Brezilya da faiz artırdı

Brezilya da faiz artırdı

66
0
PAYLAŞ

Brezilya faiz artırıyor

Brezilya faiz artırıyor

Brezilya merkez bankası, faiz oranını 100 baz puan artırarak, önümüzdeki ay da aynı miktarda faiz artıracağının sinyalini verdi.

Brezilya faiz artırıyor

Brezilya merkez bankası dün kilit oranını 100 baz puan artırarak, artan enflasyona karşı koymak için art arda üçüncü yıl için Ekim ayında oranları artırabileceğinin sinyalini verdi.

Bankanın Copom olarak bilinen para politikası organı, ekonomistlerin genel beklentileri doğrultusunda, kilit oranı oybirliğiyle yüzde 6.25’e yükseltti.

Son zamanlarda birçok gelişmekte olan ülke enflasyondaki artışı kontrol altına almak için faiz oranlarını yükseltmiştir.

BAŞKA BİR GELİŞME YOLDA

On iki aylık dönemde enflasyonun çift haneli aralıkta olmasıyla Brezilya, tüketici fiyatlarındaki artışı dengelemek için yılın başında tarihsel olarak düşük olan kilit faiz oranını yüzde 2 artırdı.

Copom, para politikasını daha da sıkılaştırmak için önümüzdeki ay 1 puan daha faiz artıracağını açıkladı.

Fed faiz kararı açıkladı: azalan tahvil alımlarının işaretleri artıyor İlgini çekebilir Fed faiz oranı kararını açıkladı: azalan tahvil alımlarının işaretleri artıyor Düşük ücretliler geçimini krediyle sağlıyor İlgini çekebilir Düşük ücretliler geçimini krediyle sağlıyor

ABD Brezilya Ekonomi Faiz Fed Merkez Bankası Para

Brezilya faiz artırıyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK