AÖL sınavı ne zaman? Açık öğretim lise sınavı online mı olacak?

AÖL sınavı ne zaman? Açık öğretim lise sınavı online mı olacak?

100
0
PAYLAŞ

AÖL testi ne zaman? Açıköğretim Lise sınavı online olarak mı yapılacak?

AÖL testi ne zaman? Açıköğretim Lise sınavı online olarak mı yapılacak?

Çeşitli nedenlerle örgün eğitime devam edemeyen veya eğitimini eksik bırakmak zorunda kalan öğrenciler için Açıköğretim Lisesi (AÖL) sınav tarihleri ​​belirlendi. 1. dönem AÖL sınavı 4. ve 5. dönem arasında yapılır. Aralık yerine. AÖL testleri çevrimiçi olarak 4 Aralık 2021, 9:30 – 10 Aralık 2021, 23:59 arasında yapılacaktır.

AÖL testi ne zaman?  Açıköğretim Lise sınavı online olarak mı yapılacak?

Açıköğretim Lisesi (AÖL) için sınav tarihleri ​​belirlendi. Kayıtlarını kaybeden öğrenciler 4 ve 5 Aralık tarihlerinde sınava giriş belgelerini 1 Aralık tarihlerinde aolweb.aol.meb.gov.tr ​​adresinden talep edebilirler.

EOL SINAVI NE ZAMAN?

AÖL I. Yarıyıl sınavları: 4 Aralık 2021 Cumartesi – 5 Aralık 2021 Pazar günleri yapılır.

EOL SINAVI ÇEVRİMİÇİ OLACAK MI?

Açıköğretim Kurumları 2021-2022 Akademik Yılı 1. Dönem Sınavları 4 Aralık 2021 saat 09:30 – 10 Aralık 2021 23:59 arası online olarak yapılacaktır.

1: Öğrenciler, sınavı tamamladıktan hemen sonra seçtikleri diğer ders için sınava başlamak zorunda değildir. Diğer ders için sınava online sınav takvimi içinde istediği zaman başlayabilir.

2: Sınav ve Denetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 02/22/2021 tarih ve 21060217 sayılı yazısına göre online sınava ilişkin; Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından, “… İnternet erişimi olmayan öğrencilerin talebi üzerine, öğrencilerin sınava internet erişimli Okul/Kurum Müdürlüklerinde ve müdürlüklerinin belirleyeceği bilgisayar/tabletlerde girmelerini sağlamak, Öğrencilerin sınava okul/kurumun belirlenen müdürlüklerinde girmesini şart koşan İl/ilçe milli eğitim müdürlükleri yürütme kurulları. Başvuruda bulunan öğrencilerin İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin Yürütme Kurulları ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

3: Sınav sistemine giriş için kullanılan tarayıcı penceresi hariç tüm başvurular sınavdan önce kapatılır. Ayrıca arka planda çalışan ve internet bağlantısı kullanan uygulamalar da kapatılacaktır. Sınav sırasında başka bir program, tarayıcı veya sayfa açılırsa öğrenciye uyarı mesajı gelir, açık olan program, tarayıcı veya sayfa kapanmaz ise öğrencinin o derse ait sınavı iptal edilir. Öğrencilerimizin ayrıca sınav öncesinde cep telefonlarından veya bilgisayarlarından bildirimleri kapatmaları gerekmektedir.

4: Sınavın ilk günü oluşabilecek yoğunluktan dolayı öğrencilerimizin sınav ekranlarına sınav takviminin ilk gününden ziyade, özellikle hafta sonu sınav takviminin ertesi günü girmeleri daha uygun olacaktır. sınavdan.

cep telefonu cumartesi internet internet erişimi meb okulu pazar sınav programı

AÖL testi ne zaman? Açıköğretim Lise sınavı online olarak mı yapılacak?

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK