Soner Çetin’den yeni yurt müjdesi

Soner Çetin’den yeni yurt müjdesi

91
0
PAYLAŞ

Soner Çetin’den yeni yurt müjdesi

Soner Çetin’den yeni yurt müjdesi

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla yeni öğrenci yurdu inşaatına hemen başlanacağını duyurdu.

Soner Çetin'den yeni yurt müjdesi

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyareti sırasında Adana’nın Çukurova ilçesine yeni bir yuvanın müjdesini verdi. Soner Çetin, Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti genel merkezine yaptığı ziyarette Çukurova camiasının çalışmaları, devam eden yatırımlar ve planlanan projeler hakkında bilgi verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, konuyu bu günlerde gündemde olan öğrenci yurdu sorununu gündeme getirdi. Kılıçdaroğlu, “Konut sorunu öğrencilerin karşılaştığı en önemli sorunlardan biri. Çukurova’da güzel bir ev yapmışlar. Bol şans. Yeni bir yurt inşa etmeni bekliyorum. Güvendiğim ve güvendiğim bir belediye başkanısınız. Biz iktidara geldiğimizde yurt sorununu bir yıl içinde çözeceğimize söz verdik. Belediyelere de bu konuda önemli görevler düşüyor.

İŞLER HEMEN BAŞLAR

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de bunu “hemen” diyerek, çalışmaların hemen başlayacağını belirtti. Başkan Soner Çetin, Adana’ya döndüğünde bu önceliği vereceğini belirterek, yapılacak yeni yurdun en kısa sürede tamamlanarak öğrencilerin hizmetine sunulacağını belirtti.

ATATÜRK ÖĞRENCİ EVLERİNE BÜYÜK DİKKAT

Ukurova Belediyesi, yarısı kız yarısı erkek olmak üzere toplam 530 öğrenci kapasiteli iki yurt yaptırdı. Öğrenci yurdunun açılışı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla ortaklaşa açılışı ve temelinin atılması kapsamında 28 Kasım 2020’de gerçekleşti. Ancak pandemi nedeniyle üniversiteler uzaktan eğitim sunduğu için yurt öğrenci kabul edemedi. Atatürk Öğrenci Evleri bu eğitim öğretim yılında öğrenci almaya başladı ve yoğun talep oldu.

Adana Atatürk CHP Kemal Kılıçdaroğlu Öğrenci Sağlığı

Soner Çetin’den yeni yurt müjdesi

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK