Kuaföre sığınan kadına kurşun yağdırdı! İfadesi kan dondurdu

Kuaföre sığınan kadına kurşun yağdırdı! İfadesi kan dondurdu

74
0
PAYLAŞ

Güzelhisar Mahallesi 41. Sokak’ta oturan iki çocuk annesi Sinem Kaya, geçen yıl 2 Ekim günü saat 14.00 sıralarında çöp atmak için dışarı çıktı.

Kuaföre sığınan kadını vurdu!  Yüzündeki ifade kan içinde dondu

Kuaföre sığınan kadını vurdu! Yüzündeki ifade kan içinde dondu

Kuaföre sığınan kadını vurdu! Yüzündeki ifade kan içinde dondu

Aydın’ın Efeler ilçesinde sığındığı kuaförde Sinem Kaya’yı (33) 7 kurşunla öldüren kilise düğünü yaptığı Dinçer Özden’in (39) davasının ilk duruşması görüldü. Özden, “Eşim çığlık atarak kuaföre gitti. Ben de peşinden gittim. Bütün kurşunları ben sıktım” dedi.

Kuaföre sığınan kadını vurdu!  Yüzündeki ifade kan içinde dondu

Güzelhisar Mahallesi 41. Sokak’ta oturan 2 çocuk annesi Sinem Kaya, geçen yıl 2 Ekim günü saat 14.00 sıralarında çöp atmak için dışarı çıktı.

Bu sırada Kaya, geçici olarak uzaklaştırılan Dinçer Özden’in kendisine yaklaştığını fark etti. Kaya kaçarak bir berber dükkânına sığındı.

Dükkana silahla baskın yapan Dinçer, Kaya’ya arka arkaya 7 el ateş etti. Kuaför müşterileri ve çalışanları panik içinde kaçarken, vücudunun çeşitli yerlerine kurşun isabet eden kadın kanlar içinde yere düştü.

HAYATINI KAYBETTİ

İhbarın ardından olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri Kaya’nın hayatını kaybettiğini tespit etti. Kaya’nın cenazesi, olay yerinde polis ve Cumhuriyet savcısının yaptığı incelemelerin ardından Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Özden tutuklandı.

Soruşturmanın ardından Dinçer Özden “kasıtlı adam öldürmekten” ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına, sevgilisi ve suç ortağı olduğu iddia edilen 44 yaşındaki Gülizar Kavçin ise “kasıtlı öldürmeye yardım etmekten” 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkemede dava açılmıştır.

“SÜRÜŞE KARŞI DNÇER YOK”

Gülizar Kavçin iddianamedeki ifadesinde şunları söyledi:

* Sinem Kaya, Dinçer ile olan ilişkimi anlattı. Eşim boşanma davası açtı ve beni evden kovdu. Bu süre içinde İstanbul’da kardeşimle birlikte kaldım. Tam ortadayken Dinçer benimle ilgilendi. Sinem Kaya yüzünden ailemden ayrıldım.

* Eşime ve aileme Dinçer ile ilişkim olduğunu söyleyen bir mesaj gönderdi. Olay günü evdeydim. Dinçer’e ne yaptığını sordum. Bana, ‘Bulvarda yürüyorum’ dedi. Ona eve gelmesini söyledim. Dinçer’i Sinem’e karşı asla kışkırtmadım.

* Dinçer, Sinem’in kendisini kışkırttığını ve öldüreceğini söyledi. Yapma dedim, olayın organizasyonu üzerinde hiçbir kontrolüm yok.

“YALNIZCA KEMERDEN SİLAHINI ÇIKARDIĞIMI HATIRLIYORUM”

Davanın ilk duruşmasına tutuklu sanık Dinçer Özden, Aydın E Tipi Cezaevi’nden SEGBİS, yargılanan avukatı Gülizar Kavçin ve tarafların yakınları katıldı. Yüz yüze savunma yapmak istediğini söyleyen Özden, “SEGBİS ile savunma yapmak istemiyorum” dedi. Ancak mahkeme başkanının uyarısıyla Özden, olay günü yaşananları şöyle anlattı;

* 2009 yılında Sinem Kaya ile gayri resmi olarak evlendik, iki çocuğumuz oldu. 2019 yılına kadar aynı evde yaşadık ve o gün başladı sohbetlerimiz. Evden çıkıp babasının evine gitti. Çocuklarını da yanına aldı. Eşim açtığı sahte hesaptan çocukları almam için mesaj attı. Ben de babasının evine gittim ve çocukları aldım, sonra askere gittim.

* Askerliğim sırasında bana cehennemi yaşattı. Bana kız arkadaşının ve erkek arkadaşının fotoğraflarını gönderdi. Ben de Ayşe’nin ağabeyi ile birlikteyim, Özlem’in kayınbiraderi ile birlikteyim. Erkeksen öldür onu” diye yazdı.

* İzin aldıktan sonra Aydın’a gelemem diye korktum. Çünkü Gülizar Kavçin’in akrabalarının beni öldüreceği haberini yaymıştı. Bu süre zarfında Gülizar ve ben Kocaeli’de aynı evde birlikte yaşadık. Gülizar’ı yanıma almasaydım ailesi onu öldürürdü. Ancak bir ay sonra çocuklarımı görmek için Aydın’a gelebildim.

* Eşimle Aydın’da bir avukat vasıtasıyla tanıştım. Evine gittim ve “Sen büyüklerin olduğu bir ortamda konuşalım” dedim. Ama bir süre sonra masadan kalkıp mekanın bir köşesinde telefon görüşmesi yaptığını gördüm.

* Eve vardığımızda polisi gördüm. O sırada eşimin polisi aradığı ve eve giremediğimiz ortaya çıktı. Tanıştığımızda bana hakaret edip duruyordu.

“GÜLİZAR’IN KARDEŞLERİ BENİ TAKİP EDİYOR”

Dinçer yaptığı açıklamada şunları da söyledi:

* Sinem, ‘Gülizar’ın kafasını kesip Babangil’in bahçesine atacağım’ dedi. Amacı Gülizar’ın kardeşlerinin beni öldürmesini sağlamaktı. Gülizar’ın kardeşleri peşimdeydi. Bu yüzden etkinlikten 1 yıl önce bir karton koleksiyoncudan aldığım silahı yanıma aldım. Avukatı aradım ve ‘Karım eve bir adam getiriyor, lütfen bana yardım edin’ dedim.

* Avukat eşime ulaşamadığını ve kendisinden haber beklememi istedi. Bu yüzden karımın yaşadığı bir sokak kafesine gittim ve 15 dakika bekledim. Tam ayağa kalkacakken kafenin karşısındaki evden çıktığını ve sırtının bana dönük olduğunu gördüm. Yanına gittim ve kolunu tuttum. Bildiğim kadarıyla arkadaşına orada olduğumu mesaj atmış. Kolundan tuttum ve “hadi eve gidelim” dedim. Bunu söylediğimde bağırmaya başladı.

* Askerdeyken depresyondaydım. Ani ve yüksek seslerden rahatsız oldum. Sadece belimden silahı çektiğimi hatırlıyorum. Nasıl ve nereden aldığımı bilmiyorum. Silahta 7 mermi vardı.

* Eşim çığlık atarak kuaföre gitti. Ben de onu takip ettim. Bütün mermileri ateşlemiştim. Olaydan sonra eşimin arkadaşlarının isimlerini oğlumdan öğrendim.

Tutuksuz sanık Gülizar Kavçin, “Olay günü kendi evimdeydim, misafirlerim vardı. Olay günü öğlen Dinçer’i aradığımda nerede olduğunu sordum. Şehir merkezinde olduğunu söyledi. Eve gelmesini istedim, o gün aramızda başka bir konuşma olmadı” dedi. Sanıkları dinledikten sonra mahkeme, Dinçer Özden’in tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi. verilen

Birlikte yaşadığı kadını ağır yaralayarak şunları söyledi: İlgini çekebilir Birlikte yaşadığı kadını ağır yaraladı ve “Yanlışlıkla ona vurdum” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK