Engellendiği Kalamış ihalesi için Ankara’ya gidiyor

Engellendiği Kalamış ihalesi için Ankara’ya gidiyor

64
0
PAYLAŞ

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş.’nin sahibi olduğu Fenerbahçe-Kalamış Marina’nın…

Engellenen Kalamış ihalesi için Ankara'ya gidiyor

Engellenen Kalamış ihalesi için Ankara’ya gidiyor

Engellenen Kalamış ihalesi için Ankara’ya gidiyor

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, belediyenin girişinin engellendiği 21 Eylül’de yapılacak Fenerbahçe-Kalamış Marina özelleştirme ihalesi için Ankara’ya gidiyor. Odabaşı, Kadıköy meclis üyeleri, Kadıköy mahalle liderleri ve STK temsilcileriyle birlikte özelleştirme idaresine bir basın açıklaması yapacak.

Engellenen Kalamış ihalesi için Ankara'ya gidiyor

Özelleştirme idaresi, Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş.’ye ait olan Fenerbahçe-Kalamış Marina’nın halka arz edildiğini duyurdu.

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, bu karara tepki göstererek, “Kadıköy Belediyesi olarak kimse ‘çökmesin’ diye yeşil alanları korumaya çalışıyoruz” dedi.

Kadıköy Belediyesi’nin 7 Haziran tarihli toplantısında, ihalenin teknik şartnamesini almaya, teminat ödemeye ve ihaleye katılmaya Başkan Odabaşı oybirliği ile yetki verildi.

Kadıköy Belediyesi’nin Kalamış Marina’nın özelleştirme ihalesine katılma başvurusu, kamu kurum ve kuruluşlarına devredilemeyeceği gerekçesiyle özelleştirme idaresi tarafından reddedildi.

BASIN BÜLTENİ ANKARA’DA OLACAKTIR. ÜRETİLMİŞ

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, 21 Salı günü Ankara’ya gitme kararı aldı. Konuyla ilgili olarak Odabaşı, “Kalamış’ın bizimle güzel olduğunu söyledik. Sözümüzün arkasındayız; Mücadelemizi sonuna kadar birlikte sürdüreceğiz ve Kadıköy halkının haklarını savunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Salı günü yapılacak ihale için Ankara’ya gideceğiz ve Kalamış’ın milletin olduğunu bir kez daha haykıracağız.”

Odabaşı, Kadıköy meclis üyeleri, Kadıköy mahalle liderleri ve STK temsilcileriyle birlikte özelleştirme idaresine bir basın açıklaması yapacak. Basın açıklaması 21 Eylül Salı günü saat 12.30’da yapılacak.

Kadıköy'de 'Alışveriş İstasyonu' planı iptal edildi İlgini çekebilir Kadıköy’de ‘Alışveriş İstasyonu’ planı iptal edildi

Ankara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Fenerbahçe istanbul Kadıköy Meclis Metrobüs Salı Türkiye
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK