Eskişehir’de ‘ölüm yolu’ için imza kampanyası başlatıldı

Eskişehir’de ‘ölüm yolu’ için imza kampanyası başlatıldı

50
0
PAYLAŞ

Seyitgaziiler, Eskişehir’de “Ölüm Yolu”, “bölünmüş yol” olarak bilinen Seyitgazi-Kırka-Afyon karayolunun tamamlanması için imza kampanyası başlattı.

Eskişehir'de.

Eskişehir’de. “Ölüm Yolu” için imza kampanyası başlatıldı

Eskişehir’de. “Ölüm Yolu” için imza kampanyası başlatıldı

Eskişehir’in en fazla trafik kazasının yaşandığı ve onlarca vatandaşın hayatını kaybettiği “Ölüm Yolu” olarak bilinen Seyitgazi-Kırka-Afyon Karayolu’nda kış mevsiminin başlamasıyla birlikte kaza sayısı artarken, 2 kişi hayatını kaybetti. Bir hafta içinde meydana gelen 20’den fazla kaza. Seyitgazi sakinleri, yapılacak yol için imza kampanyası başlattı.

Eskişehir'de.

Seyitgaziiler, Eskişehir’de “Ölüm Yolu”, “bölünmüş yol” olarak bilinen Seyitgazi-Kırka-Afyon karayolunun tamamlanması için imza kampanyası başlattı.

Eskişehir Seyitgazi ilçesinde siyasi partilerin ilçe başkanlarının öncülüğünde bir araya gelen vatandaşlar, tüm Eskişehir’e imza kampanyası başlattı: ‘İmzalayacaksınız, ‘ölüm yolu’ bitiyor!’ o aradı.

11 YILDA 362 KİŞİ YARALANDI

‘Bana bir imza ver,’ ölüm yolu ‘bitsin!’ Kampanyaya CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ve Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe de destek verdi. Kampanya, CHP Seyitgazi İlçe Başkanı İsmet Ayrancı, İYİ Parti Seyitgazi İlçe Başkanı Recep Kılıçarslan ve Saadet Partisi Seyitgazi İlçe Başkanı Mehmet Sayan önderliğinde başlatıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Eskişehir Valiliği’ne iletilecek dilekçe dilekçesinde, son 11 yılda meydana gelen 815 kazada 1.362 vatandaşın yaralandığı; 30’dan fazla kişinin hayatını kaybettiği belirlendi. Dilekçede şu ifadeler yer aldı:

“Eskişehir’de ‘Ölüm Yolu’ olarak bilinen Seyitgazi-Kırka-Afyon karayolu yıllardır tamamlanmadığı için her yıl yüzlerce ölüm ve yaralanma meydana geliyor. Eskişehir ile güneydeki illerimiz arasındaki ulaşım en kısa bağlantı yolu Seyitgazi-Kırka-Afyonkarahisar üzerinden gerçekleşmektedir.

Seyitgazi-Afyonkarahisar il sınırı arasında tek şerit ve virajlardan oluşan 55 km uzunluğundaki bu yolda kazalar sık ​​sık yaşanıyor. Kış mevsiminin başlamasıyla birlikte sadece bir haftada aynı yolda meydana gelen kaza sayısı 20’yi geçti.

Halkımızın daha güvenli bir yolculuk geçirmesi ve ölümlü kazaların yaşanmaması için bu yolun “bölünmüş yol” olarak tamamlanarak bir an önce işletmeye alınması gerektiğini saygıyla bildiririz.

ULUSAL İTTİFAK YÖNETMENLERİNİ ARAYIN

CHP Seyitgazi ilçe başkanlığında başlatılan imza kampanyasına tüm Eskişehir’i çağıran ilçe başkanları, kampanyaya destek istedi.

CHP: “YOL YAPILANA KADAR SAVAŞACAĞIZ!”

CHP ilçe başkanı İsmet Ayrancı, “Bugün üç ilçe başkanıyla görüştük. Yolumuz asfaltlanana kadar mücadelemize devam edeceğiz. Bu yol yıllarca yarım kaldı. Afyon’a kadar geldi, Seyitgazi’ye girmeyi bıraktı. Bu yolda kazalar olmaya devam ediyor. İmza kampanyamıza başladık. Mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz” dedi.

SAADET PARTİ: “HAKLARINIZI HELAL ALIYORUZ, HAREKET EDİYORUZ!”

Saadet Partisi İlçe Başkanı Mehmet Sayan, “Bu yol herkes tarafından kullanılıyor! Afyon’dan Antalya’ya giden herkes bu yoldan gider. Sokaklar dar olduğu için sıfır hata kabul etmez. Şimdi evden çıkarken hakkını ver diyerek yolumuza devam edeceğiz. Bu kampanyanın sonuna kadar arkasındayız” dedi.

İYİ PARTİ: “Unutulmaz HİÇBİR HİZMET ENGELİNİ HAK ETMİYORUZ”

İYİ İlçe Başkanı Recep Kılıçarslan, “Bugün Millet İttifakı’nın en önemli omurgalarından biri olan İlçe Başkanları ile görüştük. Seyitgazi ve Eskişehir’de haksız hizmet yasağı nedeniyle Afyon il sınırına kadar karayolları duble yol! Ama Eskişehir il sınırına kadar başladığı andan itibaren itibarınız artık adeta bir köy sokağı gibi. 2021-2022 yılına giriyoruz. Biz bunu hak etmiyoruz. Eskişehir’den Meclis’e bir temsilci gönderdik. AK Parti hükümetinden bu hizmeti bekliyoruz. Bu hizmeti tanıtmak için bir imza kampanyası başlatıyoruz. Parlamento ve bakanlıklarla görüşeceğiz ve bunun için mücadele edeceğiz” dedi.

ÇAKIRÖZER: “SEYİTGAZİ bu ülkenin üvey oğlu DEĞİLDİR!”

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, imza kampanyasına destek vererek, sadece Seyitgazi, Eskişehir’in değil, Türkiye’nin de kara lekesi haline gelen Seyitgazi-Kırka-Afyon karayolunun artık yapılması gerektiğini belirtti:

“Yolda sadece bir günde 8, bir haftada 20’den fazla kaza oldu. Hala ölü ve yaralılar var. Bu yol artık yapılmalı. Bu nedenle bu şehirdeki siyasi partilerin temsilcilerinin birlikte bir imza kampanyası başlatmasını istiyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na ve Karayolları Genel Müdürlüğü’ne binlerce imzalı bir dilekçe sunacağız.

İlçe başkanlarımızla imza toplamaya başladık ama önümüzdeki günlerde bu imzaların onbinlere ulaşacağına inanıyorum. Şimdi Seyitgazi, Eskişehir, Türkiye bu yolun utancından kurtuluyor. Afyon’dan ayrılıyorsunuz, Afyon il sınırına kayak yapmak gibi, Eskişehir il sınırından sonra ölüme giden yol başlıyor! Bu kabul edilemez.

Şimdi “dur” demeliyiz. Seyitgazi’miz bu ülkenin üvey evladı değil! Edirne’den Van’a ülkenin dört bir yanına yollar yapılıyorsa Seyitgazi’ye de o yol yapılmalı. Bunu Seyitgazi halkıyla başaracağız. İnanıyoruz ki Ankara halkı bu çağrıya sağır kalmayacak” dedi.

BAŞKAN TEPE: “EN KISA SÜREDE TAMAMLANMASINI İSTİYORUZ”

Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, bir günde yüzlerce aracın yollarda olduğunu söyledi:

“Yolun duble yol olması talebimizi yıllardır formüle ediyoruz. Henüz bir yanıt alamadı. Afyon Gazlıgöl sınırından sonra bu tarafı geçeceğimiz için çok üzgünüz. Ölümlü ve yaralanmalı kazaların yanı sıra maddi hasar meydana gelir. Bu da bizi etkiliyor.

Tüm Seyitgazi hemşehrilerimizi kampanyaya destek vermeye çağırıyorum. Bu sadece Seyitgazi’yi değil, Antalya ve zmir’e seyahat eden tüm yolcularımızı etkiliyor.

Geçen hafta meydana gelen kazada Afyon’dan Eskişehir’e ve Eskişehir’den Afyon’a gelen farklı plakalı araçlar kaza yaptı. Özellikle tüm Türkiye’yi etkileyen bu yolun bir an önce yatırım programına alınmasını ve bir an önce tamamlanmasını istiyoruz.”

Ankara'da belediye otobüsü kazası: 24 yaralı! İlgini çekebilir Ankara’da belediye otobüsü kazası: 24 yaralı!

Günün trend videosu

Daha fazla göster

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK