Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘erken seçim’ açıklaması: Noktayı koyuyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘erken seçim’ açıklaması: Noktayı koyuyorum

39
0
PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin meclis grup toplantısında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘erken seçim’ açıklaması: Asıl konuya geleceğim

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘erken seçim’ açıklaması: Asıl konuya geleceğim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, erken seçimle ilgili şunları söyledi: “Ben söyleyip duruyorum, bu da yalan söylüyor, erken seçimden bahsediyor. Erken seçim yok. Seçim herhangi bir tarihte gerçekleşecek. Sayın Kemal, noktalı virgül yerine nokta koydum. “Ekonomik kalkınma açısından Erdoğan, “Döviz kurunu ülkemiz gerçeğiyle uyumlu, öngörülebilir ve sürdürülebilir bir düzeye getirmek için açıkladığımız program, “Ekonomik kalkınma açısından” dedi. amacına ulaştı.”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin meclis grup toplantısında konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

* Milletimize karşı sorumluluğumuzun gereğini yerine getirmek için daha çok çalışacağımız bir döneme giriyoruz. Dünyada ve bölgede son 10 yılda yaşanan gelişmeler salgınla birlikte daha kritik boyutlara ulaştı.

“GÜLLER YAPILIYOR”

* Seçimleri etkilemek için mantıksız ve ahlaksız yöntemler kullanıldı. Terör örgütleri seferber edildi.

* Askeri darbe milli iradeyi çiğnemeye çalışmıştır. Müdahale ettiğimizde güney sınırlarımıza inşa edilen ve terörle mücadele etmek istedikleri iddia edilenler bu kez terör örgütlerinin patronu oldular.

* Ekonomimize sinsi tuzaklar kuruldu. Gece yarısı başlayan finans oyunları ülkemizi yıkmaya çalışıyordu.

* Dışarıdaki biri bu oyunu kurarken, içerdeki biri de aynı kirli oyunun rolünü oynuyordu. Her engeli aşarak ülkemizi korumaya çalıştık.

* Elbette zor ve meşakkatli günler geçirdik, elbette bedelini ödedik. Ama çok şükür bu milletin itibarını zedelemedik. İyi ki bu ülkeyi hedeflerinden koparmış değiliz.

* Kararlılığımız her şeyden önemlidir. Ülkemizde bir parçamız birlik ve beraberlik iklimini kırmaya çalışıyor. Birisi dışarıda, derler, hastanelerde kilitli ya da onu gösteriyor.

ERKEN SEÇİM BİLDİRGESİ

* Böyle parmak hareketleriyle bir yere varamazsınız. Aylardır erken seçimden bahsediyor. Halk İttifakı Devlet Bey Haziran 2023’te olacağını söylüyor, ben söyleyeyim.

* Defalarca söylememe rağmen, bu da yalan ve erken seçimden bahsediyor. Erken seçim yok. Her an erken seçim olabilir.

* Kemal Bey noktalı virgül değil nokta koyacağım. Bu ülkede yasaların gerektirdiğini öğreneceksiniz.

* Ekonomideki gelişmeler ülkemizle sınırlı değildir. Ekonomi dediğimiz dinamik alan sürekli bir akış halindedir.

* Ekonominin temeli değişirken çatı aynı kalamaz. Bu uyumsuzluktan dünyada büyük bir mücadele doğar.

* Kartların yeniden karıştırıldığı bu dönemde, gelecek yüzyıla Gelişmiş Ülkeler Ligi’ne yükselen devletler yön verecek.

“TÜRKİYE BU TRENİ KAÇIRMAZ”

* Geçmişte defalarca ülkemizin bu treni kaçırmasına sebep olanlar şimdi de aynı niyetle hareket ediyor. Türkiye bu treni kaçırmayacak. Bu trenin birinci sınıfında yerimizi alıyoruz.

* Bu nedenle döviz kurunu ülkemiz gerçeklerine uygun bir düzeye getirmek için açıkladığımız program amacına hizmet etmiştir. Milletimiz tedbirlerin farkına varmış ve piyasalar uygun adımları atmıştır.

* Serbest piyasa kurallarını ihlal eden iş yapmayız. Kötü niyetli spekülatörlerin topraklarımızdan ellerini çekmelerini sağlamaya çalışıyoruz.

ERDOĞAN’DAN ZOR TEPKİ

Kalbi ve zihni kirlenmemiş herkesin memnuniyetle karşılayacağı bir gelişmedir. Belki de ekonomi politikamızı anlamıyorsunuz. Ama ülkeye iyi bir şey olduğunda kenara çekilmenin erdemini gösterin.

* Dün çıkan biri döviz kuru düşüyor, dolar alma zamanı diyor, bu iş kaldığı yerden devam edecek. Beyniniz sulandı. Buna halkım gerekli cevabı en iyi şekilde verecektir.

* Bu kelimenin çevirisi, döviz kurunun ülke gerçeklerinden bağımsız bir seviyeye yükselmesine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. BDDK son zamanlarda adalete giden yolu açtı, bu ülkenin değerleriyle oynanmaz.

* Merkez bankası başkanı olsanız bile, ayakkabılarıyla oynayan insanlarla evinizin kapısından yürüyeceksiniz. Destekçilerinizin yolunu kapatmaya çalışmayın.

“EN YÜKSEK ARTTIK”

* Vatandaşlarımızın döviz kurları ve enflasyon baskılarına yenik düşmesini engellemeye kararlıyız. Asgari ücrette tarihimizin en yüksek artışını gerçekleştirdik. Asgari ücreti vergiden muaf hale getirdik, yıllardır hasretin farkına vararak.

DIŞ MEKAN CORONA VİRÜSÜ

* Avrupa ülkelerinde kapanmalar başladı. Çok şükür güçlü sağlık sistemimiz sayesinde rahat yaşıyoruz.

TURKOVAC AÇIKLAMA

* Aşılarla ilgili güzel haberleri paylaşacağız. Aşılarla ilgili güzel haberleri paylaşacağız. TURKOVAC’ın tüm dünyayla, tüm insanlıkla buluşmasını diliyorum.

Meral Akşener'den Erdoğan'a sert tepki İlgini çekebilir Meral Akşener’den Erdoğan’a sert tepki

Günün trend videosu

Daha fazla göster

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK