Gümrük Muhafaza 410 otomobil motoru ele geçirdi

Gümrük Muhafaza 410 otomobil motoru ele geçirdi

37
0
PAYLAŞ

Kütahya ve Bursa’daki operasyonlar gümrükten gelen ekipler tarafından gerçekleştirildi.

Gümrük yetkilileri 410 otomobil motoruna el koydu

Gümrük yetkilileri 410 otomobil motoruna el koydu

Kütahya ve Bursa’da gümrük idarelerince yürütülen operasyonlarda, 9 milyon lira değerinde 410 adet araç motoru, kaçak sigara yapımında kullanılan 700 bin makaron, 430 adet tütün paketi ve 680 adet sigara tüpüne el konuldu.

Kütahya ve Bursa’daki operasyonlar gümrükten gelen ekipler tarafından gerçekleştirildi.

Gümrük makamlarından gelen ekipler, ilk kullanımda Alo 136 Kaçakçılık Bildirim Hattı’ndan gelen bilgileri değerlendirirken, Kütahya’da faaliyet gösteren bir otomobil parçası bayisinde çok sayıda kaçak ürün bulunduğunu tespit etti.

Verilen adreste yapılan aramada, çoğu lüks araçlara ait toplam 410 otomobil motoru bulundu. El konulan eşyanın yasal ithalat prosedürüne ilişkin bir belge ibraz edilemediği için ürünlere el konuldu.

BURSA’DA YASAL SİGARA

Bursa Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü’nün düzenlediği bir başka operasyonda, Bursa’da bir adreste kaçak sigara bulunduğuna dair ihbar geldi.

Bursa’da yapılan araştırma sırasında şüpheli adres tespit edilerek gözlemlendi. Haberi doğrulayan bilgilere ulaşan ekipler tarafından operasyon başlatıldı. Evet

Operasyonda kaçak sigara yapımında kullanılan 670.000 adet boş makaron ile 30.000 adet tütünlü ve kullanıma hazır makaron ele geçirildi. Ayrıca depoda 680 tüp sigara mentolüne ve 430 paket kıyılmış tütüne el konuldu.

İki ayrı operasyonda ele geçirilen 9 milyon liralık kaçak mallarla ilgili olarak iki kişi hakkında adli soruşturma başlatıldı. İHA

Gümrük mühürlü kaçakçılık!  Bir kamyon dolusu Afgan daha... İlgini çekebilir Gümrük mühürlü kaçakçılık! Bir kamyon dolusu Afgan daha…

Günün trend videosu

Daha fazla göster

Afganistan Bursa Erzincan Kütahya Operasyonu Oto Sigara
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK