KYK burs ve kredi ödemeleri 2022 yılında ne kadar?

KYK burs ve kredi ödemeleri 2022 yılında ne kadar?

50
0
PAYLAŞ

2022 KYK bursu ve kredi ödemeleri ne kadar?

2022 KYK bursu ve kredi ödemeleri ne kadar?

Üniversite öğrenimi süresince maddi destek arayan öğrencilere yönelik KYK bursu ve öğrenim kredisi sonuçları henüz açıklanmadı. Bu yıl KYK bursu ve öğrenim kredisi almaya hak kazanan üniversite öğrencilerine aylık 650 TL verilecek. KYK bursu ve KYK kredi ücretlerinin 2022 yılına kadar artması bekleniyor.

2022 KYK bursu ve kredi ödemeleri ne kadar?

Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (KYK) burs ve kredi başvurusunda bulunan üniversite öğrencilerine ödemesi gereken tutar sabitlendi.

KYK HİBE VE KREDİ ÜCRETİ NE KADAR?

Geçen yıl üniversite öğrencilerine verilen burs miktarı 650 TL’ye çıkarıldı. Yüksek lisans bursu ve kredisi ücreti 1300 TL, doktora bursu ve kredisi ücreti 1950 TL idi.

KYK FİNANSMAN SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK hibe ve kredi sonuçları henüz açıklanmadı.

* KYK burs başvuruları 28 Ekim-8 Kasım 2020 tarihleri ​​arasında alınmıştır. Değerlendirmelerin ardından başvuruların sonuçları 7 Aralık’ta açıklandı. Bu yılki başvurular 5 Kasım Cuma günü başladı ve 10 Kasım Çarşamba günü sona erdi.

* Geçen yılın verilerine göre KYK hibe ve kredi sonuçlarının önümüzdeki hafta açıklanması bekleniyor.

KYK EĞİTİM KREDİSİ NEDİR?

Türk vatandaşlarının üniversite eğitimlerinde maddi destek sağlamak, sosyal ve kültürel gelişimlerini desteklemek amacıyla, devam ettikleri üniversitelerin normal öğrenimleri sırasında verilen zorunlu olmayan bir kredidir. Öğrenci kredisi borcu; Öğrenciye normal öğrenimi süresince verilen tutarlara Türkiye İstatistik Kurumu Yerli Üretici Fiyat Endeksindeki artışlar uygulanarak hesaplanacak tutar eklenerek belirlenir.

KYK BURSU NEDİR?

5102 sayılı Üniversite Öğrencilerine Burs/Kredi Puanı Verilmesi Hakkında Kanun hükümlerine göre başarılı ve muhtaç üniversite öğrencilerine ödenen paradır.

2022 KYK bursu ve kredi ödemeleri ne kadar?

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK