MEB’den özel öğrenciler için set

MEB’den özel öğrenciler için set

89
0
PAYLAŞ

MEB’den özel okul öğrencileri için set

MEB’den özel okul öğrencileri için set

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, entegrasyon yoluyla eğitim alan öğrencilerin bilgiye erişmelerini ve bağımsız olmalarını sağlamakta; ‘Türkçe Dersine Uyarlanmış Aktivite Seti’ seyahat etme, ürün alışverişi yapma veya doktora gitme gibi basit günlük aktiviteler hakkındaki bilginizi geliştirmek için tasarlanmıştır.

MEB'den özel okul öğrencileri için set

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 15 kitaptan oluşan “Türkçe Dersine Uyarlanmış Etkinlik Seti”, müfredatın tüm kazanımlarını kapsayacak 3.000 etkinlikten oluşuyor.

81’e 3.000 adet basılı nüsha olarak gönderilen sete dijital olarak da ‘orgm.meb.gov.tr/www/ozel-egitim-uzaktan-egitim-icerikleri/icerik/1319’ adresinden ulaşılabilir. Müfredattaki kazanımlar, sette kolaydan zora doğru çok küçük seviyelerde düzenlenmiştir.

Bu, sette her öğrencinin ihtiyacına uygun etkinlikler bulmayı mümkün kılar. Öğrencilerin okuma öncesi edindikleri görsel ve işitsel algı, el ve göz koordinasyonu gibi birçok beceri, onları öğrenmeye hazırlayacak niteliktedir.

‘Türkçe Dersleri İçin Uyarlanmış Etkinlik Seti’; Çalışmaya hazırlık, erken okuryazarlık, ilk okuryazarlık, okuduğunu anlama, yazılı anlatım, dinlediğini anlama, sözlü iletişim gibi öğrenme alanları etrafında yapılandırılmış yapısıyla dikkat çekiyor.

Set aynı zamanda öğrencilerin erken okuryazarlıktan sözlü iletişim becerilerine kadar işlevsel Türkçe yeterliliklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı İNGİLİZCE

MEB’den özel okul öğrencileri için set

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK