ALES sonuçları açıklandı: ÖSYM ALES sonuçları sorgulama sayfası…

ALES sonuçları açıklandı: ÖSYM ALES sonuçları sorgulama sayfası…

57
0
PAYLAŞ

ALES sonuçları açıklandı: ÖSYM ALES sonuçları sorgulama sayfası…

ALES sonuçları açıklandı: ÖSYM ALES sonuçları sorgulama sayfası…

ALES sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Adaylar ALES sonuçlarına TC Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile https://sonuc.osym.gov.tr ​​adresinden ulaşabilirler. ALES sonuçları ÖSYM takvimine göre 16 Aralık’tan 9 gün önce açıklanmalıdır.

ALES sonuçları açıklandı: ÖSYM ALES sonuçları sorgulama sayfası...

Akademik kariyer hedefine bir adım daha yaklaşmak isteyen adayların girdiği ALES’in ardından ÖSYM, sonuçları bekleyen adaylar için sonuçların açıklandığını duyurdu. İşte ALES sınav sonuçları…

ALES SONUÇ SORGU SAYFASI

ALES SONUÇLARINI NASIL ÖĞRENEBİLİRSİNİZ?

Adaylar sınav sonuçlarına TC Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM internet adresinden “https://sonuc.osym.gov.tr” veya mobil uygulamalardan ulaşabilirler. Sonuçlar adaylara gönderilmeyecektir.

TÜM CEVAP KAĞITLARI

ALES SINAV CEVAP KAĞIDI AÇIKLANACAK

21 Kasım 2021 tarihinde yapılan Akademik Personel ve Yüksek Öğrenim Giriş Sınavı (2021-ALES / 3) için adayların cevap kağıtlarının resimleri ve optik okuyucu işaretlerini okuyarak elde edilen soruların doğru cevapları cevap kağıtlarında , adayların sorulara verdiği yanıtlar ve değerlendirme sonuçlarını görüntüleyebilmek için 7 Aralık 2021 tarihinden itibaren saat 14:45’te https://ais.osym.gov.tr ​​adresinde 10 gün süreyle geçerlidir. ÖSYM’nin adresi.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr ​​adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile kayıt yaptırdıktan sonra uygun sınavı seçerek “Cevap kağıdını göster” ekranını işaretleyerek cevap kağıdının resminden hangi sınavı kullandıklarını, cevap kağıdına yapılan işaretlemeleri, bu işaretlemelerin görsel işaretlemelerini adayın cevaplarını ve okuyucularla birlikte okuyarak elde edilen soruların doğru cevaplarını görebilir. Ayrıca adaylar, cevaplarını ve cevap anahtarını yayınlayan formdaki soru numaralarına tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabını görebilirler. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek sıralamasında görüntülenir. İlgili sayfa, adayların ham puanlarının yanı sıra testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayısını gösterir.

Bu talep adayların bilgilendirilmesi amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa bir belge değil. Her türlü değerlendirme, ÖSYM sisteminde kayıtlı olan bilgilere dayanmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulacaktır.

HEPSİ BİR SINAV NASIL OLUR?

5538 Sayılı Üniversite Personeli Öğretim Üyesi, Öğretim Görevlisi, Akademik Personel, Uzman, Çevirmen ve Eğitim Planlayıcıları Hakkında 78 Sayılı Üniversite Personeli Hakkında Yönetmelik ek 8 inci maddesine göre Akademik Personel ve Yükseköğretime Kabul Sınavı (ALES) Yapılması Gereken Noktalar Ülkemizde lisansüstü eğitime girerken verilecek atama için ilgili kurumlar tarafından kullanılan lisansüstü eğitim için yurtdışına gönderilecek adayların seçimidir.

İnternet kariyeri için ÖSYM sınavı

ALES sonuçları açıklandı: ÖSYM ALES sonuçları sorgulama sayfası…

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK