Erdoğan’dan kur açıklaması: Nereye gittiğimizi biliyoruz

Erdoğan’dan kur açıklaması: Nereye gittiğimizi biliyoruz

192
0
PAYLAŞ

Erdoğan’dan döviz kuru açıklaması: Nereye gittiğimizi biliyoruz

Erdoğan’dan döviz kuru açıklaması: Nereye gittiğimizi biliyoruz

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, “Döviz kurundaki istikrar, sadece bankada parası olan vatandaşlarımızı değil, üretimden enflasyona ekonominin her alanını etkileyen olumlu bir gelişmedir” dedi.

Erdoğan'dan döviz kuru açıklaması: Nereye gittiğimizi biliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni ekonomik kararları sosyal medya hesabından yorumladı. Erdoğan yazısında şu ifadeleri kullandı;

“PROGRAM TAMAMLANDI”

* Serbest piyasa ekonomisinin kuralları çerçevesinde döviz kurunun ülkemiz gerçekleri doğrultusunda öngörülebilir ve sürdürülebilir bir düzeye getirilmesi için açıkladığımız program etkisini göstermiştir.

* Milletimiz, bu programdaki tedbirleri ve kararlı duruşumuzu takdir ve benimsemiştir; Piyasalar gerekli adımları attı.

* Maliye ve Maliye Bakanlığımız ve ilgili kuruluşlar, pakette yer alan konuların detaylarını kamuoyu ve taraflarla paylaşmaya başlamıştır.

“NE YAPTIĞIMIZI BİLİYORUZ”

* Döviz kurunun istikrara kavuşması sadece bankada parası olan vatandaşlarımızı değil, üretimden enflasyona ekonominin tüm alanlarını etkileyen olumlu bir gelişmedir.

* İhracatçının öngörüsü de ekonominin tamamına olumlu yansıyor.

* Kazanan sadece bankadaki veya ihracatçıdaki para değil, tüm ülkemiz, 84 milyonun her biri.

* Herkesi yatırıma, istihdama, üretime ve ihracata davet ediyor, ülkemizi cari fazla ile büyütme kararlılığımızı yineliyoruz.

Altını çizelim: ne yaptığımızı biliyoruz. Bunu neden yaptığımızı biliyoruz. Nasıl yapılacağını biliyoruz. Nereye gittiğimizi biliyoruz. Nereye gittiğimizi biliyoruz.

Memur ek zam alacak mı?  Erdoğan'ın görüşmesi sona erdi İlgini çekebilir Memur ek zam alacak mı? Erdoğan’ın görüşmesi sona erdi

Günün trend videosu

Daha fazla göster

Erdoğan’dan döviz kuru açıklaması: Nereye gittiğimizi biliyoruz

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK