AÖL online sınav sona eriyor! Açık lise online sınav giriş ekranı…

AÖL online sınav sona eriyor! Açık lise online sınav giriş ekranı…

94
0
PAYLAŞ

AÖL online sınavı sona eriyor! Açık lise online sınav giriş…

AÖL online sınavı sona eriyor! Açık lise online sınav giriş…

AÖL sınavı online gün sonunda sona eriyor. Açıköğretim Lisesi sınavları ne zaman açıklanacak soru ise henüz belli olan bir oğul AÖL sınavından yaklaşık 10 gün sonra erişime açıldı. AÖL online sınav için AÖK Bilgi Yönetim Sistemi’nden satın alınabilir.

AÖL online sınavı sona eriyor!  Açık lise online sınav giriş…

Lise eğitimine ulaşmak için gidilecek kayıt olduğu AÖL için sınavları 4 Aralık – 10 Aralık ​​arasında girecek. Sınavda ona bir test için 25 dakika kesin uygulanacak. Öğrenciler, cevap gönderme geri dönüş yapamayacaklardır.

AÖL GİRİŞ ONLİNE SINAV

AÖL SİNAV NE ZAMAN?

Açık öğretim 2021-2022 eğitim öğretim yılı 1. dönem sınavları için online sınav sistemi 4 ile 10 Aralık ​​arasında seçilecektir.

SİNAVLAR ONLİNE OLACAK

AÖL sınavlarının incelemesi olarak duyuruldu. Açık Okulları’nda okuyanlar, Bilgi öğretim sınavlarını Açıköğretim Okulları Yönetimi Sistemi yapacak.

OIL ONLİNE SINAVI NASIL YAPILACAK MI?

Açık Öğretim Kurumları 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Sınavları 04 Aralık 2021 tarihi saat 09: 30’an – 10 Aralık tarihi saat 23: 59’a kadar çevrimiçi (çevrim içi) olarak.

1: Öğrenciler seçmişken bir sınıfa girdikten sonra, ilk ders dersine hemen başlamak zorunda değildir. Online sınava bir zaman okulunda okula başlayacaksınız.

2: Online Sınavla ilgili olarak, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 22.02.2021 tarih ve 21060217 sayılı yazılarına göre; Millî Eğitim Müdürlüklerince, “… İnternet’ten olmayan öğrenciler tarafından talep edilen şekilde, müdürlüğüzce genel internet yönetimi olan ve bilgisayar / tablet bulunan / kurumlüklerinde Sinava desteğinden yararlanan, öğrenciler tarafından yetiştirilen öğrenciler tarafından eğitilen öğrencilerden yararlandırılır / muayene veya okul müdürlüklerinde incelemeşek Milli Eğitim Müdürlüğü’nün denetimi… İl / İlçe İlçe Müdürlüğü sınavtme Komonlarına resmi yazı gönderilmiştir. Bu talepte bulunulan yazılım İl / İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Sınav Yürütme komisyonlarına başvurulması gerekmektedir.

3: sınav sınavına yönelik uygulamalar için kullanılan tarayıcı penceresinden tüm uygulamalara kapatılacak, sınav sınavı sisthangeminin erişildii tarayıcım penaycere dapakye. Ayrıca arka planda çalışan ve internet kullanıcıları uygulamaları varsa bunlar da öğrenilecektir. Sınava başlama programı, tarayıcı veya öğrenciye uyarı mesajı verilecek, açılan program, tarayıcı veya sayfanın kapatılmaması durumunda bir derse hava sınavına girilecek. sınavdan önce incelemeleri olmalı.

4: Sınavın ilk günü yaşanabilecek çocuklardan sınavda, sınav günündeki ilk sınavlara girmeleri.

* Online sınav başvurusu, seçmeli 4 (dört) seçimli ve onun bir dersleri için ayrı olmak üzere 20 sorudan yapılacak planlarda gerçekleşecek. Sınavda ona bir sınav için 25 dk. sur uygulanacaktır.

* .Seçilen derse ait sınav, “Sınava Başla” butonu ile başladıktan sonra, soru sorulanlarla” butonu ve kalan süreyi gösteren olacak, son soruda ise “Kaydet ve İlerle.

* Öğrenciler, cevap gönderme geri dönüş yapamayacaklardır.

* 4.Öğrenciler, zamanında bitirebileceklerdir. Sınavı bitmeyen için 25 dk. sistem tarafından sınavlar bitirilecek ve değerlendirme tamamlanacak. Sınavı bitirilen derse yapılacaklar.

* Sınav sınavına yönelik uygulamalar için kullanılan tarayıcı penceresinden tüm uygulamalara kapatılacak, sınav sınavının sınavına girme sınavına erişilmesi ger. Ayrıca arka planda çalışan ve internet kullanıcıları uygulamaları varsa bunlar da öğrenilecektir. Sınava başlama programı, tarayıcı veya öğrenciye uyarı mesajı verilecek, açılan program, tarayıcı veya sayfanın kapatılmaması durumunda bir derse hava sınavına girilecek.

açıköğretim cep telefonu internet İnternet erişimi meb öğrenci okul sınav takvimi

AÖL online sınavı sona eriyor! Açık lise online sınav giriş…

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK