AKP’den döviz kuru ve ekonomi modeli açıklaması

AKP’den döviz kuru ve ekonomi modeli açıklaması

68
0
PAYLAŞ

AKP’nin döviz kuru ve ekonomik modelinin açıklaması

AKP’nin döviz kuru ve ekonomik modelinin açıklaması

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Yeni ekonomik modelimiz ile faiz, enflasyon ve döviz girdabından daha fazlasını alarak sorunları hep birlikte aşacağız” dedi.

AKP'nin döviz kuru ve ekonomik modelinin açıklaması

ACP Grup Başkan Yardımcısı Turan yaptığı yazılı açıklamada, döviz kurundaki düşüşün, bu artışın yapısal nedenlerden kaynaklanmadığını ve yapay olduğunu açıkça gösterdiğini söyledi.

“FIRSAT ALACAĞIMI SÖYLEYEN FARKLI İNSANLAR…”

AKP’li Turan, “Dün 21 Aralık en uzun geceydi. Doların düşmesine üzülenlerin, doların düşmesi için faizlerin artması gerektiğini söyleyenler için uzun bir gece olduğunu gördük. Fakirlerin “Bu bir alım fırsatı” dediğini, TL’nin değerlenmesinden memnun olmayanları, ekranlarında boğazı düğümlenenleri, yüzünü buruşturanları izledik. Elbette bazı zorluklarımız var. Ancak yeni ekonomik modelimiz ile faiz, enflasyon ve kur girdabından güçlenerek sorunların üstesinden birlikte geleceğiz.

KILIÇDAROĞLU’YA CEVAP

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki grup toplantısında döviz kurundaki düşüşe olumlu bakmadığını iddia eden Bülent Turan, şunları söyledi:

* Aksine, dövize endeksli Türk lirası mevduatların düzenlenmesini “organize kötülük” olarak nitelendirdi. Döviz kurundaki düşüşün Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını revize ettiği görülüyor.

* Kılıçdaroğlu’nun bu sefer nefesini nereye alacağını ve bizi kime şikayet edeceğini merak ediyoruz, yatırım yapmıyorum diyen Türkiye büyükelçilerine şikayet edin, dolar kurunu bahane edip TÜSİAD’a verin nefesinizi alın. uzak.

* Ayrıca her fırsatta evinin mutfağını felaket reklamı yapmak için kullanan Kılıçdaroğlu, dövizdeki düşüşü değerlendiremediği için fırsat bulamadı. verilmiş

Hazinedar, Bankacı ve Ekonomist'in Dövize Endeksli Mevduat Hakkındaki Yorumu İlgini çekebilir Hazinedar, Bankacı ve Ekonomist’in Dövize Endeksli Mevduat Hakkındaki Yorumu

Günün trend videosu

Daha fazla göster

AKP’nin döviz kuru ve ekonomik modelinin açıklaması

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK