Akaryakıt zammı durduruldu

Akaryakıt zammı durduruldu

79
0
PAYLAŞ

Yakıt artışı durduruldu

Yakıt artışı durduruldu

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), akaryakıt fiyatlarındaki artışın bu geceden itibaren durduğunu açıkladı. EPGIS de sosyal medya hesabından yürüyüşlerin iptal edildiğini duyurdu.

Yakıt artışı durduruldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni döviz planını açıklamasının ardından gün içinde yüzde 10 oranında değer kaybeden Türk lirası, akşam saatlerinde değer kazandı.

“DEĞİŞİMİN KABUL EDİLMESİ POMPA FİYATINA EN KISA ZAMANDA YANSIACAKTIR”

Enerji piyasası düzenleyicisi (EPDK), akaryakıt fiyatlarındaki artışların durdurulduğunu da açıkladı.

* Cumhurbaşkanımızın bugün açıkladığı ekonomik tedbirler nedeniyle dövizdeki düşüşe bağlı olarak akaryakıt fiyatlarındaki yükseliş sektörümüzün de desteğiyle durdurulmuştur.

* Akaryakıt fiyatları için en önemli faktörlerin petrol fiyatları ve döviz kuru gelişimi olduğu bilinmektedir. Dövizdeki düşüş en kısa sürede pompa fiyatlarına yansıyacaktır.

* Kurum olarak Cumhurbaşkanımızın açıkladığı ekonomik tedbirlere destek veren tüm sektör temsilcilerimize teşekkür ederiz.

EPGIS: FİYAT KAYNAĞINDAN İPTAL EDİLDİ

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), sosyal medya hesabından fiyat artışlarının durdurulmasına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada şunlar söylendi:

* Akaryakıt ürünlerinde fiyat değişikliklerinin iptali. 21 Aralık 2021’den itibaren geçerlidir; Benzin için 62 KRŞ/LT, motorin için 55 KRŞ/LT ve LPG için 57 KRŞ/LT fiyat artışları EPDK’nın talebiyle kaynağında iptal edildi.

Son olarak 18 Aralık’ta litre fiyatına 1 lira motorine 14 kuruş, benzine 69 kuruş ve LPG’ye 70 kuruş zam yapıldı.

Erdoğan'ın mevduat planına siyasi tepki İlgini çekebilir Erdoğan’ın mevduat planına siyasi tepki Prof.  Dr.Özgür Demirtaş yeni mevduat planını değerlendirdi İlgini çekebilir Prof. Dr.Özgür Demirtaş yeni mevduat planını değerlendirdi

Günün trend videosu

Daha fazla göster

AKP Başkan Ekonomi LPG Recep Tayyip Erdoğan Sosyal Medya Türk Lirası

Yakıt artışı durduruldu

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK