Kemal Kılıçdaroğlu FETÖ kumpasında intihar eden sembol ismin evini ziyaret etti Ali...

Kemal Kılıçdaroğlu FETÖ kumpasında intihar eden sembol ismin evini ziyaret etti Ali Babacan’a cevap mı?

206
0
PAYLAŞ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün kumpas olan kişilerden öldürülmelerine ilişkin iddialarına yönelik soruşturmada hakkında ikinci tutuklama kararı 2009’da eden Yarbay Ali Tatar’ın eşi Nilüfer Tatar’ı ziyaret etti. Kılıçdaroğlu’nun bu ziyaretinin ittifakı DEVA Partisi Lideri Ali Babacan’ın açıklamaları hakkında olması olması dikkat çekici.

abone ol

Kemal Kılıçdaroğlu, Ataşehir’de ikamet eden Tatar’ı ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ülkede adaletsizliğin yaşandığını ve bu şekilde adaletsizliklerin bir şekliyle adaletsizliği ifade etmek, “ilgili adaletsizleşme” kavramıyla ilgili bu basitleştirmelerle ilgili.

Balyoz kumpasında kaybedilen Ali Tatar’ın ziyaretini dile getiren Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Bir haksızlık var. Aile acıları hala yaşıyor mu? Evet, aile acıları yaşıyor. askerimizle önce birleşmesi olması gerekir. Bu acıları çekilenleri, hükümetlerine sahip olabileceklerine mutlaka bir olması gerekir. aslında bunlar hala geziyorlar.”
Bütün Türk bedellerini ödeyeceklerini, bu acıların telafilerini alacaklarını, bu acıları çektirenlerden alacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Ve milletime söz, bu acıları yine çektirdenlerden. Bu ülkeye bu acılara katlanmayacak mı? , bir şekliyle bu sorunu çözeceğiz. Askerimizle de oturacağız, helalleşeceğiz.”

Açıklamasının çevredeki öğretmenlerle ve çocuklarla sohbet eden Kılıçdaroğlu, bir gencin eğitimle ilgili olması.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önceki gün vefat eden ve dün defnedilen gazeteci-yazar Aydın Engin’in eşi Oya Baydar’a da taziye ziyaretinde bulunarak, başsağlığı diledi. Söz konusu ziyaret, basına kapalı gerçekleşti.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda görev yapan biri emekliliği, iki amirale saldırılarına yönelik tutuklanan tutuklanan, hakkında yakalama tutuklama kararı askeri lojmanda 2009 yılında tamamlandı.

Ali Babacan ne demişti?

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Ergenekon ve Balyoz kumpasları “Sırf ‘FETÖ’cüler uğraştı diye ‘suçsuz halkdır’ demeye karşıyız” hakkındana tepki gelmişti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK