ABD’den Rus kripto para borsasına yaptırım

ABD’den Rus kripto para borsasına yaptırım

81
0
PAYLAŞ

ABD’den Rus kripto para borsasına yaptırım

ABD’den Rus kripto para borsasına yaptırım

ABD Hazine Bakanlığı, ABD’nin Rusya merkezli kripto para borsası SUEX OTC’ye yaptırım uyguladığını duyurdu.

ABD'den Rus kripto para borsasına yaptırım

ABD Hazine Bakanlığı yaptığı açıklamada, ABD’nin Rusya merkezli kripto para borsası SUEX OTC’ye fidye yazılımı aktörleri için finansal işlemleri kolaylaştırma rolü nedeniyle yaptırım uyguladığını söyledi.

Bu tedbirin sanal para birimi değişimine karşı ilk ABD yaptırımı olduğuna dikkat çeken bakanlık, “Bugünkü davada, ABD Hazine Bakanlığı (Office of Foreign Assets Control, OFAC), bunu kolaylaştırmadaki rolü nedeniyle sanal bir döviz kuruna sahip. fidye yazılımı aktörleri için finansal işlemler işlemleri. SUEX OTC para birimine Self Regulatory Agency (SRO) denir. Bu eylem, sanal para birimi değişimine karşı yaptırımların ilk tanımıdır ve Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) yardımıyla gerçekleştirildi.

Hazine Bakanlığı ayrıca SUEX OTC’nin en az 8 tür fidye yazılımıyla ilgili yasa dışı işlemler gerçekleştirdiğini ve tüm işlemlerin yüzde 40’ından fazlasının fidye yazılımı aktörleriyle ilgili olduğunu belirterek, “SUEX, en az 8 tür Fidye Yazılımı. Bilinen SUEX işlemlerinin analizi, SUEX’in bilinen işlem geçmişinin yüzde 40’ından fazlasının yasadışı aktörlerle ilişkili olduğunu gösteriyor. “SUEX, cezai fidye yazılımı aktörlerinin oluşturduğu tehdide finansal destek sağlamak için değiştirildiği şekliyle 13694 sayılı Yürütme Kararı kapsamında seçildi.”

Kripto piyasasında yalan haber depremi İlgini çekebilir Kripto piyasasında yalan haber depremi

ABD ekonomik eylem haberleri kripto para birimi Litecoin para Rusya

ABD’den Rus kripto para borsasına yaptırım

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK