Doğunun kuş cenneti alev alev yanıyor

Doğunun kuş cenneti alev alev yanıyor

42
0
PAYLAŞ

Birçok kuş türünün yaşadığı Nehil bataklıklarında dün öğle saatlerinde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Vatandaşlara haber verilmesinin ardından Yüksekova belediyesine bağlı itfaiye ekipleri olay yerine sevk edildi. Nehil Bataklıkları’nın dört bir yanından yangını söndürmeye gelen ekiplerin çalışmaları sürerken çevre köy sakinleri de çalışmaya destek veriyor.

Doğunun kuş cenneti yanıyor

Doğunun kuş cenneti yanıyor

Doğunun kuş cenneti yanıyor

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde birçok kuş türüne ev sahipliği yapan Nehil bataklıklarında dün çıkan yangın, ekiplerin müdahalesine rağmen devam ediyor.

Doğunun kuş cenneti yanıyor

Birçok kuş türünün yaşadığı Nehil bataklıklarında dün öğle saatlerinde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Vatandaşlara haber verilmesinin ardından Yüksekova belediyesine bağlı itfaiye ekipleri olay yerine sevk edildi. Yangını söndürmek için gelen ekiplerin çalışmaları Nehil Bataklıkları’nın dört bir yanından devam ederken, çevre köy sakinleri de çalışmaya destek veriyor.

Nehil Bataklıkları’nda dünden beri devam eden yangın, rüzgarın da etkisiyle devam ediyor. Söndürme çalışmalarına katılan Orhan Temir, “Bu yangın dün başladı. İtfaiye ekipleri müdahale ediyor ancak bataklık olduğu için araçlar giremiyor. Bir de rüzgar var ve tabii ki ateş büyüyor. Dünden beri tetikteyiz ama yavaş yavaş her yere yayılıyor. İnşallah kısa sürede tükenecek yoksa burada otlayan hayvanlarımız açlıktan ölecek” dedi.HA)

Manavgat'ta orman yangını İlgini çekebilir Manavgat’ta orman yangını

Antalya Haber Hakkari Orman Yangını Yüksekova Yangını
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK