KYK yedek yurt sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK yedek yurt sonuçları ne zaman açıklanacak?

67
0
PAYLAŞ

KYK Rezerv Yuva Sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK Rezerv Yuva Sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK yedek yurdunun sonuçları 20 Eylül’de GSB tarafından açıklanacak. GSB’nin KYK öğrenci yurdu duyurusuna göre, önümüzdeki haftalarda Pazartesi ve Perşembe günleri yedek kontenjanlar verilmeye devam edilecek. KYK yurdu sonuçlarına göre, yurda hak kazanan öğrencilerin ilk kayıt ücretini süresi içinde ödememeleri halinde yurt hakları sona erer. KYK yedek yurdu sonuçlarıyla ilgili detaylar…

KYK Rezerv Yuva Sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK yurduna kayıt yaptıran öğrenci yurtlarının kayıt işlemleri 19 Eylül Pazar günü sona erdi ve gözler KYK yedek yurtlarının sonuçlarına çevrildi. Üniversitelerin açılışı için geri sayım sürerken, barınma ihtiyaçlarını karşılamak için KYK yurtlarını kullanan öğrenciler işlemlerine hız veriyor.

KYK YEDEK YURTE SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sırada bekleyen öğrenciler için ilk 20 Eylül KYK yedek yurdu sonuçları, ikinci yedek 23 Eylül’de, üçüncü yedek ise 27 Eylül’de yerleştirilecektir. İlerleyen haftalarda Pazartesi ve Perşembe günleri yedek yerleştirmeler yapılmaya devam edilecektir.

KYK SALON KAYITINI NASIL YAPABİLİRİM?

* Yurtta kalmaya hak kazanan öğrencilerin e-devlet üzerinden kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

* Yurtlarda kalan öğrencilerin ilk kayıt ücretini yatırmaları ve e-devlet üzerinden yurt kayıtlarını tamamlamaları gerekmektedir.

* Yurtta kalmaya hak kazanan öğrencilerin ilk kayıt ücretini öncelikle Ziraat Bankası şubelerinden, ATM’lerden veya https://kyk.ziraatbank.com.tr/ internet adresinden belirlenen süre içerisinde ödemeleri gerekmektedir. İlk kayıt ücretine güvenlik ücreti ve günlük yatak ücreti dahildir. Ödeme maskeleri üzerinde talep üzerine TC Kimlik numarası ile birlikte ilk ödenmesi gereken kayıt ücreti otomatik olarak görüntülenir.

* İlk kayıt ücretini zamanında ödemeyen öğrenciler geçersiz sayılacaktır.

* İlk kayıt ücreti öğrencinin kaldığı yurda ve staj tarihine göre değişmektedir. Yerleştirme işlemini takip eden aydan itibaren sadece aylık yurt ücreti ödenir. Güvenlik ücreti sadece bir kez alınır ve öğrenci yurttan ayrıldığında öğrenciye iade edilir.

KYK YURTLARINDA KONUT KOŞULLARI

a) Örgün eğitim veren bir üniversiteye kayıtlı olmak.

b) Okuduğu üniversite veya öğrenim gördüğü yer, ailesinin yaşadığı federal eyalet veya bölgenin dışında yer alır.

c) Alternatif yaptırımlara veya kısa süreli hapis cezasına çevrilen hükümler hariç olmak üzere, kasten bir suçtan dolayı affedilmiş veya en az altı ay veya daha fazla hapis cezası ile cezalandırılmış olsalar dahi, devletin güvenliğine karşı suçlar. taksirli suçlar için, aşağıda sayılan suçlar ve bu emrin işleyişine karşı suçlar hariç olmak üzere, zimmete para geçirme, zimmete para geçirme, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, teklifin manipüle edilmesi, hizmetin ifasının manipüle edilmesi , suçtan doğan malvarlığının aklanması, kaçakçılık, cumhurbaşkanına hakaret, devletin egemenlik alametlerine hakaret, türk milletini, türkiye cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama, karşı suçlar kamu barışı veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar Ahlaksızlık eylemleri, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin üretimi ve ticareti, bunların kullanımı, tüketiminin kolaylaştırılması, satın alınması, kabul edilmesi veya kullanım için bulundurulması, uygunsuz edinilmesi, şike yapılması, spor müsabakalarına dayalı yasa dışı bahis ve kumara teşvik edilmemesi, yer ve kumar fırsatı, reklam veya para transferleri düzenleme.

ç) Yurtdışında öğrenci yurtlarında kalan öğrenciler, eğitim gördükleri ülkenin kanunlarına göre taksirli suçlar hariç olmak üzere cezai suçlardan altı ay ve daha fazla hapis cezası ile cezalandırılmazlar.

d) Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarının öğrenci yurtlarından altı aydan fazla uzaklaştırma cezası almamış veya üniversitelerden uzaklaştırma cezası almamış olması.

e) Yabancı uyruklu öğrencinin kayıt belgesi, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenmiş ikamet tezkeresi ve pasaportunun onaylı örneği.

f) Zorunlu staj dışında brüt asgari ücretin bir buçuk katı kadar çalıştırılamaz.

g) kamu personelinin bulunmaması.

ğ) Ortak salonlarda yaşamayı engelleyecek ölçüde akıl ve akıl hastalığı bulunmadığını ve bulaşıcı hastalık bulunmadığını beyan etmek.

h) Yurt başvurusu sırasında henüz 35 yaşını doldurmamış olmak.

KYK Rezerv Yuva Sonuçları ne zaman açıklanacak?

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK