İş dünyasından bir çıkış da EGİAD’dan

İş dünyasından bir çıkış da EGİAD’dan

69
0
PAYLAŞ

İş dünyasından bir diğer çıkış ise EGİAD.

İş dünyasından bir diğer çıkış ise EGİAD.

TOBB, İSO ve TÜSİAD’ın ardından ekonomik gelişmelere Ege Genç İş İnsanları Derneği’nden (EGİAD) tepki geldi. Açıklamada, “İçinde bulunduğumuz öngörülemeyen ekonomik yapı, uzun süredir geri gelmeyen bir güven kaybına yol açtı” denilerek, bilimin ışığında akılcı bir politikaya çağrıda bulunuldu.

İş dünyasından bir diğer çıkış ise EGİAD.

Türk lirasındaki tarihi değer kaybının ardından Ege Genç İşadamları Derneği’nden (EGİAD) bir tepki daha geldi.

EGİAD’dan yapılan yazılı açıklamada, döviz kurundaki yükselişten üretim ve ticaretin ciddi şekilde etkilendiği ve Türk lirasındaki devalüasyonun tüm segmentlerde yüksek reçetelere yol açtığı vurgulandı.

Ülkemizin kaynaklarını bilime, bilgiye, değer katan adımlara, yenilikçi üretime ve toplumsal gelişmeyi ve refahı sağlayan politikalara yönlendirmek en büyük arzumuzdur.

“BİLİM IŞIĞINDA RAASYONEL POLİTİKALAR YAPILMALI”

Kendimizi içinde bulduğumuz öngörülemeyen ekonomik yapı, uzun süre geri dönüşü olmayan güven kaybına neden olan bir ortam yaratıyor, dedi:

“Döviz kurundaki yükseliş trendi üretim ve ticareti büyük ölçüde etkiliyor ve hatta durma noktasına getiriyor. Türk lirasının kaçınılmaz devalüasyonu tüm kesimler için yüksek reçetelere yol açmaktadır. Bilimin ışığında akılcı bir politika izlenmeli, toplumu umutsuzluğa ve sefalete sürükleyen bir politikadan vazgeçilmelidir.

Enflasyon ve yüksek kur sarmalıyla mücadele eden piyasa koşullarında rezervlerimiz daha ciddi şekilde etkileniyor ve döviz kuru müdahalesi hemen etki ediyor; Türk lirasının değer kaybetmesini engelleyemez.

Ülkemizin kaynaklarını bilime, bilgiye, değer yaratma adımlarına, yenilikçi üretime ve toplumsal gelişmeyi ve refahı sağlayan politikalara yönlendirmek en büyük arzumuzdur.” (İHA)

TÜSİAD'dan güçlü çıkış İlgini çekebilir TÜSİAD’dan güçlü çıkış İş dünyasından döviz tepkisi İlgini çekebilir İş dünyasından döviz tepkisi

Günün trend videosu

Daha fazla göster

İş dünyasından bir diğer çıkış ise EGİAD.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK