YKS ek tercih ne zaman? YKS ek tercih başvuru ücreti ne kadar?

YKS ek tercih ne zaman? YKS ek tercih başvuru ücreti ne kadar?

63
0
PAYLAŞ

YKS ne zaman ek bir seçenek olur? Ek tercihler için YKS başvuru ücreti nedir?

YKS ne zaman ek bir seçenek olur? Ek tercihler için YKS başvuru ücreti nedir?

YKS ek tercih uygulaması bugün başlıyor. Henüz bir üniversiteye yerleştirilmemiş adaylar tarafından yürütülen YKS Ek Tercih Rehberi, geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından yayınlandı. YKS ek tercih başvurusu https://ais.osym.gov.tr ​​internet adresinden yapılmaktadır. YKS ek tercihli başvuru ücreti 25 TL olarak belirlendi.

YKS ne zaman ek bir seçenek olur?  Ek tercihler için YKS başvuru ücreti nedir?

Üniversite hayali kuran öğrencilere bir şans daha veren YKS, 20 Eylül’de başlıyor. 4 gün süren YKS’nin ek tercihi için merkezi genel yerleştirmede en düşük puanın altında puan alan aday Önlisans ve Lisans programlarına kabul edilecektir.

YKS EK YERLEŞTİRME KILAVUZU

YKS’NİN İLAVE TERCİHİ NE ZAMAN?

Adaylar 2021-YKS Ek Yerleştirme tercihlerini 20-23 Mayıs tarihleri ​​arasında bireysel olarak belirleyecek. Eylül 2021 TC Kimlik numaranız ve şifreleriniz ile https://ais.osym.gov.tr ​​adresindeki ÖSYM web adresinden veya işlemler için ÖSYM aday mobil uygulamasından. Tercihler 20 Eylül 2021 saat 10:00’da başlar ve 23 Eylül 2021 23:59’da sona erer.

YAYINLANACAK EK YKS YERLEŞTİRME KILAVUZU

2021 Üniversite Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2021-2022 eğitim öğretim yılı için ek değerlendirme işlemleri ÖSYM tarafından yapılacaktır.

2021 YKS yükseköğretim programları için ek yerleştirme kılavuzuna linkten ulaşabilirsiniz. Tercih yapan adayların yönergeleri dikkatle incelemesi ve kılavuz bilgilerine göre kararlarını vermesi gerekmektedir.

Üniversite Sınav Rehberi 2021, Üniversite Program Rehberi ve Kontenjanları 2021-YKS ve Üniversite Program Rehberi 2021-YKS Ek Yerleştirme Rehberi’ndeki kurallara göre ek stajlar yapılacaktır.

YKS’DEN EK TERCİH BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

Tercih dönemi 20-23 Eylül 2021 arasıdır. Ek acente ücreti 25,00 TL’dir.

YKS’DEN EK TERCİH NASIL BULUNUR?

Adaylar, gittikleri okul türünü ve puanlarını dikkate alarak hangi tabloları seçeceklerini belirlerler. Adaylar, sadece seçebilecekleri tablolardan gelmek kaydıyla girmek istedikleri üniversite programlarını belirler, bu programların kod ve adları ile bağlı oldukları üniversite ve fakülte/yüksekokul adlarını belirlerler.

TYT puanı 150 ve üzeri olan adaylar Tablo 3’te yer alan önlisans programlarını tercihlerine göre görüntüleyebilirler.

İlgili AYT/YDT puanı 180 ve üzeri olan adaylar tercihlerinin altında Tablo 4’teki yükseköğretim programlarını belirtebilirler.

Her adayın girmek istediği programları Tablo 3 ve/veya Tablo 4’ten bulup tercihe göre düzenlemesi ve tercih listesi oluşturması faydalı olacaktır. Liste oluşturulurken girilecek yükseköğretim dersleri tercih sırasına göre düzenlenmeli ve bir dersin kod ve adı ile bağlı olduğu üniversite ve fakülte/yüksekokul adı da verilmelidir. Her çizgi. yapacaksın
Seçim hatalarınızın sonuçlarından yalnızca siz sorumlusunuz.

2021-YKS Ek Yerleştirme Tercih Bildirimi, ÖSYM http://www.osym.gov.tr ​​​​internet adresi üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile bireysel olarak yapılmaktadır. Ayrıca tercih yapılamaz (posta, faks, e-posta vb.).

ais ek arabuluculuk internet okulu ÖSYM Tercih Rehberi YKS

YKS ne zaman ek bir seçenek olur? Ek tercihler için YKS başvuru ücreti nedir?

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK