Meral Akşener’den Erdoğan’a sert tepki

Meral Akşener’den Erdoğan’a sert tepki

70
0
PAYLAŞ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin meclisteki hizip toplantısında konuştu.

Meral Akşener'den Erdoğan'a sert tepki

Meral Akşener’den Erdoğan’a sert tepki

Meral Akşener’den Erdoğan’a sert tepki

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, “Türkiye ekonomisi bir sınama organı mı? Kendini utandır.

Meral Akşener'den Erdoğan'a sert tepki

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin meclisteki hizip toplantısında konuştu.

Akşener’in konuşmasından satırbaşları:

* Bizim siyaset anlayışımıza göre muhalefet iktidarın gözü kulağıdır. Hükümetlerin milletin hayatta olduğunu görmeleri ve bilmeleri gerekir, ancak zaman zaman bunu kaçırabilirler.

* İşte burada direniş devreye girer. Devletin açıklarını gösterir ve önerilen çözümleri anlatır. Bu anlayış doğrultusunda kuruluşumuzdan bu yana pek çok konuda birçok öneride bulunduk.

* Bazıları görmezden geldi, bazıları kısmen de olsa görmezden geldi. Bunun son örneğini asgari ücret çalışmalarında gördük.

ASGARİ ÜCRETİN AÇIKLANMASI

* Asgari ücreti 4 bin lira yap, devlet tarafından vergi muafiyeti teklif et dedik. Asgari ücret 4250 liraydı, vergiden devlet sorumluydu.

* İyi Parti’nin siyasi anlayışı sayesinde milletimiz kazandı. Demek ki muhalefet dinlenince kıyamet kopmuyor ama güzel şeyler oluyor.

* Bu galibiyetin milletimiz için ne kadar süreceği konusunda endişeliyiz. Şimdi bu arkadaşlar bilmiyorlar ama açıklanan asgari ücret, kendilerinin neden olduğu yüksek enflasyon nedeniyle 4 ay sonra eriyecek.

* Bu nedenle asgari ücretin 3 ayda bir güncellenmesini ve çalışanlarımızın emeğinin enflasyondan korunmasını öneriyoruz. Bu millete gerçekten hayat vermek istiyorsanız, işe enflasyonu düşürmekle başlayın.

“Ödeyemem”

* Biz bu kutlu çatı altında milletimizin dertlerini anlatırken, milletimizin dertlerini memleketin dört bir yanında dinlerken, ne yazık ki Sayın Erdoğan Afrikalı gençlerin dertlerine bulaşmıştır. Birkaç gün önce Afrikalı gençle tanıştı.

* Erdoğan, Mozambikli bir genç kızın sözlerinden çok etkilendi. Genç kız, ‘Daha adil bir dünya istiyorum’ dedi.

* Sayın Erdoğan da bu ticari olmayan hareketten çok etkilendi. Yapamam çok yazık. Ekonomi havai fişek, Sayın Erdoğan’ın başı Mozambik’in gençliğiyle dertte.

* Bu liderlik zihniyetini görüyor musunuz? Ülke işlerine karşı bu kaygısız tutuma bakar mısınız?

ERDOĞAN’IN “YOK” SÖZÜNE CEVAP

* 2 gün önce konuştu. Görev sürem boyunca döviz rezervlerini 135 milyar dolara çıkardık ama sonra bir düşüş oldu, o zaman yoktum, başkandım” dedi.

* Yakışıklı hayalet Casper gibi o da o sırada orada değildi. O günler geride kaldı, belli ki şimdi burada değilsin.

DÖVİZ FARKI GARANTİSİ

* Ne yazık ki ülkemiz ekonomiden haberi olmayan bir adamın saçma sapan deneyleriyle imtihan ediliyor. Ona her seferinde bu deneyin başarısız olduğunu söylüyoruz.

* Ekonomistler, sivil toplum kuruluşları, iş dünyası, ihracat birlikleri anlamaz. AK Partililer bile söylüyor, anlamıyor.

* Kızıyoruz, güzel söylüyoruz, birbirimize söylüyoruz, doğruyu gösteriyoruz, anlamıyor. İnatçılık uğruna sürü de ülkeye gitmez.

* Önce ekonomik modelimiz bu dediler, sonra dış güçleri suçladılar. Sonra döndüler ve onu iç güçlere geri aktardılar.

* Başvurduğunuz sözde modelde her şey ters giderse, bunu tartışmaya gerek yoktur. Merkez bankası faiz indirdi, faizler düştü mü?

* Siz faizi düşürmekle övünürken, yönettiği devlet – ne yazık ki uygulamadı – yüzde 24 faiz ödüyor.

“ÖNCE KENDİNİZE BAKIN”

* Bu krizin sebebi sizsiniz. Elbette dış güçler açgözlü değildir ama önce kendinize bakın.

* Hatanızın sorumluluğunu bir kez üstlenin. Bu kadar tecrübeli insan varken yabancı güçler damadını Hazine Bakanlığı’na mı götürdü?

* Dış güçler size merkez bankasının 128 milyarını sattı mı? Dış güçler Türk köylüsüne borç mu verdi?

* Devletin Yılın İhracatçısı’nı dolandıran kötüyü yabancı güçler mi seçti? Beşli çetenin vergi borçlarını yabancı güçler ödedi mi?

* Milletimiz için bu zorlukları gören sizlersiniz Erdoğan. Görüyorsunuz, bunların hepsi sebep ve olan şey sonuç.

* Bu sefaletin, artışın ve ıstırabın sorumlusu sensin. ‘O zaman orada değildim’ diyemezsiniz. Ya sorumluluklarınızı yerine getirirsiniz ya da sandıkta milletimize hesap verirsiniz.

* Tabii yabancı güçler de hırslı değil ama önce kendinize bakın 2023 hedefleri bitti, bunların yerini 1973 çözümleri alacak. Milletimizi ekonomik bir başarı olarak ilerletmeye çalışıyorsunuz.

“YAZIKLAR OLSUN SANA”

* Olduğu gibi gezdi, hayatımıza yeni bir model soktu. Kur farkını devlet olarak ödeyeceklerini söyledi.

* Çocuğu kandırıyor musun Erdoğan, yani gizli faizi ödemek istedin, neden döviz lobilerinin eline oynadın?

* Faiz dersen bankalar piyasa şartlarına göre hareket ederdi. Türkiye ekonomisi bir test tahtası mı? Yazıklar olsun sana.

* Kendinizi şımartmanız nedeniyle bugün enflasyon yüzde 50’ye ulaştı. Devlet tahvillerinde borç verme oranı yüzde 24 idi ve artacak.

* Şimdi uçtuğumuz için döviz kuru düştüğü için gaz ve elektrik faturalarını bir an önce düşürün.

*Ülkemiz ekonomiden haberi olmayan bir adamın absürt deneyleriyle imtihan ediliyor.

Akşener'den Erdoğan'a sert tepki: Kendine gel, bırak artık İlgini çekebilir Akşener’den Erdoğan’a sert tepki: Kendine gel, bırak artık

Günün trend videosu

Daha fazla göster

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK