KYK yedek yurt sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK yurt yedek sonuçları sorgulama…

KYK yedek yurt sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK yurt yedek sonuçları sorgulama…

89
0
PAYLAŞ

KYK Rezerv Yuva Sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK yurt değiştirme sonuçlarının incelenmesi…

KYK Rezerv Yuva Sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK yurt değiştirme sonuçlarının incelenmesi…

KYK yurduna kayıt yaptıran öğrencilerin yurt kayıt işlemleri sona erdi ve gözler KYK yedek yurdu sonuçlarına çevrildi. İkinci KYK değiştirme yerleştirmesinin sonuçları 23 Eylül’de açıklanacak. Üniversitelerin açılması için geri sayım sürerken, barınma ihtiyacını KYK yurtları sayesinde karşılayan öğrenciler, işlemlerine hız verdi.

KYK Rezerv Yuva Sonuçları ne zaman açıklanacak?  KYK yurt değiştirme sonuçlarının incelenmesi...

GSB’nin KYK öğrenci yurdu tebliğine göre, önümüzdeki haftalarda Pazartesi ve Perşembe günleri yedek kontenjan tahsis edilmeye devam edilecek. KYK yurdu sonuçlarına göre, yurda yerleşen öğrencilerin ilk kayıt ücretini süresi içinde ödememeleri halinde yurt hakları sona erer. KYK yedek yurdu sonuçlarıyla ilgili detaylar…

KYK FAYDA SONUÇ SORGU EKRANI

KYK YEDEK YURTE’NİN SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yedek kuyruğunda bekleyen öğrenciler için ilk KYK ortaöğretim yerleştirmesi 23 Eylül’de, üçüncü ikame ise 27 Eylül’de yapılacak. İlerleyen haftalarda Pazartesi ve Perşembe günleri yedek yerleştirmeler yapılmaya devam edilecektir.

KYK SALON KAYITLARI NASIL YAPILIR?

* Yurtta kalmaya hak kazanan öğrencilerin e-devlet üzerinden kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

* Yurtlarda kalan öğrencilerin ilk kayıt ücretini yatırmaları ve e-devlet üzerinden yurt kayıtlarını tamamlamaları gerekmektedir.

* Yurtta kalmaya hak kazanan öğrencilerin ilk kayıt ücretini öncelikle Ziraat Bankası şubelerinden, ATM’lerden veya https://kyk.ziraatbank.com.tr/ internet adresinden belirlenen süre içerisinde ödemeleri gerekmektedir. İlk kayıt ücretine güvenlik ücreti ve günlük yatak ücreti dahildir. Ödeme maskeleri üzerinde talep üzerine TC Kimlik numarası ile birlikte ilk ödenmesi gereken kayıt ücreti otomatik olarak görüntülenir.

* İlk kayıt ücretini zamanında ödemeyen öğrenciler geçersiz sayılacaktır.

* İlk kayıt ücreti öğrencinin kaldığı yurda ve staj tarihine göre değişmektedir. Yerleştirme işlemini takip eden aydan itibaren sadece aylık yurt ücreti ödenir. Güvenlik ücreti bir defaya mahsus alınır ve yurt kaydının iptal edilmesi durumunda öğrenciye iade edilir.

KYK YURTLARINDA KONUT KOŞULLARI

a) Örgün eğitim veren bir üniversiteye kayıtlı olmak.

b) Okuduğu üniversite veya öğrenim gördüğü yer, ailesinin yaşadığı federal eyalet veya bölgenin dışında yer alır.

c) Devletin güvenliğine karşı suçlar, taksirli suçlar için alternatif yaptırıma dönüştürülen hükümler hariç olmak üzere, kasten bir suçtan dolayı affedilmiş veya en az altı ay hapis cezası ile cezalandırılmış olsalar bile ve kısa süreli – Müebbet hapis veya aşağıda sayılanlar hariç olmak üzere, bu emrin işleyişine karşı suçlar ve suçlar, zimmete para geçirme, zimmete para geçirme, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, teklifin manipülasyonu, hizmetin manipülasyonu, suçlardan mal varlığı aklama, kaçakçılık, cumhurbaşkanına hakaret, devlet egemenliğine hakaret, Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama, kamu barışına karşı suçlar veya suçlar cinsel dokunulmazlığa, ahlaksız davranışlara, imalat ve ticarete karşı Uyuşturucu ve uyarıcı maddeler, bunların kullanımı, tüketimini kolaylaştırma, satın alma, kullanıma kabul veya bulundurma, usulsüz edinme, şike, spor müsabakalarına dayalı yasa dışı bahis ve kumar amaçlı olmayan teşvikler, yer ve oyun tesisi sağlanması , Para transferlerinin reklamı veya komisyonculuğu kınanmaktadır.

ç) Yurtdışında yurtlarda kalan öğrenciler, taksirli suçlar hariç olmak üzere, cezai suçlardan altı ay ve daha fazla hapis cezası ile öğrenim gördükleri ülkenin kanunlarına göre kanunen cezalandırılmazlar.

d) Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarına altı aydan fazla süreyle üniversite öğrenci yurtlarından çıkarma veya üniversiteden uzaklaştırma cezası almamış olmak.

e) Yabancı uyruklu öğrencinin kayıt belgesi, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenmiş ikamet tezkeresi ve pasaportunun onaylı örneği.

f) Zorunlu staj dışında brüt asgari ücretin bir buçuk katı kadar çalıştırılamaz.

g) kamu personelinin bulunmaması.

ğ) Halka açık yerlerde yaşamayı engelleyecek herhangi bir akıl hastalığı veya akıl hastalığı bulunmadığını ve bulaşıcı bir hastalığı bulunmadığını beyan etmek.

h) Yurt başvurusu sırasında henüz 35 yaşını doldurmamış olmak.

Dolandırıcılık E-Devlet İnternet KYK Öğrenci Öğrenci Belgesi Para Pazartesi Perşembe Rüşvet Türkiye Uyuşturucu Ziraat Bankası

KYK Rezerv Yuva Sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK yurt değiştirme sonuçlarının incelenmesi…

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK