AÖL sınav giriş ekranı: AÖL online sınav ne zaman bitecek?

AÖL sınav giriş ekranı: AÖL online sınav ne zaman bitecek?

79
0
PAYLAŞ

AÖL testi için giriş maskesi: AÖL çevrimiçi testi ne zaman bitiyor?

AÖL testi için giriş maskesi: AÖL çevrimiçi testi ne zaman bitiyor?

Abitur’a yurt dışından devam eden öğrencilerin AÖL sınavları 4-10 Aralık tarihleri ​​arasında yapılıyor. Sınavda her bir dersi test etmek için 25 dakika kullanılır. Öğrenciler cevapladıkları soruyu cevaplayamazlar.

AÖL testi için giriş maskesi: AÖL çevrimiçi testi ne zaman bitiyor?

AÖL sınavı için beklenen hafta geldi. Açıköğretim Lise sınavı 4 Aralık (saat 9.30’dan) 10 Aralık’a (23.59’a kadar) kadar aolweb.aol.meb.gov.tr ​​adresinden online olarak yapılacaktır. AÖL sınavı, her ders için ayrı ayrı 20 soruluk bir test olarak gerçekleştirilir ve sınav takvimi içinde herhangi bir zamanda başlatılabilir.

EOL ÇEVRİMİÇİ GİRİŞ SINAVI

EOL SINAVI NE ZAMAN?

Açıköğretim kurumları için 2021-2022 eğitim-öğretim yılı ilk yarıyıl sınavları için online sınav sistemi 4-10 Aralık tarihleri ​​arasında açılacaktır.

SINAVLAR ÇEVRİMİÇİ

AÖL sınavlarının online olarak yapılacağı açıklandı. Açıköğretim Okullarında okuyan öğrenciler sınavlarına Açıköğretim Okulları bilgi yönetim sistemi üzerinden girerler.

YAĞ ÇEVRİMİÇİ TESTİNİ NASIL PAYLAŞABİLİRİM?

Açıköğretim Kurumları 2021-2022 Akademik Yılı 1. Dönem Sınavları 4 Aralık 2021 saat 09:30’dan 10 Aralık 2021 23:59’a kadar online olarak yapılacaktır.

1: Öğrenciler, sınavı tamamladıktan hemen sonra seçtikleri diğer ders için sınava başlamak zorunda değildir. Diğer ders için sınava online sınav takvimi içinde istediği zaman başlayabilir.

2: Sınav ve Denetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 02/22/2021 tarih ve 21060217 sayılı yazısına göre online sınava ilişkin; Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından, “… internet erişimi olmayan öğrencilerin talebi üzerine, öğrencilerin sınava internet erişimi olan okul/kurum müdürlüklerinde ve liderlikleri tarafından belirlenen bilgisayar/tabletlerde girmelerini sağlamak, Öğrencilerin sınava okul/kurumun belirlenen müdürlüklerinde girmelerini şart koşan İl/ilçe milli eğitim müdürlükleri Yürütme Kurulları. Başvuruda bulunan öğrencilerin İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin Yürütme Kurulları ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

3: Sınav sistemine giriş için kullanılan tarayıcı penceresi hariç tüm başvurular sınavdan önce kapatılır. Ayrıca arka planda çalışan ve internet bağlantısı kullanan uygulamalar da kapatılacaktır. Sınav sırasında başka bir program, tarayıcı veya sayfa açılırsa öğrenciye uyarı mesajı gelir, açık olan program, tarayıcı veya sayfa kapanmaz ise öğrencinin o derse ait sınavı iptal edilir. Öğrencilerimizin ayrıca sınav öncesinde cep telefonlarından veya bilgisayarlarından bildirimleri kapatmaları gerekmektedir.

4: Sınavın ilk günü oluşabilecek yoğunluktan dolayı öğrencilerimizin sınav ekranlarına ilk günden ziyade sınav takviminin ertesi günü özellikle hafta sonu girmeleri daha uygun olacaktır. sınavdan.

* Online sınav kaydı, her ders için ayrı ayrı 4 (dört) çoktan seçmeli ve 20 sorudan oluşan testler şeklinde gerçekleşir. Sınavda her dersi test etmek için 25 dakika. Zaman sayılacak.

* .Seçilen dersin sınavı “Sınavı Başlat” butonu ile başlatıldıktan sonra, soru sayfasında “Kaydet ve Devam Et” butonu ve kalan süreyi gösteren bir sayaç olacak ve son soruda “Kaydet ve Devam Et” düğmesi yerine “Sınav” düğmesi “çıkış”.

* Öğrenciler cevapladıkları soruya geri dönemezler.

* 4. Öğrenciler sınavı istedikleri zaman tamamlayabilirler. Sınavı zamanında tamamlamayan öğrenciler için 25 dakika. Testin sonunda sistem testi bitirir ve buna göre değerlendirme yapılır. Tamamlanan dersten gelen sorular ve cevaplar öğrencilere gösterilmez.

* Sınav öncesi sınav sistemine giriş için kullanılan tarayıcı penceresi dışındaki tüm uygulamalar kapatılacak ve sınav sırasında sınav sistemine giriş için kullanılan tarayıcı penceresi dışında hiçbir pencereye giriş yapılmayacaktır. Ayrıca arka planda çalışan ve internet bağlantısı kullanan uygulamalar da kapatılacaktır. Sınav sırasında başka bir program, tarayıcı veya sayfa açılırsa öğrenciye uyarı mesajı gelir, açık olan program, tarayıcı veya sayfa kapanmaz ise öğrencinin o derse ait sınavı iptal edilir.

Açıköğretim Cep Telefonu İnternet İnternet Erişimi Meb Okul Sınavları Sınav Takvimi

AÖL testi için giriş maskesi: AÖL çevrimiçi testi ne zaman bitiyor?

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK