Merkez Bankası’ndan ‘firmalara döviz satımı’ açıklaması

Merkez Bankası’ndan ‘firmalara döviz satımı’ açıklaması

58
0
PAYLAŞ

Merkez Bankası’ndan ‘şirketlere döviz satışı’ açıklaması

Merkez Bankası’ndan ‘şirketlere döviz satışı’ açıklaması

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), ihracatçı ve ithalatçılara Türk lirası cinsinden vadeli döviz satımı satışına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, “1 ve 3 ay vadeli vadeli döviz satım ihalelerinin takvimi kamuoyuna açıklanacak ve şirketler bankalar aracılığıyla bu ihalelere katılabilecek. “

Merkez Bankası'ndan 'şirketlere döviz satışı' açıklaması

Dövize endeksli mevduat uygulamasının detaylarının netleşmesinin ardından Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), ihracatçı ve ithalatçı firmalara Türk Lirası üzerinden vadeli döviz satımı satışına ilişkin bir basın açıklaması yaptı.

“1 VE 3 AY GERÇEKLEŞTİRİLECEK”

Merkez Bankası’nın açıklaması şöyle:

* İhracatçı ve ithalatçıların kur riskinin kontrol altına alınması amacıyla, Bankamız nezdinde ve Borsa İstanbul Vadeli İşlemler ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) ihaleler yoluyla TL işlemli vadeli döviz satışları gerçekleştirilmektedir.

* 1 ve 3 ay vadeli TL takaslı vadeli döviz satış ihaleleri takvimi kamuoyuna açıklanacak ve şirketler bu ihalelere bankalar aracılığıyla katılabilecek.

* Ayrıca ihracatçı ve ithalatçılar döviz alımlarını bankalar aracılığıyla Döviz Piyasaları Departmanına VİOP’a iletebilirler.

Maliye ve Maliye Bakanlığı dövize endeksli mevduat planını açıkladı İlgini çekebilir Maliye ve Maliye Bakanlığı dövize endeksli mevduat planını açıkladı Hazinedar, Bankacı ve Ekonomist'in Dövize Endeksli Mevduat Hakkındaki Yorumu İlgini çekebilir Hazinedar, Bankacı ve Ekonomist’in Dövize Endeksli Mevduat Hakkındaki Yorumu

Günün trend videosu

Daha fazla göster

Ekonomi Cumhuriyeti İstanbul Merkez Bankası Türk Lirası Türkiye

Merkez Bankası’ndan ‘şirketlere döviz satışı’ açıklaması

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK