Enerji Bakanı: ‘Çiftçi artık kendi elektriğini üretebilecek’

Enerji Bakanı: ‘Çiftçi artık kendi elektriğini üretebilecek’

48
0
PAYLAŞ

Enerji Bakanı: “Çiftçi artık kendi elektriğini üretebilir”

Enerji Bakanı: “Çiftçi artık kendi elektriğini üretebilir”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Çiftçilerimizin enerji ihtiyaçlarını karşılamak için yenilenebilir enerji kaynaklarından en iyi şekilde yararlanabilmeleri için yasal eksikliklerimizi giderdik” dedi.

Enerji Bakanı:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Burdur Valiliğini ziyaret ederek bir süre Vali Ali Arslantaş ile görüştü.
Bakan Fatih Dönmez, Burdur’da yürütülen çalışmalarla ilgili olarak elektrik dağıtım şirketi yetkililerinden kapsamlı bilgi aldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Geçen yıl satış alanında 58-60 milyon TL yatırım yapıldı. Bu yıl 76 milyon TL yatırım bütçesi var. Yeni dönemde özellikle kırsal kesimdeki şebeke ve trafo merkezlerinin yenilenmesine ve performansın artırılmasına odaklanacağımızı da söyledik. Çiftçilerimiz için de şunu söylemek isterim. Çiftçilerimizden de bu yönde talep geldi. Ve tamamen destekliyoruz.

Çiftçilerimizin enerji ihtiyaçlarını karşılamak için yenilenebilir enerji kaynaklarından tam anlamıyla yararlanabilmeleri için yasal eksikliklerimizi giderdik. Çiftçilerimiz bundan sonra gerek tarlalarında gerekse evlerinde veya işyerlerinde çatılarına güneş panelleri kurarak elektrik enerjisi ihtiyaçlarını karşılayabilecekler” dedi.
verilmiş

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısından İlgini çekebilir Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısından “Yenilenebilir Enerji Santrali”ne İlişkin Açıklama Erdoğan'dan İlgini çekebilir Erdoğan’dan “Yenilenebilir enerji kaynağına kurulu elektrik” mesajı

Günün trend videosu

Daha fazla göster

Burdur Avrupa Cumhurbaşkanı Ekonomi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Güneş İklim Değişikliği Recep Tayyip Erdoğan Sağlık

Enerji Bakanı: “Çiftçi artık kendi elektriğini üretebilir”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK