefonu Çocuk Karabük Polisi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK