Karadeniz normale döndü, tezgahlar balık doldu

Karadeniz normale döndü, tezgahlar balık doldu

50
0
PAYLAŞ

1 Eylül’de başlayan av sezonuyla birlikte, hava koşulları ve deniz suyu sıcaklığının ani 9 dereceye kadar düşmesi nedeniyle denize açılan balıkçılar sezona planladıkları gibi başlayamadı. Deniz suyu sıcaklığının geçen hafta normale dönmesinin ardından balıkçılar yeniden Karadeniz’e açıldı. Zonguldak ve Bartın’ın önündeki palamut ve hamsi bolluğu balıkçıların yüzünü güldürdü. Bolluğun tezgahlara yansımasıyla birlikte fiyatlarda düşüş yaşandı. Palamut, hamsi ve istavrit 15 TL’den başlayan fiyatlarla sunuldu.

Karadeniz normale döndü, tezgahlar balık dolu

Karadeniz normale döndü, tezgahlar balık dolu

Karadeniz’de deniz suyu sıcaklığı normale dönünce tezgahlar balıklarla doldu. Balıkçı Oktay Ertük, “Bu yıl balık bol. Denizde hamsi bol. Hamsi olan yerde palamut bol. Vatandaşı da, bizi de güldürdü” dedi.

1 Eylül’de başlayan av sezonuyla birlikte, hava koşulları ve deniz suyu sıcaklığının ani 9 dereceye kadar düşmesi nedeniyle denize açılan balıkçılar sezona planladıkları gibi başlayamadı. Geçen hafta deniz suyu sıcaklığının normale dönmesinin ardından balıkçılar yeniden Karadeniz’e açıldı. Zonguldak ve Bartın’ın önündeki palamut ve hamsi bolluğu balıkçıların yüzünü güldürdü. Bolluğun tezgahlara yansımasıyla birlikte fiyatlarda düşüş yaşandı. Palamut, hamsi ve istavrit 15 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Oktay Ertürk, bu yıl bol balık olacağını belirterek, “Bu yıl balık bol olacak. Havada biraz öfke vardı. Şimdi deniz temizlendi. Denizde bol miktarda hamsi var. Hamsinin olduğu yerde palamut da bol olur. Ayrıca mezgit ve yaban mersini olacak. Vatandaşların ve bizlerin yüzünü güldürdü. Umarım bu yıl herkes balıktan keyif alır. Fiyatlar da düşmeye başladı. Şu anda fiyatların makul olduğunu düşünüyoruz” dedi. (verilen)

4 Karadeniz ülkesi çevre kirliliğiyle mücadeleye başladı: 500 metrekarede 2 bin 500 atık üretildi İlgini çekebilir 4 Karadeniz ülkesi çevre kirliliğiyle mücadeleye başladı: 500 metrekarede 2 bin 500 atık üretildi

Balık Bartın Bulgaristan Gürcistan Hamsi Maske Mezgit Palamut Romanya TRABZON Türkiye Zonguldak
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK