Milli Eğitim Bakanı’ndan yüz yüze eğitim ve aşı açıklaması

Milli Eğitim Bakanı’ndan yüz yüze eğitim ve aşı açıklaması

115
0
PAYLAŞ

Milli Eğitim Bakanı’ndan kişisel eğitim ve aşı açıklaması

Milli Eğitim Bakanı’ndan kişisel eğitim ve aşı açıklaması

Federal Eğitim Bakanı Mahmut Özer sınıf içi eğitim ve aşılama konusunda açıklama yaptı. Özer, “Öğretmenlerin aşılanma oranı Türkiye ortalamasının üzerinde” dedi.

Milli Eğitim Bakanı'ndan kişisel eğitim ve aşı açıklaması

Federal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Esenler’deki geri dönüşüm programında şunları söyledi:

* Türkiye’de eğitim ve öğretime çok ciddi yatırımlar yapılmıştır. Okul sayımız arttı. Türkiye’de 850 bin dersliğimiz var. Son 19 yılda derslik sayısı yüzde 32 arttı.

* 2002’de 500.000 öğretmen olsaydı, bugün 1.2 milyon öğretmenli eğitim sisteminden bahsediyoruz. Eğitim kalitesini artırmak için önemli yatırımlar yapılmıştır.

* Sınıf başına düşen öğrenci sayısı önemli ölçüde azaldı. Tüm bu hayaller kalite ile ilişkilidir. Okul öncesi eğitimde ciddi bir yol kaybedildi.

* Eğitimin kalitesinin ihmal edilmediği bir dönemdeyiz. Sayın Başkan her zaman yanımızdaydı.

“Yüzde 92’lik ilk dozla aşılanma oranı elde edildi”

1.5 yıllık yüz yüze eğitimin ardından üçüncü haftaya gelindiğini anlatan Bakan Özer, şöyle devam etti:

* Okullar önce açılıp en son kapanması gereken yerlerdir. Kurallara bağlı kaldığımız sürece. Türkiye’de 1,2 milyon öğretmenin ilk aşılanma oranı yüzde 92’ye ulaştı.

*İkinci doz aşı olup antikor alanların oranı %85’e ulaştı. Öğretmenlerin aşılanma oranı Türkiye ortalamasının üzerindedir. Okul dışındaki tüm ortamlarda kurallara uymalıyız. Gelin hep birlikte bu süreci anlatalım.

* Bu süreçten dolayı tüm velilerimize teşekkür ederiz. Eğitim sistemimiz, yalnızca akademik performansa değil, aynı zamanda ahlaka da odaklanan bir eğitim sistemi oluşturmakla ilgilidir. İlk önceliğimiz israf etmemek.

YERLIKAYA: İSTANBUL’DA ORTALAMA AŞI DOZU 82,9

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yaptığı konuşmada aşının önemine vurgu yaparak, “Dün sabah İstanbul’da ortalama aşı dozu yüzde 82,9 oldu. Oradaki vatandaşlara da Şile’de yüzde 82,9 olduğunu söyledim. Kadıköy’de 88,5 ve Esenler’de 74,5. Bu da bizi İstanbul ortalamasının biraz gerisine koyuyor. Esenler’e yakışan İstanbul ortalamasını geçmek. Gönüllülük esasına dayalıdır ancak bilimin geldiği nokta olan Covid-19 ile mücadelede kolaylıkla ulaşabileceğiniz son nokta olan aşıdan geri kalmamanızı istiyoruz.

“Kişisel antrenmanı onurlu bir şekilde bitirmek için” diyen Yerlikaya, “Dün sabahtan beri 15-18 yaş arası her iki gence aşı yapıldı. 491 bin gencimiz aşılandı. 12-15 yaşları arasında 61.000’e ulaştık. Yavrularımız okullarını, kantinlerini ve arkadaşlarını çok özlediler. Kişisel antrenmanlara kişisel antrenmanlarla başladık, böyle bitirelim diye aşı, aşı diyoruz” dedi. verilen

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: Okulları kapalı tutma lüksünü göze alamayız İlgini çekebilir Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: Okulları kapalı tutma lüksünü göze alamayız

Milli Eğitim Bakanı’ndan kişisel eğitim ve aşı açıklaması

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK