Türk Metal işçileri İzmir’de miting yaptı: Onurumuzu çiğnetmeyiz

Türk Metal işçileri İzmir’de miting yaptı: Onurumuzu çiğnetmeyiz

64
0
PAYLAŞ

Türk metal işçileri İzmir’de miting düzenledi: Namusumuzu ihlal etmiyoruz

Türk metal işçileri İzmir’de miting düzenledi: Namusumuzu ihlal etmiyoruz

Türk Metal İşçileri Sendikası işçileri, Metal İşçileri Sendikası (MESS) ile toplu iş sözleşmesine ulaşılamaması üzerine İzmir’de miting düzenledi. Türk Metal Sendikası zmir Genel Başkanı Mürsel Öcal, “12 Ekim’de metal işçilerinin alın teriyle masaya yazılı bir taslak koyduk. Yüzde 29,57 zam istedik. Aramadan önce yüzde 12’lik bir teklif bulduk, onurumuzdur. Onurumuzu çiğnemeyeceğiz.”

Türk metal işçileri İzmir'de miting düzenledi: Namusumuzu ihlal etmiyoruz

Türk İş’e bağlı Türk Metal Sendikası, Metal İşçileri Sendikası (MESS) ile özel sektördeki 130 bin işçi için toplu sözleşme konusunda anlaşamayınca İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda miting düzenledi.

Türk Metal’in yüzde 29,57 zam talebine karşı yüzde 12 olan MESS’e, “Taviz yoksa kavga var” ve “Metal işçilerinin sabrını sınayın” yazılı pankartlar ve pankartlar taşıyan işçiler, MESS’e yanıt verdi. sloganlar atarak sunar.

“KİMSE BİZİ TEST ETMEYE GİTMİYOR”

Basın açıklamasını Türk Metal Sendikası İzmir Şube Başkanı Mürsel Öcal yaptı. 12 Ekim’de görüşmelerin başladığını hatırlatan Öcal, masaya bir taslak koyduklarını hatırlatarak şunları söyledi:

* 130.000 metal işçisini ilgilendiren Metal İşçileri Sendikası (MESS) ile toplantılarımız 12 Ekim’de başladı. 12 Ekim’de masaya bir taslak koyacağız. Bu tasarım kimsenin tasarımı değil, bizim tasarımımızdır.

* Tüm üyelerimizin beklenti, arzu ve özlemleri bu taslakta ayrı ayrı yer almaktadır. Metal işçileri bu tasarımı terle yazdı. Tasarımda hepimizin onurudur.

* Bu taslakta ne istedik? Ortalama ücretimizin yüzde 29,57 artırılmasını istedik. Karşılığında ne bulduk? MESS’in yüzde 12 artırma teklifini bulduk.

* Burada MESS diyoruz, bu tasarım bizim için bir onurdur. Bu onuru ihlal etmiyoruz. Bu güne kadar kimseye boyun eğmedik, bundan sonra da eğilmeyeceğiz.

“DÜN GECEDEN İŞLERİ KALDIRDIK”

“MESS’e kimin ürettiğini ve kimin çalıştığını hatırlatmak için dün akşamdan bu yana çalışma saatlerini azalttık. MESS sesimizi nasıl sağır ediyorsa, biz de fazla mesai taleplerini sağır edeceğiz. Hodri Meydan, bakalım sıra kim üretecek?” diye sordu.

Metal işçileri MESS'te yatıyordu.  siyah çelenkler İlgini çekebilir Metal işçileri MESS’te yatıyordu. siyah çelenkler

Günün trend videosu

Daha fazla göster

Türk metal işçileri İzmir’de miting düzenledi: Namusumuzu ihlal etmiyoruz

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK