Bitcoin bir günde yüzde 10 değer kaybetti

Bitcoin bir günde yüzde 10 değer kaybetti

76
0
PAYLAŞ

Bitcoin bir günde yüzde 10 kaybetti

Bitcoin bir günde yüzde 10 kaybetti

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin, günlük yüzde 10 kayıpla bugün 45.000 doların altına düştü. Kripto para piyasalarındaki genel kayıp sürerken, Çinli emlak devi Erevgrande’nin borç krizinin düşüşün sonucu olduğu belirtildi.

Bitcoin bir günde yüzde 10 kaybetti

Bitcoin bugün son 24 saatte yüzde 10 değer kaybederek 43.000 dolara düştü.

Hafta sonu 47.000 dolardan işlem gören ve sabah 45 dinin altına düşen Bitcoin şu anda 43.000.500 seviyesinde ve Çinli emlak devi Evergrande’nin borç krizinin düşüşünün sonucu olduğu belirlendi.

KRİPTO PARALAR EVERGANDE’A NASIL BAĞLANIR?

Yaklaşık 70 milyar dolar piyasa değeri ile en büyük istikrarlı kripto para olan Tether’in çok sayıda Evergrande tahviline sahip olduğu söylentileri, emlak firmasının piyasaya olan borçlarını ödeyemeyeceğini iddia etmesinin ardından kripto para piyasalarını sarstı.

ABD dolarına endekslenen ve yatırımcılar tarafından güvenli liman olarak görülen Tether, iddiaları reddetse de tepkinin endişeleri kripto para piyasasında satışları durdurmaya yetmedi.

Bitcoin’in yanı sıra Ethereum gibi birçok kripto para da önemli ölçüde geri çekildi. Ethereum yüzde 10 düşüşle 3.000 dolara düştü.

İngiltere dijital varlık komisyoncusu GlobalBlock’un satış temsilcisi Jonas Luethy, Bloomberg’e verdiği demeçte, “Bazıları ani düşüşü Çin’de geleneksel pazarlarda türbülansa neden olan devam eden Evergrande durumuna bağladı” dedi. Luethy, bazı analistlerin 41.000 dolara doğru bir geri çekilme tahmin ettiğini söyledi.

EL SALVADOR AŞAĞIDAN TEKRAR ALIYOR

Bu arada, dünyada kripto para birimlerini resmi bir değişim aracı olarak kabul eden ilk ülke olan El Salvador Başkanı Nayib Bukele, ülkenin rezervine 150 bitcoin daha eklendiğini açıkladı. Bukele, El Salvador’un şu anda toplam 32 milyon dolar karşılığında 700 bitcoin’e sahip olduğunu belirterek, aşağıdan satın aldıklarını ifade etti.

El Salvador’dan Bitcoin’e geçiş Eylül ayı başlarında piyasaları harekete geçirse de, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin değeri bazı teknik aksaklıklardan sonra tekrar düştü. Ülkede de Bukele ve yasal para birimi Bitcoin’e karşı kitlesel protestolar devam ediyor.

El Salvador'da hükümet karşıtı gösteri: Binlerce kişi sokağa döküldü İlgini çekebilir El Salvador’da hükümet karşıtı gösteri: Binlerce kişi sokağa döküldü Bitcoin için tarihi gün: İlk kez bir ülkenin resmi para birimi İlgini çekebilir Bitcoin için tarihi gün: İlk kez bir ülkenin resmi para birimi

Bitcoin bir günde yüzde 10 kaybetti

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK