İstanbul’da galericiye ‘aşk tuzağı’

İstanbul’da galericiye ‘aşk tuzağı’

235
0
PAYLAŞ

İddiaya göre Beyoğlu’nda galeri sahibi olarak çalışan Hüseyin Çınar (34), yaklaşık 7 ay önce Pendik’te bir hastanede doktor asistanı Aslıhan B. (28) ile sosyal medyada bir araya geldi. Arkadaşlıklarını geliştiren Çınar ve B., bir süre sonra sevgili oldu.

İstanbul’daki galeri sahibine “aşk tuzağı”

İstanbul’daki galeri sahibine “aşk tuzağı”

Düğünü için hazırladığı doktor tarafından pusuya düşürüldüğü ve kendilerini polis olarak tanıtan 5 kişi tarafından dövüldüğü iddia edilen Hüseyin Çınar, tehdit ve silahla 260 bin liralık faturayı imzaladı.

İddiaya göre Beyoğlu’nda galeri sahibi olarak çalışan Hüseyin Çınar (34), yaklaşık 7 ay önce Pendik’te bir hastanede doktor asistanı Aslıhan B. (28) ile sosyal medyada bir araya geldi. Arkadaşlıklarını geliştiren Çınar ve B., bir süre sonra sevgili oldu.

Evlenip nişanlanmaya karar veren aşıklar, Pendik’te ev alarak birlikte yaşamaya başladılar.

Bir süre sonra Aslıhan B., kendisinin ve ailesinin şirketinin borçları olduğunu ve bunları ödeyemediği takdirde evliliğinin erteleneceğini ve kendisinden sözlü olarak para isteneceğini ifade etti.

Hüseyin nar, arkadaşlarından ödünç aldığı Aslıhan B.’ye 280.000 lira verdi. Ekonomik durumu kötü olan asistan doktor Aslıhan B., ileride kendisinden sözlü olarak para talep etmeye devam etti.

Hüseyin Nar’ın kredi kartı borçlarını ödemesine izin veren Aslıhan B., tatil ücretini de öğrenci kardeşine ödetti.

Geçen hafta Çarşamba günü konuşma yapmak için çalıştığı hastaneye giden Hüseyin Nar, Aslıhan B.’nin çalışmalarının uzadığını söylemesinin ardından birlikte yaşadıkları eve döndü.

Kısa bir süre sonra Aslıhan B.’nin evine iki kişi daha girdi, kimliği henüz belirlenemeyen kişilerden biri kendisini dedektif olarak tanıttı, diğeri ise polis kimliğini gösterdi.

Aslıhan B.’nin sözcüsünün akrabaları olduklarını söyleyenler, Hüseyin Çınar’ı silah zoruyla koltuğa oturttu.

Şüpheliler, Aslıhan B.’nin borçlarını üstlenmesini istedikleri Çınar’ı darp ederken, eve 3 kişi daha girdi.

Geldikten sonra bu kişilere hakaret ve tehdit etmeye devam eden zanlılar, Hüseyin Çınar’ı soyarak taciz etti.

Çınar’dan evlerini satıp kendilerine vermesini isteyenler, tehdit ve silahla 260 bin liralık senet imzalattı.

Oğlunun kardeşi tarafından köpeği zorla götürülen Çınar’ın cep telefonu, saati ve cüzdanındaki paranın çalınması sonucu sokağa atıldı.

Yaşadığı şoku atlattıktan sonra savcılığa giden Hüseyin Çınar, döverek ve bir belge imzalayarak gasp ettiği iddia edilen kişiler hakkında suç duyurusunda bulundu.

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN TANIŞIN

Hüseyin Çınar, asistan doktor Aslıhan B. ile sosyal medya üzerinden tanıştığını söyledi.
konuştuğunu söyledi:

*Kız arkadaşımla 7 aydır beraberiz. 3 aydır aynı evde yaşıyoruz. Şu anda kendisinin ve ailesinin borcu olduğunu, bunun evliliğimizi engelleyebileceğini, bu borçlar bir an önce ödenirse daha sonraki bir tarihte evlenebileceğimizi söyledi.

* Onu sevdiğim için birikimlerimi ve çevreden topladığım parayı verdim. İcradan bana 350 bin liralık ipotek teminatı getirdi.

* Bu temelde ona 280.000 lira verdim. Yine banka aracılığıyla kendi kartlarına yatırdığım parayı, öğrenci kardeşine gönderdiğim yardım parasını, kardeşinin kız arkadaşıyla tatile giderken gönderdiğim tatil parasını gönderdim.

* Arzularınız ve özlemleriniz geçmiş zamanda hiç bitmedi. Ekonomik durumları biraz istikrarsızdı. Bu durumu düzeltmek için kumar oynadı.

* Burada da birkaç tane kaybetti. Bu borç biriktikçe, depresyona girdi. Geçen çarşamba beni her zamanki gibi hastanede buluşmak için aradı.

Ağzına tuzak kurdu

* Pendik’te bir hastanenin KBB bölümünde asistan doktordur. Buluşmak için buradaydım. Çıktığımda ‘Artık çıkamam’ dedi. Otoparka inmemi istedi.

* Otoparka geldiğimde arabasını göremedim. Sonra bana ‘Eve geç geliyorum canım’ dedi. 5-10 dakika sonra eve girdi. İçeri girdikten sonra “Ne var canım?” deyince arkasından iki kişi girdi. Biri komiser olduğunu iddia etti, diğeri “Ben polisim” dedi ve polis kimliğini gösterdi.

* Aslıhan B.’nin akrabaları olduğunu söylediniz. Sonra beni sandalyeye oturttular. Aslıhan’ın borcu olduğunu ve benim devralmam gerektiğini söylediler. Beni dövmeye başladılar.

* Bana vurduktan sonra kafama silah dayadı. Ardından eve 3 kişi daha girdi. Bu insanlar beni de dövmeye başladılar. Hakaret ve küfür ettiler.

* Beni soyup cinsel organlarıyla taciz ettiler. Sonra beni bazı evrakları ve kağıtları imzalamaya zorladılar. Beni dövmeye başladılar.

* Vücudumda morluklar var. Saldırı suçlaması aldım. Failin başımı sıkarak faili meçhul kalabileceğini, benim için bir şeyler yaparak polisi herhangi bir suç için araç olarak kullanabileceklerini söylediler.

* Ailemin geride bıraktığı mülkü satmamı ve imzalamak zorunda oldukları kambiyo senetlerinin borçlarını satarak kapatmamı istediler. 260.000 liraya imzalanmış 2 ayrı senet vardı. İkinci yıl 70 bin lira oldu.

* Kendini polis olarak tanıtan kişi, “Buraya gelmemizin bedeli bu” dedi. Kafama silah dayadılar ve beni sertifikayı imzalamaya zorladılar.

* Faturaları korkudan imzalamadım. Ancak eski kız arkadaşım Aslıhan B. benim için bir şırınga hazırladığını, bu şırıngayla kalp krizinden ölebileceğimi ve bunu raporlara bildireceklerini söyledi. Sonra beni kovdular. Onu siyah bir araca bindirdiler.

Nar’ın avukatı Oğuzhan Veli Aras, “Olayı duyar duymaz İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk. Suçlar zaten resen yargılanıyor. Bu süreçte müvekkilime hem şantaj yapıldı hem de nitelikli yağma ve özgürlüğün kısıtlanması suçuyla karşı karşıya kaldı. Suç duyurumuzu yaptıktan sonra ek delillerimizi sunduk. Olayı duyar duymaz kanınızı donduran bir tedaviyle karşı karşıya kaldı. Saati, cüzdanındaki para ve altın köpeğine şantaj yapıldı” dedi.

İşçiden patrona inanılmaz tuzak İlgini çekebilir İşçiden patrona inanılmaz tuzak

Adana Aşk Bankası Cep Telefonu Kabartmalı Doktor Çözülmemiş Haber İstanbul Öğrenci Para Polisi Ramazan Sosyal Medya Taciz Tatil
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK