Karamollaoğlu’ndan dikkat çeken ittifak açıklaması

Karamollaoğlu’ndan dikkat çeken ittifak açıklaması

42
0
PAYLAŞ

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, partisinin Bursa İl 8. Olağan Kongresi’ne katıldı.

Karamollaoğlu'ndan önemli ittifak açıklaması

Karamollaoğlu’ndan önemli ittifak açıklaması

Karamollaoğlu’ndan önemli ittifak açıklaması

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, partisinin 8. Olağan Bursa İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “İttifak sayısının artması, oy dağılımı anlamına geliyor. Hükümet bundan hoşlanacak. Çünkü iki ittifak olursa bölünürler, “Oylar ama üç olursa hükümete karşı blok zayıflar.”

Karamollaoğlu'ndan önemli ittifak açıklaması

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, partisinin Bursa İl 8. Olağan Kongresi’ne katıldı.

“ERBAKAN ÖĞRETMENİMİZ HERKESE BİR ZAMAN VERİYOR”

Karamollaoğlu, Kongre’de asgari ücreti değerlendirirken, “Asgari ücret gündemimizdeydi ve cumhurbaşkanı kendi deyimiyle görülmemiş bir artış yaptı. Yüzde 50 ‘Görünmez’ dedi ama o kadar uzun sürmedi. 1996 yılında belediye başkanı iken rahmetli hocamız Erbakan herkese birinci kademede yüzde 50 zam verdi. Ondan sonra, altı ay içinde yüzde 25, ardından yüzde 20 ve yüzde 130 arttı. Bunu unutmuş” dedi.

“Buğday yüzde 110, fındık yüzde 250 arttı”

Karamollaoğlu, “Bu da yetmedi, buğday üreticileri tarımda istihdam edilenlere yüzde 110 zam aldı. Fındıkta yüzde 250 artış oldu. Yüzde 250’si de pancar üreticisine gitti. Yani bir tarafını kaldır diğerini görmezden gel, o zaman huzur bulamazsın” dedi.

“ENFLASYON YÜZDE 100 İSE YÜZDE 90 BELİRTİRSENİZ OLAMAZ”

Karamollaoğlu, “Enflasyon ortamında artış oranını söyleseniz de pek önemli değil” dedi. Enflasyon yüzde 100 ise, yüzde 90 artırırsanız mantıklı değil çünkü insanları yüzde 10 yoksullaştırıyorsunuz” dedi.

“ÇİFTÇİ KÂR YAPAMAZSA BIRAKIN”

Karamollaoğlu, süt ineklerinin kesildiğine dikkat çekerek, “Allah aşkına Türkiye’de insanlar süt ineği kesimine başladılar. Sütünü almak için hayvanını besler. Ama bugünün süt parasıyla yaşayamaz. Çiftçi kâr edemezse, çalışmaya devam edecek mi? gidecek” dedi.

“Birisi BİRLİKTE KAZANIR”

Faiz oranlarının sömürü olduğuna inandıklarını söyleyen Karamollaoğlu, “Fakat faizi kaldırdık demek faizin gitmeyeceği anlamına gelmez. Halk arasında devam ediyor. Merkez bankası faiz oranları düştü. Her şimdi ve sonra 100 puan çıkarırlar. Peki, banka faizi. Ne kadar düşük olursa, banka faiz oranları o kadar yüksek olur. Milletin merkez bankasıyla hiçbir ilgisi yok. Biri kazanır. Kim, o bilinmeyen” dedi.

“DÜNYADA BÖYLE BİR ÜLKE YOK”

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu sözlerine şöyle devam etti;

“İktidarda olan biri ile sanık olduğunuzda, haklarınızı kullanabildiğiniz zaman adalet vardır. Aramazsan kimse bu topraklarda adalet var diyemez.

Ülkenin sorunları çözülecek derken birinci şart; teslim etmek görevidir. Doğru yapılır. Yardımcı olacaktır. İşi ilgili makamlara devretmezseniz ülkenin sorunlarını çözemezsiniz.

Türkiye’de bilen tek bir kişi var Sayın Başkan. Bakanlar, hatta uzmanlar, ben öyle düşünüyorum ama Cumhurbaşkanımız neye değer veriyor, diyor. Otorite önünde görüş ve inançlarınızı bağımsız olarak ifade edebileceğiniz bir yapıda olmalısınız. Dünyada bir kişinin Türkiye’nin tüm sorunlarını anlayıp çözebileceği bir ülke yok” dedi.

“GÜÇ YALANLARI”

İttifak fikrini de aktaran Karamollaoğlu, şunları kaydetti;

“İttifakların artması, oyların dağılması anlamına gelir. Hükümet bundan hoşlanıyor. Çünkü eğer sadece iki ittifak varsa oyları bölerler ama üç olursa hükümete karşı blok zayıflar; onları çıkaracak yedeklerden. Mevcut sistem böyle işliyor. Bu konuların tartışılmaması gerektiğini söylemiyorum ama net bir duruş sergilemek ya da şimdiden bir duruş beklemek bence doğru olmaz. Bu arayış devam ediyor.

Türkiye’de iktidarın mantığı değişmeli. AKP şimdi gitmeyebilir ama en azından kendi aralarında pazarlık edilebilir hale gelirse AKP sorunları çözebilir. Müzakere edemezse, çözemez.”

Karamollaoğlu: Türkiye'nin yeni bir ekonomik modele değil, yeni bir hükümete ihtiyacı var İlgini çekebilir Karamollaoğlu: Türkiye’nin yeni bir ekonomik modele değil, yeni bir hükümete ihtiyacı var Karamollaoğlu: Kolektif bir krizle karşı karşıyayız! İlgini çekebilir Karamollaoğlu: Kolektif bir krizle karşı karşıyayız!

Günün trend videosu

Daha fazla göster

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK