Kuvvetli yağış uyarısı… 8 derece daha soğuyacak

Kuvvetli yağış uyarısı… 8 derece daha soğuyacak

73
0
PAYLAŞ

Sağanak araziyi etkilemeye başladı ve hava sıcaklıkları hızla düşmeye başladı. Meteoroloji tarafından yayınlanan tahminlere göre, Marmara, Ege Denizi (Muğla hariç), batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, kuzey ve batısı parçalı ve genel olarak parçalı bulutlu olacak. Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu Olacak Batı ve Siirt İlçelerinin zaman zaman yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Şiddetli yağmur uyarısı... 8 derece daha soğuk

Şiddetli yağmur uyarısı… 8 derece daha soğuk

Şiddetli yağmur uyarısı… 8 derece daha soğuk

Meteoroloji tahminlerine göre Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Kastamonu, Hatay, Osmaniye, Erzurum, Ardahan ve Bingöl ile Adana’nın doğu kesimlerinde kuvvetli yağış bekleniyor. Hava sıcaklıklarındaki düşüş bugün de devam edecek.

Şiddetli yağmur uyarısı... 8 derece daha soğuk

Sağanak yağış araziyi etkilemeye başladı ve hava sıcaklıkları hızla düşmeye başladı. Meteoroloji tarafından yayınlanan tahminlere göre, Marmara, Ege Denizi (Muğla hariç), batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, kuzey ve batısı parçalı ve genel olarak parçalı bulutlu olacak. Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu Olacak Batı ve Siirt İlçeleri’nin zaman zaman yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BİRÇOK ŞEHİR İÇİN GÜÇLÜ YAĞMUR UYARISI

İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Kastamonu, Hatay, Osmaniye, Erzurum, Ardahan ve Bingöl’ün yanı sıra Adana’nın doğu kesimlerinde Karadeniz kıyılarında kuvvetli yerel yağış bekleniyor. Marmara’nın güneybatısında, kuzey Ege kıyılarında, güney ve iç Ege ile Akdeniz’in iç kesimlerinde kuzeyden (40-60 km/sa) kuvvetli rüzgarlar, güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli esiyor. Doğu Anadolu’nun doğusunda ve yer yer fırtına şeklinde esiyor (50-80 km/s).

DAHA DÜŞÜK SICAKLIKLAR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre güney, orta ve batı kesimlerde hava sıcaklığı 4 ila 8 derece düşecek, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar genellikle kuzeyden, doğu Akdeniz’de ve doğu ve güneydoğu Anadolu’da güney ve güneybatı yönlerden zayıf, Marmara’nın güneybatısında yer yer orta kuvvette, kuzey yönlerden kuvvetli, kuzeyden esiyor. Ege kıyıları, güney ve iç Ege ve Akdeniz’in iç kesimleri (40-60 km/sa) Doğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatıdan kuvvetli ve yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esiyor. / H). Bazı illerde beklenen hava koşulları ve günün en yüksek sıcaklıkları şu şekilde:

Ankara: Yer yer çok bulutlu, yer yer yer yer sağanak yağışlı 17
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, parçalı kuvvetli, yer yer sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 17
zmir: Parçalı ve çok bulutlu, 24 Nisan sabahı yer yer yer yer sağanak yağışlı
Adana: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yer yer yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (akşamları doğu kesimlerde yoğun yağış bekleniyor) 31
Antalya: Parçalı ve parçalı bulutlu 29
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, yer yer yer yer sağanak (kısmen şiddetli yağmur bekleniyor) 16
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, yer yer yer yer sağanak (kısmen şiddetli yağmur bekleniyor) 21
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, yer yer yer yer sağanak yağışlı, öğle saatlerinden sonra yer yer (kuzeybatı kesimlerinde öğle saatlerinden sonra yağmur bekleniyor) 20
Diyarbakır: Parçalı bulutlu 29

(HA)

Doğuda kış başladı ve bir koyun sürüsü kar fırtınasına çarptı İlgini çekebilir Doğuda kış başladı ve bir koyun sürüsü kar fırtınasına çarptı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK