Kılıçdaroğlu Erbakan için söyledi Fatih Altaylı inanamadı teklifini açıkladı

Kılıçdaroğlu Erbakan için söyledi Fatih Altaylı inanamadı teklifini açıkladı

41
0
PAYLAŞ

Fatih Altaylı, Necmettin Erbakan’ı bir inceleme bölümünde “Erbakan’ın bizler için yoldir’ diyen Kılıçdaroğlu’na tepki gösterip, “Fatih Erbakan genel bakış tekliflerini göstersinler. Çakmasından ise, hakiki Erbakancı bir liderle daha iyi yol alırlar.” dedi.

abone ol

Necmettin Erbakan’ı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları konuşulmaya devam ediyor.

Kılıçdaroğlu’na sert tepki veren isimlerden birisi de Habertürk yazarı Fatih Altaylı oldu.

“CHP’nin başına Fatih Erbakan geçer mi” eğitiminde Altaylı 28 Şubat’ta 6 siyasi partinin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem mutabakatı sunumu ve imzayla ilgili neden yazı yazmadığını.

“Kibarlık başkadır, cılkını kimliksizleşmek başkadır”
“Çünkü benim için 28 Şubat’ta yapılan zirve, 27 Şubat günü3 diyen Altaylı, zirveye neden katılmadığını açıkladı:

“Çünkü Necmettin Erbakan’ı bir görüşmede CHP lideri Kemaldaroğlu’nun konuşması, benim sevdiğimle ilgilenmeme gerekmedi.

Şaka değil, gerçekten değil kürsüye “Bizim için yolandır” dedi. Rahmetli bir eski politikacıye, eski Başbakan’a başkadır, tabii ki ki anlarım.

“Gerçek millici oydu bugün milli lafını ağzından vermeyenleri değil” dese yine anlarım. “Haklığa uygulanmış bir kadınsızdı, bakınca o zaman daha iyi anlıyoruz” dese yine de anlarım.

Ama “Hepimize yolumuzu” olarak sunmasını geçişim. Kimseye anlatamam. Başkalarının insanlarının saygısı olmak başkadır. Kibarlık başkadır.

“28 Şubat’taki zirvenin hiç ama hiçbir anlamı olmayan”
Bu yol de 27 Şubat günü CHP Genel Başkanı’nın ağzından bu cümleyi duyduktan sonra, benim için 28 Şubat’taki zirvenin hiç ama hiçbir anlamı yoktu. Bu yol tek kelime bile yazmadım.

Atatürk’ün CHP’nin kurduğu fikren temsil ettiği bir zirve ile ne ilgili yazabilirdim ki! CHP de Kılıçdaroğlu ile aynı fikirde ise, eğer bir tavsiyem var. Fatih Erbakan’a genel tercihleriniz için. Çakmasından ise, hakiki Erbakancı bir liderle daha iyi yol alırlar.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK