İstanbul’a ‘mont’, Karadeniz’e ‘sel’ uyarısı

İstanbul’a ‘mont’, Karadeniz’e ‘sel’ uyarısı

68
0
PAYLAŞ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; İstanbul’da soğuk cephe geçtiğinde sıcaklık 10-12 derece arasında düşüyor. Kentin bazı kesimlerinde yağmur bekleniyor. Uzmanlar ise, ani hava değişimleri nedeniyle vatandaşların hava şartlarına uygun giyinmelerinin faydalı olacağını belirterek, Karadeniz bölgesinde Trabzon, Rize, Sinop ve Samsun gibi illerde yaşayan vatandaşların dikkatli olması gerektiğini hatırlattı. Ayrıca Sel nedeniyle dikkatli olun.

İstanbul’a “dağ”, Karadeniz’e “sel uyarısı”

İstanbul’a “dağ”, Karadeniz’e “sel uyarısı”

Meteoroloji uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Güven Özdemir de Karadeniz bölgesi için sel uyarısı yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; İstanbul’da soğuk cephe geçtiğinde sıcaklık 10-12 derece arasında düşüyor. Kentin bazı kesimlerinde yağmur bekleniyor. Uzmanlar ise, ani hava değişimleri nedeniyle vatandaşların hava şartlarına uygun giyinmelerinin faydalı olacağını belirterek, Karadeniz bölgesinde Trabzon, Rize, Sinop ve Samsun gibi illerde yaşayan vatandaşların da olması gerektiğini hatırlattı. Sel nedeniyle dikkatli olun.

“SALI GÜNÜ MARMARA BÖLGESİNDE HAVA SOĞUK BAŞLAR”

Meteorolog Dr. Öğretim Üyesi Güven Özdemir, bugün İstanbul’da hava sıcaklıklarının yüksek olduğunu belirterek, “Şu anda Marmara ve Karadeniz bölgelerine uzanan bir alçak basınç sistemi var. Rüzgarlar güneyden estiği için hava sıcaklıkları yüksektir. Nem yüksek olduğu için algılanan sıcaklıklar 30 derece civarında görünüyor. Akşam saatlerinden itibaren rüzgar kuzeyden esiyor. Hava soğumaya başlayacak. Salı gününden itibaren Marmara bölgesinde havalar soğumaya başlayacak. Hava sıcaklığı mevsimsel normal değerin altına düşer. Karadeniz’in kuzeyi, Doğu Anadolu ve İç Anadolu’da da havalar soğuyor. Ancak ne Akdeniz’de ne de Ege’de yağış beklemiyoruz.

“KARADENİZ BÖLGESİ ÇARŞAMBA VE PERŞEMBE SEL OLABİLİR”

Kronik hastalıkları olan ve bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerin sıcaklık düşüşüne dikkat etmesi gerektiği konusunda uyarıda bulunan Dr. Özdemir, şöyle devam etti:
“Türkiye’de Marmara ve Karadeniz bölgelerinde sıcaklıklar düşecek. Salı günü hava soğuyacak. Çarşamba gününden itibaren hava daha serin olacak. Perşembe günü İstanbul’da hava sıcaklığı 10 derece düşecek. Dışarı çıkıp hava durumunu takip etmelisin.

Trabzon, Rize, Sinop, Samsun gibi illerde yaşayan vatandaşlarımızın Çarşamba ve Perşembe günleri dikkatli olmaları gerekiyor. Sel uyarısı olabilir. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden gelen tarihlere ve uyarılara dikkat edilmesi gerekmektedir. kışa giriyoruz. Cumartesi gününden itibaren hava mevsimsel normale dönecek. Ancak Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri dikkatli olun. Hava sıcaklıklarında 10 ila 12 derece arasında bir düşüş bekliyoruz.” verilen

Hava durumuna dikkat edin!  Bugünden itibaren değişiyor... İlgini çekebilir Hava durumuna dikkat edin! Bugünden itibaren değişiyor…

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK