Elektrikte TRT payını kaldıran düzenleme kabul edildi

Elektrikte TRT payını kaldıran düzenleme kabul edildi

59
0
PAYLAŞ

Elektrikte TRT payının kaldırılmasına ilişkin düzenleme kabul edildi

Elektrikte TRT payının kaldırılmasına ilişkin düzenleme kabul edildi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda, elektrik faturalarının TRT kısmının silinmesine ilişkin madde içeren kanun tasarısı kabul edildi. Teklif, korsan oyun yayınları ve elektrikli araçlar için şarj istasyonları için hükümler içeriyordu.

Elektrikte TRT payının kaldırılmasına ilişkin düzenleme kabul edildi

Bazı kanunlarda değişiklik yapan kanun tasarısı Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda kabul edildi. 317 milletvekilinden 294’ü lehte, biri aleyhte, 21’i çekimser oy kullandı.

Fikri mülkiyet ve sanatsal hakların korunması amacıyla eserlerin, icraların, fonogramların, yapımların ve yayınların kullanımını kontrol etmek için erişim kontrolü veya şifreleme gibi koruma yöntemleri veya çoğaltma kontrol mekanizması uygulamaları ile sağlanan teknolojik yöntemleri aşmayı amaçlayan ürün ve araçların üreticisi veya ithalatçısı kabul edilen kanuna göre çalışır Ticari amaçla dağıtan, satan, kiralayan veya elinde bulunduran, reklam, pazarlama, tasarım veya uygulama hizmeti veren kişi 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Ormandaki su kaynaklarını kullanarak balık çiftlikleri kurulmasına izin verilir.

TRT-PAYI

Şirketlerde mesleki eğitimini tamamlayan öğrenciler ile mesleki ve teknik ortaokul ve kurumlarda staj veya ek eğitimlerini tamamlayan öğrenciler, 20 ve daha fazla çalışanı olan şirketlerde asgari ücretin yüzde 30’undan net asgari ücretin yüzde 30’unu alırlar. kalfalık niteliğine sahip mesleki eğitim merkezlerinden 12. sınıf öğrencileri için asgari ücretin yüzde 50’si, sonradan katkı payı ödenmez.

Mesleki Eğitim Kanunu’nun usta öğreticiliği maddesinde yer alan yüksek lisans unvanını alanlar, mesleklerinde en az on yıl çalıştıklarını kanıtlamaları halinde bakanlık tarafından açılacak işletme eğitimi etüd sınavına doğrudan katılabilirler.

“Kooperatiflerin kamu fonlarından desteklenen kredilere kefalet vermediği ve kamu tarafından finanse edilen tarımsal desteklemelere aracılık yapamayacağı”na ilişkin düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarih itibariyle 1. Birlik.

ELEKTRİKLİ ARAÇ ŞARJ İSTASYONLARI VE KORSAN MAÇ YAYINI…

Elektrikli araçlar için şarj istasyonlarının onaylanması, kurulması ve işletilmesine ilişkin esaslar belirlendi. Yeni düzenleme, elektrikli araç kullanıcılarının haklarını garanti altına alıyor. Enerji piyasası denetleme makamı, piyasanın gözetiminden ve işleyişinden sorumludur.

Yönetmelik ayrıca korsan oyun yayınlarını da engelliyor. Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) talebi üzerine yasa dışı maç yayını yapan sitelere erişim engellenecektir. TFF bünyesinde korsan kopyaların tespiti için özel bir birim kurulmuştur. HA-DHA

TRT'nin elektrikteki payının kaldırılmasına yönelik yasa teklifi kabul edildi İlgini çekebilir TRT’nin elektrikteki payının kaldırılmasına yönelik yasa teklifi kabul edildi

Günün trend videosu

Daha fazla göster

Balıkçılık Sanayi Futbol Okulu Sanat Sanayi Tasarım Meclis TRT Uygulaması

Elektrikte TRT payının kaldırılmasına ilişkin düzenleme kabul edildi

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK