Eğitime kar engeli! Bu illerde okullar tatil edildi

Eğitime kar engeli! Bu illerde okullar tatil edildi

94
0
PAYLAŞ

Eğitime kar engeli! Bu illerde okullar tatil edildi

Eğitime kar engeli! Bu illerde okullar tatil edildi

Kar yağışının etkileri her geçen gün artarken bazı il ve ilçelerden okulların tatil olduğu haberi geldi…

Eğitime kar engeli!  Bu illerde okullar tatil edildi

Doğu Anadolu bölgesinde kar yağışı nedeniyle birçok ilde olduğu gibi Bingöl’ün de bazı ilçelerinde eğitim verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle Karlıova ve Yedisu ilçelerinde yarın derslere ara verildi. Yoğun kar yağışının etkili olduğu Adaklı ve Yayladere ilçelerinde otobüs derslerine bir gün ara verildiği öğrenildi. Eğitime ara verilen ilçelerdeki engelli ve hamile memurların da idari izinli sayılabileceği belirtildi.

BİTLİS

Bitlis’in merkez ve ilçelerinde etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Kaymakam Tatvan’ın yaptığı açıklamada, 21 Aralık 2021 Salı günü ilçede eğitime bir gün ara verildiği belirtildi. Açıklamada, “İlçemizdeki olumsuz hava koşulları nedeniyle 21 Aralık 2021 Salı günü tüm resmi ve özel eğitim kurumlarımızda derslere bir gün ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engellilere 21 Aralık 2021 Salı günü izin verilmesi kararlaştırıldı.

ADANA

Adana’nın Saimbeyli ve Tufanbeyli ilçelerinde kar yağışı nedeniyle okulların yarın tatil olacağı açıklandı. Kaymakam Tufanbeyli’den yapılan yazılı açıklamada, “İlçemizde yoğun kar yağışı nedeniyle öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için olumsuz bir durum yaşanmaması için eğitim ve öğretime 21 Aralık Salı günü bir gün daha ara verildi. Ayrıca idari izinli olan engelli ve hamile görevliler de dikkate alınmaktadır.

KONYA

Konya’da yoğun kar yağışı nedeniyle Meram, Selçuklu ve Karatay ilçelerinde bir günlük eğitim tatili yarına uzatıldı. İlin 9 ilçesinde okullar yarın tatil edildi.

MUŞ

Muş Valiliği’nden yapılan açıklamada, 5442 sayılı Devlet İdare Kanunu’nun 11/C maddesi uyarınca 21. yatılı okullarda Salı günü derslerin yapılacağı belirtildi. Açıklamada, 21 Aralık 2021 Salı günü hamile ve engellilerin olduğu bildirildi. kişi Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara izin verilir.

TUNCELİ

Tunceli Valiliği’nden yapılan açıklamada, 21’inde Ovacık İlçesi’nde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile işçilerin aynı gün izinli sayılacağı belirtildi.

HAKKARİ

Hakkari Valiliği’nden yapılan açıklamada, “21 Salı günü yoğun kar yağışı nedeniyle valiliğimizin kararı yoğun kar yağışı nedeniyle 1 gün süreyle ertelendi.”

Adana Bingöl Bitli’nin Hamile Kar Yağışı Konya Muş Öğrencisi Salı Tatili

Eğitime kar engeli! Bu illerde okullar tatil edildi

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK