Yellen, ‘borç limiti’ çağrısını yineledi: Tarihi bir krizi tetikleyebilir

Yellen, ‘borç limiti’ çağrısını yineledi: Tarihi bir krizi tetikleyebilir

84
0
PAYLAŞ

Yellen, “borç limiti” çağrısını yineliyor: Tarihi bir krizi tetikleyebilir

Yellen, “borç limiti” çağrısını tekrarladı: Tarihi krizi tetikleyebilir

ABD Hazine Bakanı Yellen, yazdığı bir makalede Kongre’ye borç tavanını yükseltme çağrısını yineledi. Yellen, ülkenin temerrüde düşmesinin “tarihi bir mali krize” yol açabileceğini söyledi.

Yellen, “borç limiti” çağrısını tekrarladı: Tarihi krizi tetikleyebilir

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Kongre’yi ABD borç tavanını yükseltmeye veya askıya almaya çağırdı. Yellen, hükümetin Ekim ayında tahvil karşılıklarının tükeneceğini ve iflas edebileceğini söyledi. söylenmiş.

Wall Street Journal’ın “Kongre, Borç Limitinin Artırılması” başlıklı makalesinde Yellen, “Borç limitinin yükseltilmemesinin yaygın bir ekonomik felakete yol açacağı konusunda ekonomistler ve vergi yetkilileri arasında fikir birliği var” dedi.

“HIZLI HAREKET ETMEK GEREKİR”

Yellen, “Potansiyel bir ABD temerrüdü, devam eden sağlık acil durumunu daha da kötüleştirecek, ABD’yi resesyona sürükleyecek ve onu kalıcı olarak daha zayıf bir ulus haline getirecek tarihi bir mali krizi tetikleyebilir” dedi.

Yellen, “gecikmeye de gecikmeye de müsamaha gösterilmeyeceğini” ve parlamenterlerin hızlı hareket etmesi gerektiğini kaydetti.

MALİ DURUM İÇİN TEHLİKE

Yellen yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Neredeyse diğer tüm ülkelerden daha ucuza borç alabiliriz ve temerrüde düşmek bu kıskanılacak finansal durumu riske atacaktır. Aynı zamanda, daha yüksek borçlanma maliyeti tüketicilere yüklendikçe Amerika yaşamak için daha pahalı bir yer haline geliyor. İpotek ödemeleri, araba kredileri, kredi kartı ekstreleri – krediyle satın alınan her şey, bir temerrütten sonra daha pahalıya mal olur. “

Kongre, ülkenin 28 trilyon dolarlık borç tavanının yükseltilip yükseltilmeyeceğini önümüzdeki hafta oylayacak.

OLAĞANÜSTÜ ÖNLEMLER UYGULANIYOR

ABD’de 2019 yılında çıkarılan kanunla yürürlükten kaldırılan yasal borç limiti 31 Temmuz 2021’de sona ermiş ve 1 Ağustos’ta ABD’nin ödenmemiş borcu yasal limite ulaşmıştır.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, borç limiti nedeniyle 2 Ağustos’ta olağanüstü tedbirlere başladı.

Hazine Sekreteri Kongre’ye yazdığı bir mektupta, bakanlığın bazı devlet emeklilik ve sosyal yardım fonlarına yeni yatırımları duraklattığını söyledi.

ABD'de 'borç limiti' sorunu devam ediyor: Hazine Bakanlığı olağanüstü tedbirler aldı İlgini çekebilir ABD’de ‘borç limiti’ sorunu devam ediyor: Hazine Bakanlığı olağanüstü tedbirler aldı ABD Hazine Bakanı Yellen, Kongre'ye borcu sınırlama çağrısında bulundu İlgini çekebilir ABD Hazine Bakanı Yellen, Kongre’ye borcu sınırlama çağrısında bulundu Dolar faiz endişeleri ve ABD verileriyle yükseldi İlgini çekebilir Dolar faiz endişeleri ve ABD verileriyle yükseldi

Yellen, “borç limiti” çağrısını yineliyor: Tarihi bir krizi tetikleyebilir

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK