FETÖ’nün mahrem yapılanması soruşturmasında 26 gözaltı kararı

FETÖ’nün mahrem yapılanması soruşturmasında 26 gözaltı kararı

48
0
PAYLAŞ

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamaya göre; Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın terör suçlarıyla ilgili soruşturmasında 6’sı “özel imam”, 6’sı görevde, 4’ü görevden alındı, 1’i emekli memur, 1’i nöbetçi, 3’ü görevde. görevden uzaklaştırılan 2’si emekli Astsubay olan 3’ü daha önce serbest bırakılan 26 şüphelinin silahlı terör örgütü FETÖ’nün hava kuvvetleri komutanlığının “özel servisler” yapısıyla ilgili bağlantı ve irtibatları /PDY belirlendi.

FETÖ'nün özel yapılanmasına ilişkin soruşturmada 26 gözaltı kararı

FETÖ’nün özel yapılanmasına ilişkin soruşturmada 26 gözaltı kararı

FETÖ’nün özel yapılanmasına ilişkin soruşturmada 26 gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, silahlı terör örgütü FETÖ/PDY’nin Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı “Özel Hizmetler” örgütüne yönelik soruşturma kapsamında 26 şüpheli hakkında tutuklama emri çıkardı.

FETÖ'nün özel yapılanmasına ilişkin soruşturmada 26 gözaltı kararı

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamaya göre; Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturmasında 6’sı “özel imam”, 6’sı görevde, 4’ü görevden alındı, 1’i emekli memur, 1’i nöbetçi, 3’ü de görevde. görevden alındı, 2’si Astsubay Emeklilik Silahlı terör örgütü FETÖ/PDY’nin hava kuvvetleri komutanlığına bağlı ‘özel hizmetler’ ile ilgili 3’ü daha önce serbest bırakılan 26 zanlının bağlantı ve temasları belirlendi.

Zanlıların çalıştıkları illerde kiosk, bakkal, market gibi kamuya açık işyerlerinde ön ödemeli sabit hat kullanarak sivil imamlarla iletişim kurdukları belirlendi. Şu ana kadar 26 zanlı tutuklandı. Ankara Polisi terörle mücadele ekipleri zanlıları tutuklamaya başladı.

ŞÜPHELİLERİN 17’Sİ HAPİSDE

Ankara Emniyet Müdürlüğü terörle mücadele ekipleri 26 zanlıyı yakalamak için çalışma başlattı. Eş zamanlı operasyonlarda zanlılardan 17’si yakalanarak gözaltına alındı. Diğer 9 kişinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.
verilmiş

FETÖ'nün özel yapılanmasına operasyon İlgini çekebilir FETÖ’nün özel yapılanmasına operasyon

Günün trend videosu

Daha fazla göster

Ankara Cumhuriyet Emekli Polisi FETÖ Gözaltı Öğrenci Operasyonu Terör
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK