Ekonomide kritik toplantı! Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Türkiye Bankalar Birliği ile...

Ekonomide kritik toplantı! Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Türkiye Bankalar Birliği ile görüştü

61
0
PAYLAŞ

İş hayatında kritik görüşme! Maliye ve Maliye Bakanı Nabati, Türkiye Bankalar Birliği ile görüştü

İş hayatında kritik görüşme! Maliye ve Maliye Bakanı Nabati, Türkiye Bankalar Birliği ile görüştü

Maliye ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Başkanı Alpaslan Çakar, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Türkiye Bankalar Birliği Başkanı İkram Göktaş ve TBB’nin toplantısında konuştu. Kurul… üyeleriyle bir araya geldi.

İş hayatında kritik görüşme!  Maliye ve Maliye Bakanı Nabati, Türkiye Bankalar Birliği ile görüştü

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), Maliye ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin TBB yönetim kuruluyla yaptığı görüşmeye ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamaya göre Bakan Nebati, TBB Başkanı Alpaslan’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Türkiye Bankalar Birliği Başkanı İkram Göktaş ve TBB yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Çakar.

EKONOMİK KALKINMA TARTIŞILDI

Toplantıda, küresel ve yerel ekonomi ile bankacılık sektöründeki gelişmelerin ele alındığı toplantıda Bakan Nebati, bankacıları yeni ekonomik teşvik paketi hakkında bilgilendirerek değerlendirmelerini aldığını söyledi. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan toplantının amacının sağlıklı ve istikrarlı büyüme olduğu tespit edildi.

Bankaların değerlendirmesinde ülkemizdeki finansal piyasalardaki son gelişmelere dikkat çekmek için aşağıdaki ifadeler kullanıldı:

* Güçlü bilançosu, likidite ve özkaynak yapısı ve ileri teknolojik uygulamaları ile uluslararası standartlarda faaliyet gösteren Türk bankacılık sektörü, ülkemiz ekonomisi için sürdürülebilir değer yaratma misyonu doğrultusunda faaliyetlerini aralıksız sürdürmektedir.

* Bankalarımız, kendi kurallarına göre işleyen serbest piyasa mekanizması çerçevesinde kaynaklarını hane halkının ve reel sektörün finansman ihtiyaçlarını karşılamak için kullanmaya devam edecektir.

Soğuk ve yağmura rağmen Bursa halkı ucuz ekmek bekledi. İlgini çekebilir Soğuk ve yağmura rağmen Bursa halkı ucuz ekmek bekledi.

Günün trend videosu

Daha fazla göster

Bursa Büyüme Ekonomi ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Türkiye

İş hayatında kritik görüşme! Maliye ve Maliye Bakanı Nabati, Türkiye Bankalar Birliği ile görüştü

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK